Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más nem készül ki? Nekem...

Más nem készül ki? Nekem állandóan meg akarják mondani, mit hogyan csináljak!

Figyelt kérdés
itt arra gondolok,hogy akinek van már több gyereke a környezetembe,folyton traktál azzal hogy:"mért alszik veled a gyerek?a kiságyban a helye!mért ringatod el,el kell aludnia már egyedül is!nem baj az,ha ordit egy kicsit"és az a kiborito,hogy mikor nem engedem hogy olyasmit adjanak neki enni,amit ök jónak látnak akkor jön hogy:hát ne mondjam meg mit csináljanak,ök már felneveltek pár gyereket!na itt szoktam elájulni!egyébként 6honapos a fiam! másnak nincsenek ijen kiboritó emberek a környezetetekben?
2009. márc. 6. 17:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez természetes, hogy mikor valaki babázik, a környezete, a "tapasztaltabbak" megpróbálnak segíteni. Csak hát ahány ház, annyi szokás... Nálam is így volt, anyukám, anyósom, stb. állandóan kérdezgettek, mondták, hogy ők mit csináltak annó. Aztán szépen megmondtam mindenkinek, szerencsére a párommal egy véleményen voltunk, hogy köszönöm, majd ha kérdésem lesz, kérdezek. Addig meg bízzák rám a babám sorsát. Egy ideig lehet kedvesen mosolyogni, hogy jajj, de kedvesek, majd megpróbálom, de egy idő után tényleg unalmas és elszakad a cérna. Nekem is megvoltak/vannak a nevelési elképzeléseim etetésről, altatásról, stb. és ezt meg is mondtam. Ha valamit rosszul csinálok, úgyis az én "bajom" marad!


Kitartás! Boldog babázást!

2009. márc. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, néha vannak ilyen jóakarói mindenkinek, de egyik fülön be, a másikon ki:-) Mindenki másképp látja jónak a dolgokat, más a napirend mindenhol. Én sem szóltam be a kismama társaimnak, hogy miért nem sétálnak, levegőznek többet a babával, bár sokszor egyedül voltam a babáimmal a játszótéren. Anno anyukám és nagymamám is másként csinálta a dolgokat, de ma már más időket élünk. A kortársaink tanácsa sem mindig válik be, mert minden élethelyzet, minden baba más. Tedd azt, amit jónak látsz, hallgasd meg, ha mondanak valamit, amit hasznosnak tartasz, azt esetleg próbáld meg!

Jó babázást!

2009. márc. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is ma akadtam ki és elmondtam a véleményemet anyósomnak , akit imádok de a gyereknevelésben külön véleményen vagyunk.Engem a bébikomppal massziroznak most mivel már túl vagyunk a cumit a gyereknek , kiságyban a helye a gyereknek ,nem kell ringatni stb. stb.

Képzeld el amikor azt mondta a mama , h akkor szép a kisgyerek ha cumizik és kell h egy kicsit sejpitsen mert az olyan édes .... na nem e akadtam ki!!!!!

Tehát fel a fejjel sokunkat vesznek körül ilyen jóakarók , de az a lényeg h Te tartsd magad az elveidhez még akkor is ha tisztára hülyének néznek , mert csak Te tudhatod , h mi a legjobb a gyerekednek mondjon bárki bármit.

2009. márc. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
hát köszönöm a válaszokat,látom nem vagyok egyedül!a cumit nálunk is eröltették,de nem kellet!!mégegyszer köszi!
2009. márc. 6. 19:41
 5/5 anonim ***** válasza:

Valószinuleg mindenki találkozik ezzel a problémával...Ahány ház, annyi szokás, és persze, ahány generáció, annyi elképzelés, szokás és persze, minden gyerek más...Engem is rettenetesen ki tud borítani, mikor mindneki etetné a gyereket mindnefélével, meg egyéb jótanácsok. En úgy gondolom-es meg is mondtam mindenkinek, hogy én vagyok vele a legtobbet, tehát úgy fogjuk csinálni, ahogy nekem a legjobb. Rengeteg az új, mai informácio, meg a rokonok tapasztalata, az adott helyzetben el kell donteni, kire hallgatsz. Néha saját magamnak is ellentmondtok - pl. nem vagyok egyuttalvás párti, de egy idoben muszáj volt, mert máshogy nem aludtunk. Szoval helyzetfuggo.

Volt párszor súrlodás belole, szoval hagyom, ki mit mond, de én dontok...Biztos mindenki jót akar...Még egy érdekes tapasztalat: most, mikor egyéves a fiam, most is néha kiborulok dolgokon, de egész másképp reagálom le, mint pár hónapja. Valoszínuleg kozrejátszanak a hormonok is (az elso honapokban) meg persze, megedzodunk:) Sok turelmet:)

2009. márc. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!