Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megszokásból ébredő babákat...

Megszokásból ébredő babákat hogyan szoktattátok le az éjszakai kelésről és mikor?

Figyelt kérdés

5,5 hónapos babám tuti hogy megszokásból ébred éjszakánként, mindig 1 és 5kor szopizik. Le lehet már őt erről szoktatni, vagy szopizzon tovább és majd ő eldönti mikor akarja abbahagyni???

Nem akarok úgy járni, mint sázmos ismerős anyuka,hogy még két és fél évesen felkel enni inni a babája.


2011. ápr. 28. 11:24
 1/10 anonim ***** válasza:
hát mi éjfélkor, és 4kor keltünk anno, és én a 4 órásról szoktattam le úgy, h kivettem ha sírt ,kapott vizet (ami nem kellette neki) és vissza, fogtam a kezét, énekeltem neki...3 éjszaka alatt leszokott, éjfélkor még kap tápszert kiegészítésként, és alszik reggel 8-9ig.
2011. ápr. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
első vagyok 7és fél 8 hós lehetett ekkor, már 10 hós.
2011. ápr. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem egészségügyi okokból abba kellett hagyni a szoptatást. féltem mi lesz... két éjszaka kelt még fel megszokásból, azóta átalussza. Megéri leszoktatni ;)
2011. ápr. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
utolsó, hogy szoktattad le? és ha sír mert nem kap cicit? nem azért sír mert éhes, mert ilyenkor csak párat szív, és már be is aludt, de ha nem veszem ki az ágyból akkor annyira üvölt hogy ki sírja az álmot a szeméből, nekem is sok már a hajnali két szopi, főleg hogy nem is éhes.
2011. ápr. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Erre én is kíváncsi vagyok. Bár nálunk a hajnali 1 es evéskor eszik rendesen, inkább a másik olyan kis nyammogós:( De ha nem kap cicit, tud ám nagy patáliát csapni:)
2011. ápr. 28. 13:47
 6/10 anonim ***** válasza:

Ilyen kicsi babát én még nem szoktatnék le. Az más lenne , ha óránként kelne, de így szerintem ez kibírható.

Én 1 éves korában szoktattam le az éjszakai evésről, én úgy csináltam, h 2-3 naponta vettem el tőle egy cicizést, ami azt jelenti, h csak kivettem , de nem szoptattam meg, majd vissza az ágyába, fél percig sírt majd aludt tovább. Nekem ekkor még 3-4 x kelt és ezért szoktattam le, kb. 1 hét alatt eljutottunk odáig, h csak hajnal fél 5-kor kelt, aztán már csak minden másnap ébredt hajnalban és kb. ismét 1 hét elteltével már csak reggel 7-8 körül ébredt. Most 15hós és este fél 9-reggel 8-fél 9-ig alszik.

Szerintem hamarabb nem érdemes leszoktatni, második gyereknél is így fogom csinálni.

2011. ápr. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az enyém még csak 2,5 hónapos, de állítom, hogy egy pár hete csupán megszokásból kel fel ( szerencsére már csak 1x éjjel 1h-kor :P), ezt onnan tudom, hogy ráteszem a cicire, erre 10 perc múlva versekben szokik, t.k.úgy bealszik, hogy csak na, de ha leveszem a ciciről, akkor rögtön felébred és még keresi, sír is.Ezt elkerülendő, fekve szoptatom, olyan pózba, hogy ne kelljen neki segíteni pl. a tartásban, ha én esetleg bealszok.10 perc múlva ez így is lesz, mindig csodálkozom, mikor 2 óra múlva felkelek pisilni, hogy "Jé, hogy elaludt ő is, vajon meddig szophatott?:D"
2011. ápr. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem már elég "nagy" ahhoz a babád, hogy ténylegesen csak nappal egyen-igyon.Már alapból át kell ilyen korú babának állni a napi 3x-i evésre, függetlenül attól, hogy csak anytejes-e vagy már hozzátáplálós , esetleg tápszeres.Próbáld ki a fekve szopit, az enyém már most reagál rá, mert vmelyik nap pl. csak reggel 5-kor kelt fel ( ezt már nem titulálom éjjeli szopinak értelemszerűen ), ahhoz képest, hogy este 10-kor szopott utoljára.

Ez következetesség kérdése.

2011. ápr. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
13:44-es voltam.
2011. ápr. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
az én kisfiam 9 és fél hónaposan szokott le az éjjeli evésről.nem erőltettem(tápszeres baba),magától szokott le
2011. ápr. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!