Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hetes a babám és anyatejes....

8 hetes a babám és anyatejes. Pár napja nem telik fel a mellem keményre, de így is jön belőle tej, de a babám nem harap rá, mert puha a bimbóm. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
ma már tápszert adtam neki üvegből,mert nagyon keservesen sírt már.lefejni pedig annyit nem tudok,ami elég is lenne neki.első babám és a védőnő nem túlzottan segítőkész!előre is köszönöm a válaszokat.
2011. ápr. 28. 20:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyre kevésbé fogod keménynek érezni a cicidet, 1-2 hónap múlva alig lesz köztük különbség függetlenül attól, melyikből etettél utoljára.

Próbálj napi 3 l folyadékot inni, 2-3 Laktoherbet, és fejjél, fejjél, fejjél, ha evett, utána is mindig ürítsd ki a cicidet (pár napig az éjjeli szopi után is).

Tudom hogy rettenetesen hangzik, de nekem visszajött úgy a tejem gyakorlatilag a semmiből, hogy csak napi 1x kellett pótolni, 11 hónapos koráig szopott a fiam.

2011. ápr. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Én napi 2 liter tejet ittam meg,éjjel nem szoptattam,de elég volt a tejem minden babámnak. A bimbót pedig tedd bele jobban a szájába ( a melleddel együtt)akkor jobban tud szopni. Ha tápszert adsz neki,az nem is jó,és könnyen leszokhat teljesen a szopásról.
2011. ápr. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól, h nem érzed teltnek a melled nem jelenti, h nincs benne elegendő, majd a babád is megszokja.

A legfontosabb most az lenne, h ne adj neki tápszert, mert akkor el fog apadni a tejed. Inkább ha kell akár óránként is szoptass, vagy amikor azt látod, h kéri a babád. A fejéssel is tudod fokozni még a termelődést és azzal ha nem aggódsz azon van e elegendő tejed.

Viszont a napi 2 l tejet semmiképp nem javasolnám, ha nem akarsz időnap előtt vesebeteg lenni, az nagyon megterheli a veséket.Igyál sok folyadékot, teát, vizet, gyümölcslevet és napi max. fél liter tejet.vnő

2011. ápr. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az enyém csak időnként csinálta ezt, sejtem, hogy cumi zavara volt, mert az üvegből elfogadta a tejcsit, és utána csak a cicimből; sokan nem tartják jó ötletnek, de én azóta bimbóvédőzök - elég szerencsétlen dolog volt, mikor nem kérte a cicimből, felállni, elmosni a cumisüvegét, a mellszívót, lefejni és úgy odaadni, nekem elegem lett belőle, ráadásul ki is köpte, meg volt olyan, hogy már majd éhen halt ( bocs a morbid kifejezésért, de ez az igazság ), de a ciciből eleinte nem volt hajlandó enni.Mióta bimbóvédőt használok, ez megszűnt - nevetni fogsz, de teát se akart inni cumiból, erre fogtam, becsaptam vele, hogy a bimbóvédőt rátettem a cumira, azt hitte mell, és ivott belőle - igaz, fintorgott, mert furcsálta az ízét, de muszáj volt, mert amúgy meg nagyon hasfájós...

Szóval visszetérve a témádhoz, próbáld ki te is, nehogy már tápszerezd, amikor van tejed.

Sok sikert és jó babázást.

Egy tanács: lehetőleg olyan alakú bimbóvédőt használj, ami a cumisüveg cumijához hasonlít, mert akkor biztos, hogy rá fog kapni.

2011. ápr. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vki itt javasolta, hogy igyál sok tejet.Ne tedd!Lehet, hogy allergiás lesz a babád a tejre, és most képzeld el, hogy akkora dózistól, ami a tejedbe kerül, milyen beteg lesz majd!Az ismerősömé is laktóz érzékeny, ő is vedelte a tejet, a babája meg olyan beteg lett a pocijával, hogy orvoshoz kellett vinni, ő mondta, hogy valszeg allergiás, az anyuka kerülje még a tejtermékeket is.Szóval nem érdemes kísérletezni, 8 hetesen még nagyon pici a babád.
2011. ápr. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!nagy segítség volt.
2011. máj. 2. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!