Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak? Lázcsillapítás.

Mit csináljak? Lázcsillapítás.

Figyelt kérdés

Dél óta lázas a kisfiam. Délben 39 fokos láza volt, adtam neki Panadolt, az levitte neki. Délután megint elkezdett felkúszni neki, úgy gondoltam, hogy 38 foknál még nem adok, majd a fürdés hűtőfürdő lesz, aztán alvás előtt kap még egy Germicid C kúpot. Ez így is volt, fél 9kor megkapta a kúpot. Pár perc múlva pukizott (szerintem kijött, bár a pelusban nem találtam, szerintem már elolvadt).

Most mértem a lázát, még mindig 38,5.

Alszik, de elég rosszul, nagyon köhög is.

Nem szívesen költeném fel, hűtő fürdővel meg pláne nem akarom most zaklatni. Mit csináljak? Félek még egy kúpot adni, főleg ha kipukizza.

Reggel első utam a dokihoz vezet vele.


2011. ápr. 28. 23:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Nézd meg 10 perc múlva a lázát, ha még mindig ugyanannyi, vagy följebb ment, inkább ébrezd fel, minthogy felkússzon 40 fölé. próbálj meg csuklójára, bokájára vizes borogatást tenni.
2011. ápr. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Huhh, köszi. Tényleg, a borogatást el is felejtettem. Pedig annyira "felkészültnek" gondoltam magam ilyen téren, aztán pont a kritikus helyzetben felejtkezem el a dolgokról. A 19 hónap alatt még nem volt lázas, így ez most nemcsak őt, hanem engem is megvisel.
2011. ápr. 28. 23:09
 3/8 anonim ***** válasza:
En ilyenkor, a,ikor mar semmi sem segit leoltoztetem a lanyom pellusra es egy vekony takarot rakok ra.
2011. ápr. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

délután azt hiszem neked írtam :(


germicidet 8 óránként lehet adni, közötte mehet egy panadol, nem baj ha kicsit előbb beadod, akár már fél óra múlva is. utána fél óránként kelj hozzá amíg 38 fölött van :S

tudom nagyon nehéz :( ha 40 fölé megy irány az ügyelet.


gyors gyógyulást!

2011. ápr. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
a 2. válaszoló nagyon jót írt, ne takard be!
2011. ápr. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Előzőjét javaslom én is. Tegyél hidegvizes borogatást a bokájára, csuklójára, alá meg persze valamit ami nem ázik el. Egy nagyobb törülközőt. Nem muszály betekerd, csak tedd rá, tegyél magad mellé vized edényt és cserélgesd, ahogy melegszik. Az arcát is homlokát is próbálhatod.

Ha fel is ébreszted gyógyszrért, biztos visszaalszik (legalábbis remélem) mert kikészíti fárasztja a láz.

A Panadol az gyógyszer nem kúp ? Bocsi külföldről ezt nem tudom. Olvasd el, milyen időközönként lehet, és add neki nyugodtan, ha jobban bízol benne, mint a kúpban. De kicsit hűtögesd, és meglátod egy óra múlva kb. hogy mennyire megy le, ebből megtudni benne lehet e a kúp. De lehet, hogy felszívódott az.

Persze, hogy lehet, hogy rosszul alszik, de neked lehet rosszabb ám. Nyugodj le semmi baj nem lesz, holnap pedig orvoshoz menjetek.

2011. ápr. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Remélem már jobban van a kisfiad! Nekem azt mondta a dokim,hogy a lázcsillapító mellé borogatást a testre kell tenni, kevés a csukló és boka. Be kell tekerni a babát álottvizes lepedőbe (pelusba),aztán valami szárazat rá. Régen (gusztustalan vagy nem,de) disznózsíros lepedőbe tekerték a kicsiket ha nem ment le a lázuk,hatásos. Jobbulást!
2011. ápr. 29. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Szerencsére lement a láza este, bár nagyon fulladva köhögött. Reggel voltunk orvosnál, asztmatikus hörghurutja van. :(

2011. ápr. 29. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!