Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Félek, hogy a kisbabám nem...

Félek, hogy a kisbabám nem eszik eleget.2 óránként 70-80 gramm elég lehet egy 2,5 hós babának?

Figyelt kérdés
Sajnos csak ennyit eszik egyszerre. Azért szépen fejlődik,már 6200 gramm. Eddig havonta 1 kilót hízott, most ez csak 400-500 gramm körül lesz. Aggódom, mert nem emeli az evés mennyiségét. Tej még marad a mellemben, de lusta kiszívni, ha meg átrakom a másikra, azt már elutasítja. Cumisüvegből meg nem akarom etetni. Vagy neki most elég 2 óránként ez a mennyiség?
2009. márc. 7. 13:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha a baba igény szerint szopizhat, akkor pontosan annyit eszik, amennyire szüksége van. A mérlegeket meg arra találták ki, hogy az anyukákat legyen mivel idegesíteni. Csak anyatejes babámat, aki szintén nem kapott soha cumisüveget, mindig igény szerint tettem mellre, sose mértem, nem idegeskedtem, rábíztam, annyit egyen, amennyi jólesik neki. Gyönyörűen fejlődik, most 7 hós, áll, lépeget, 5 hósan már stabilan ült egyedül, 3 hónaposan forgott oda-vissza, a védőnő is ki volt akadva, milyen jól fejlett kislány.

Ha a picurod igény szerint szopizik és van naponta 4-5 jó pisis pelusa, emellett látahtóan jól érzi magát, jókedvű, akkor bizony eleget evett. Ne idegeskedj, bízd rá! A babáktól nem szabad elvárni, hogy a nagykönyv szerint szopizzanak, egyrészt, mert még nem olvasták a vonatkozó szakirodalmat, másrészt, mert minden baba más. Te sem annyit eszel, mint a szomszéd, ugye? Ő is így van ezzel. Viszont egy baba mindig enni kér, ha éhes és addig eszik, amíg éhes. Ha ezt mi felnőttek is tudnánk csinálni, csupa egészségesen táplálkozó ember lenne a világon.

Bízd rá és ne aggódj!:-)

2009. márc. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2009. márc. 7. 13:11
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, az én babám 7 hónapos lesz pár nap múlva és szintén 70-80 ml-ket szopizik. Nagy ritkán, mikor álmos, megeszik 120 ml-t.

Eszik, amennyit eszik, főleg, ha hízik. Nálunk volt olyan, hogy 3 hétig semmit nem hízott, mert akkor kezdett el forogni, a 4. héten sikerült aztán magára szednie 200 grammot.

Most kezdtük a kóstoltatást, na, ekkor sem eszi degeszre magát.. :)

2009. márc. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ne méregesd, csak beparáztat. Mindig annyit eszik amennyire neki szüksége van. Szépen fejlődik nincs ott gond elég a mennyiség!
2009. márc. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2009. márc. 8. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!