Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes hordozókendőt használni?

Érdemes hordozókendőt használni?

Figyelt kérdés
2008. febr. 13. 21:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen különbözők a vélemények e téren.Én használnám,de csak rövid ideig pici babánál.Azért szerintem nem tesz túl jót a kis gerincüknek.
2008. febr. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kocsival jársz, akkor igen. Ennél természetesebb tartást semmi nem ad. Afrikai népek is használták:)
2008. febr. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A hordozókendőt a pici életkorának, fejlettségének megfelelően különböző módokon lehet megkötni, így mindig alkalmazkodni tud a baba aktuális testtartásához, a gerincére nem káros. Én azért szeretem, mert hozzám ér picikém, hallom, látom őt, lélegzetét érzem. Szabad mindkét kezem, tudok itthon is tevékenykedni és sétálni, egyéb ügyintézni, vásárolni is vele. Ha sétálunk, járásom elringatja, nagyokat alszik benne. Mostanában (5 hónapos) sokszor ébren van, nézelődik kíváncsian.

Babafüggő, hogy mennyi ideig szeretnek benne lenni. Van, aki egész nagyobb korái, van, aki hamarabb kikívánkozik, esetleg más kötési módot visel el jobban.

Remélem segíthettem, sok boldogságot kívánok!

2008. febr. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagy segítség volt a fiamnál,mikor 2-3 hónapos korában nem akart sehogysem aludni,csak kézben. Beraktam a kendőbe és ott hamar elaludt én meg csinálhattam a dolgom,mert a kezeim szabadon maradtak viszont ő meg érezte a közelségem.

Lányomnál kenguruval kezdtem,de annál ezerszer jobb a kendő. Kényelmesebb és nem olyan nehéz benne a gyerek(főleg mikor nagyobb)

2008. febr. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Kényelmes és jót tesz a babának az anya közelsége. Nekünk ilyen hordozókendőnk volt: [link]
2009. jún. 21. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
85%

Elősegíti a kötődést

A hordozás erősíti a bizalmat és a kötődést baba és mama, baba és papa között. "Számos fejlődéslélektani kutatás igazolja, hogy azoknak a csecsemőknek, akiket gyakran ölbe vesznek, megölelnek, az érzelmi élete sokkal egészségesebben fejlődik, mint azoké, akiknek hosszú időszakokra nélkülözniük kell a fizikai kontaktust." (Gary Chapman: Egymásra hangolva)


A hordozott babák kevesebbet sírnak

Ez természetes, hiszen kevesebb zajjal is jelezni tudnak, hogy szükségük van ránk, éhesek, fáradtak vagy pelenkát kell cserélni.


A hordozott babák érdeklődőbbek

A szemmagasságban levő hordozott babának több alkalma nyílik arra, hogy részt vegyen a körülötte zajló beszélgetésekben, megfigyelje, ahogy anyja tesz-vesz. Többet tanul, kevésbé unatkozik.


Felszabadítja a kezünket

Ha hordozót használunk, könnyebb játszani a nagyobb testvérrel, mialatt a kicsi hozzánk bújva elégedetten szopik vagy nézeget.


Pihentethetjük a karunkat

A jó babahordozó a baba súlyát egyenletesen elosztja a törzsünkön, így kényelmesebben tarthatjuk a babát, mint karon.


Hogy is állunk a házimunkával?

Ha éppen nem játszik el egyedül a baba, a kendőben nem fog unatkozni, amíg mi elvégezzük a legszükségesebb tennivalókat, vagy készítünk magunknak egy szendvicset.


A hordozott babák biztonságban vannak

Azáltal, hogy megosztjuk velük személyes terünket, megvédjük őket a nemkívánatos ismeretlenektől. És ha a hátunkon van, a tipegőnk sem tud kiszaladni a világból, míg egy pillanatig másra figyelünk.


Megkönnyíti az újszülöttek gondozását

Az újszülöttek számára a hordozás biztosítja mindazt, ami számukra ismerős ebben a nagy új világban: anyjuk ismerős hangját, illatát, táplálékot, az egyszerre nyugtató és stimuláló mozgást, a szorosságot, kellemes meleget. Tegyük be őket a kendőbe, és szinte erőfeszítés nélkül mindent megkapnak, amire szükségük van.


[link]

2009. dec. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!