Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kifejezetten háton szerető...

Kifejezetten háton szerető babák anyukái! Mennyi idősen tanulta meg kisbabád ezeket?

Figyelt kérdés

Kérdésem azokhoz szólna, akiknek a gyerekük minden egyes hasra fordításnál üvöltött, még fél éves korában is.Nálunk is ez van, 7 hónaposan és 1 hetesen még mindig utál a hasán lenni, azonnal a hátára fordul.Persze szoktam erőltetni neki, még akkor is, ha sír.Muszáj, mert még nem kúszik, nem emelkedik négykézláb helyzetbe, a mászásnak semmi jele.A ti babátok mennyi idősen tanultak meg

-kúszni

-ülni

-négykézlábba menni

-mászni

-felállni

Kellett valami külső segítség? Kérlek Titeket, most azok ne írjanak, akiknek a gyereke amint megtanult hasra fordulni, onnantól kezdve imádta, és zseni gyerek lett a mozgásban.


2011. ápr. 30. 14:39
 1/8 anonim ***** válasza:
_Ne haragudj, hogy offolok, de én is borzasztóan kiváncsi vagyok a válaszokra, remélem, lesznek. Nekem még csak másfél hónapos a fiam, de utál hason lenni, és nem hiszem, hogy ez fog változni.
2011. ápr. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mit csinál hason?

Nekem a kislányom, ha hasra raktam már 3 hónaposan feszített és sírt (keze a teste mellett). Aztán dévényre mentünk, azt mondták kötött egy kicsit, ezért csinálja. Kimasszírozták 10-12 alkalom alatt és gyorsabban fejlődött, mint a nagy évi átlag. Most balettozik.

A kisfiam se volt el hason, de ő karba véve is hátra feszített. Irány dévény. Kötöttebb volt, mint a kislányom. Most lett 1 éves, még néha most is megyünk masszíroztatni, de már megy és nem feszít annyira.

Tehát lehet, hogy a tied is az, ezért kérdeztem, mit csinál hason?.

2011. ápr. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 krisztivan ***** válasza:
Az én fiam sem szeretett hason lenni.Nem emelte a fejét 3.hósan sem.Azt mondta a neurológus,hogy hagyjuk békén és ne rakjuk hasra ha nem szereti mert ugysem csinál úgy semmit a síráson kivül.Inkább játszunk vele a hátán és ösztönözzük hogy Ő akarja elérni oldalra fordulással a játékokat.4 hós múlt mikor hasra fordult.Imádott fordulni de vissza nem ment és utált hason lenni.Én nem erőltettem és most már szinte mindig hason van a saját akaratából.Bocsi lehet nem ezt vártad,de úgy gondoltam,hogy sokat vársz a babádtól,még fiatal.Nem kell neki mászni,térdelni,állni.Sok baba csinálja már de még nincs elkésve semmiről.Nem biztos ,hogy jó ha erölteted,de ez csak egy vélemény.
2011. ápr. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nem teljesen a témához kapcsolódik,de:

az én kisfiam 10 hónapos és nem mászik,csak kúszik ezerrel ÉS NEM ÜL!!!ha felültetem,akkor megül több percig is,de egyedül nem.a doktornő azt mondta,semmit ne erőltessek nála.így is olvasgatom,hogy sok baba nagyon ügyes.mi egy kicsit lustibbak vagyunk,de ennek ellenére nem erőltetek semmit,amit ő nem akar

ezt csak azért írtam le,hogy ne aggódj szerintem ez miatt,ha a doki nem mondta,hogy vidd tornára,akkor szerintem csak egy kicsit lusti a babád,mint az enyém is :)))

2011. ápr. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Félreértés, semmit nem várok tőle.Csak a kúszást és a négykézláb helyzetet szeretném, ha megcsinálná, mert annak azért itt lenne az ideje.Másznia , ülnie nem kell , nem is lenne rá képes, nem is erőltetem.A gyerekorvos szerint teljesen rendben vannak az izmai, ennek ellenére egyszer elvittem Dévényeshez.A gyógytornász szerint nincs különösebb gond, picit lazábbak az izmai.Most tornáztatom, amit végig sír, de jót akarok neki.Eddig mindent időben csinált, hason is.A fejét is tartotta, 2 hónaposan oldalra fordult, 4 hónaposan hasról hátra, 6 hónaposan hátról hasra, szóval nem volt gondunk.De most sajnos semmi jele, hogy valaha is fog kúszni..
2011. ápr. 30. 16:49
 6/8 anonim ***** válasza:

szia


az én babám 8 és fél hónapos,nem szeretett hason lenni,először hasról 4 és fél hósan fordult át,a hasára legellőször 6 és fél hósan. ezek után szünet,nem gyakorolta a forgást,aktívan forogni gyakorlatilag nem is olyan régen kezdett el,kb 3-4 hete..most kúszogat de inkább csak evickél a játékokért körbe-körbe,tehát úgy nem kúszik hogy előrefelé elindul valamiért.négykézlábra most próbál állni,tolja fel magát,csak napok kérdése szerintem.

A forgásra próbáltam amugy a lepedos modszerrel ösztökélni,de igen meg volt rajta sértődve,nem is volt értelme,amint megérett rá csinálta.most "kúszatni" próbálom,de szerintem ezzel is hasonlóképpen járok.

egy szó mint száz,szerintem az én babám is azért fejlődik ilyen téren kicsit lassabban mert nem hasalt eleget pici korában,elképzelhető hogy a tiéd is ki fogja várni mindennel az "utolsó határidőt"

(én nem vagyok amugy annak a hive hogy azonnal rohanjon az ember tornáztatni a gyereket,de azt mindig figyelem hogy van-e fejlődés)

Bocs ha hosszú lett remélem segitett valamit:)

2011. ápr. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia, az én kisebbik fiam sem szeretett hason, néha hasra raktam kisbabaként, de nem szerette, nem volt el úgy, szinte kizárólag csak hanyatt feküdt.

Mivel kicsi súllyal született, már 6hetesen dévényre küldtek, végülis másfél hósan voltunk, utána 2.5hósan, 3.5hótól fél éves koráig hetente. És otthon is tornáztattam.

Így a folyamatos kontrollok és torna mellett:

5hósan fordult át magától,

6hós korára már gurult

6hósan négykézlábra állt, kutyázott sokat

7hósan kúszott, de mindössze egy hétig, meg nem izgatta a kúszás túlságosan

7.5 hós korától mászott- ezt nagyon hamar csinálta szerintem

9hósan felállt

10.5hósan ült teljesen egyedül, de kb a mászással egyidőben, azaz 7.5hós korától ült, egy kézzel támaszkodott még.

9hósan felállt és azóta már szépen lépeget a bútorok mellett, már csak egy kézzel kapaszkodik másik kezében játék van, vagy nyúl valamiért általában.

Most 11hónapos.:-)


Egyébként ahogy a dévényezést befejeztük 6hósan- még 8hósan és 10hósan egyegy kontrollra elmentünk- már rendben a gyerek.

Kb 6 hós korától magától a kiságyban hasra fordulva alszik el, és lényegében egész éjjel hason alszik.


Szerintem- ha van rá lehetőséged egy ilyen felmérésre dévényre vidd el a babádat, lehet tényleg kicsit feszes valamelyik hátizma, ami miatt nem tud hason aludni, és elleni. Veszteni nem vesztesz vele semmit.

Sok sikert, jó babázást.

És egyébként ahogy írtad is, nem kell őt eröltetni, tényelg minden kisbaba a maga ütemében fejlődik.

Én a helyedben elvinném egy dévény felmérésre.

:-)

2011. ápr. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi, kedves utolsó, voltunk Dévényes tornán, és folytatjuk is, a gond csak az, hogy havonta egyszer tud fogadni.Picit sajnálom, hogy nem vittem hamarabb, de ügyes is volt, és az orvos sem szólt, hogy vigyem.

Kedves 19: 59: Megnyugtató volt olvasni a válaszod.Az én babám is ilyen, amikor már aggódok valamin, és kezdem feladni, akkor egyik napról a másikra megcsinálja.Egyébként igazad van, csak első gyereknél nem tudja az ember, hogy ez komoly lemaradás -e, vagy csak lusta a drágám.

2011. máj. 1. 06:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!