Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy 2 hónapos...

Normális, hogy 2 hónapos babám mióta megszületett napközben alig alszik?

Figyelt kérdés

Kb.3szor félórát.Állandóan sírdogál,nyöszörög,ha kézben van akkor jól érzi magát.Enni eszik eleget,szoptatom.Kicsit bukós,ráfogták,hogy refluxos,kaptunk is szirupot,de ugyanúgy nem alszik,és a bukások is ritkábbak.

Állandóan felriad amikor már elaludna,olyan mintha nem tudna kikapcsolni az agya,hogy pihenjen.Picit hasfájós is,de az 1-2puki után megoldódik.Éjszaka alszik,egyszer kel föl szopizni.Valaki jár(t) hasonló cipőben?Köszi!


2011. máj. 1. 21:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Mintha én írtam volna.Nálunk kb.4-5 hónapos korában rendeződött a helyzet,azóta van,hogy akár 2 órát is alszik egyhuzamban,és legtöbbször átalussza az éjszakát is.
2011. máj. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

És mit csináltál vele?

Most hallottam a Sedatif homeos bogyóról,azt készülök kipróbálni,mert szó szerint semmit nem tudok csinálni mellette napközben.Evés után sem dől ki,ahogy általában a babák szoktak,csak este 5-6 körül.

Köszi!

2011. máj. 1. 22:18
 3/6 anonim ***** válasza:
Míg kicsi volt egész nap szórakoztattam,vagy tologattam a babakocsiban sokat,így nyugodt volt.Később magától rendeződött a helyzet,nem tudom mitől.A homeós bogyók általában jók,de a sedatifról azt hallottam,hogy elég erős szer(nem próbáltam),a camomilla is nyugtató hatású,később fogzáskor nálunk használt,és a viburcol kúp is jó.
2011. máj. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát, ez nálunk is pontosan így volt! Milyen gyakran szoptatod a babádat? Nálunk a kulcs az evés megváltoztatása volt. Leírom, hogy nekünk mi jött be, bár már megszóltak, hogy ne osztogassam ezt a tanácsot, mert nem "életszerű" manapság. De hátha kipróbálod és Nálatok is beválik! Szóval: elvittük a babát dokihoz, aki előzőleg kérte, hogy írjuk, hogy mikor mennyit eszik. Én akkor igény szerint szoptattam - minden nyikkanásra cicire tettem. Azt mondta a doki, hogy összmennyiségre jó, amit eszik, de túl gyakran kap cicit, ezért a pocakja soha nem ürül ki, állandóan feszül és ezért nem alszik. Javasolta, hogy etessem ritkábban, 3-4 óránként és meg fog oldódni az alvásprobléma. Hülyének néztük, de végső kétségbeesésben kipróbáltuk és bejött!Kb. 3 nap alatt rendeződött az evés, az alvás, minden. 10 hetes volt a Lányom. Azóta minden OK, már 6 hónapos múlt. A tejem nem lett kevesebb. Úgy tűnik az én babámnak az igény szerint a 3-4 órát jelentette és közte azért sírt, mert iszonyat fáradt volt, csak tapasztalatlan szülőként nem ismertük fel a jelzéseit :o( Kitartás és remélem sikerül megoldást találnod a nemalvásra!
2011. máj. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

egyetértek az utolsó válaszolóval. szép dolog az igény szerinti szoptatás, de nem minden babának és mamának jön be.

próbálj meg kialakítani egy "napirendet", kb. ugyanabban az időben egyen, persze nem percre pontosan, és ha látod, hogy álmos tedd le aludni.

azt elhiszem, hogy kézben jól elvan, de így nem tud pihenni. próbáld meg kevesebbet kézbevenni, inkább tedd a nagyágyra, hagyd, hogy nézelődjön, feküdjön babaszőnyegen, vagy akár a hordozóban a konyhában, amíg te csinálsz valamit.

lehet, hogy bukós babát nem lehet hason altatni, ezt doki tudná megmondani, de ha ez a bajság megszünne, csak javasolni tudom a hasonalvást. az önkéntelen mozdulataira nem kelne fel.

ha ez nem lehet, be kellene bugyolálni, ugyanis a kapálózásokra megébred. én, amíg nem hason altattam a lányom, addig volt, hogy éjszaka bepólyáztam, mert egyszerűen annyit kalimpált a kezeivel, lábával, hogy szó szerint felébresztette magát. igaz, akkor ő még nem volt 2 hós. talán 4-5 hetes lehetett, amikor elkezdtük a hason való alvást. így jobban kijöttek a pukik és nem ébredt meg a kalimpálásra.

a homeós izét talán nem kellene 2 hós babának adni még...

2011. máj. 2. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

3 óránként etetem,nagyjából ugyanarra az időpontra esik,ez az éjszakai ébredéstől függ.Ha két etetés között nagyon sír ugyanarra a cicire teszem vissza amiből legutóbb szopott,így az inkább csak vigasztalásra jó neki,de csak cumizásra is használja,tehát láthatóan nem éhes már.A cumit nem hajlandó elfogadni.Evés után hordozóba teszem,kb.10 percig elvan,utána jön a nyekergés,majd sírás.Délelőtt ha kimegyünk sétálni a babakocsiba elalszik,de délután már abszolút nem.

Ha meg szél van,meg frontok,akkor aztán az egész napnak lőttek.Arra tartogatom a sedatif-et,mert akkor ő is csak szenved,hogy nem tud elaludni.

Köszi még egyszer!

2011. máj. 3. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!