Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mangót és ananászt mikortól...

Mangót és ananászt mikortól adhatok a babámnak?

Figyelt kérdés
Most 9,5 hós. Kaptunk és szívesen megcsinálnám Neki banánnal, almával, naranccsal, de nem tudom lehet-e már. Merre van olyan táblázat, ahol kor szerint vannak leírva, miket ehet már?
2009. márc. 8. 16:35
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Nem ehet, csak 18 hónapos kortól, van táblázatom, írj mailt csatolva elküldöm a válaszban.
2009. márc. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

6 hónapos korától kap a babám ananászlét - ahogy felkockázom, kézzel szoktam a levét kinyomni. Kisfiam nagyon szereti kortyolgatni! Van amikor az ananászlébe török babakekszet és ehhez adok még hozzá almát, banánt...stb - nálunk ez a tízórai.

Mielőtt elkezdtem volna, megkérdeztem a drnénit, ő mondta, lehet neki adni, csak fokozatosan kell növelni a mennyiséget.

Mangót nem tudom :(

2009. márc. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
2. válaszoló vagyok - a Hipp-es Gyümölcsdesszertben is van egy kevés ananász, és az már 4 hónapos kortól adható!
2009. márc. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok-azért nem adnék neki, mert a hazai táplálkozási szokásoktól igen távol eső élelmiszerek gyakran okoznak allergiát nálunk. Pl egzotikus gyümölcsök
2009. márc. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
37%
A második válaszoló Hippes megjegyzésére: A konyhádban otthon nem tudod megvalósítani azokat a nagyüzemi módszereket amiket a Hipp igen-tehát ők biztosan nem úgy készítik el ahogy te-üveges bébiételben inkább adnám mint otthon elkészítve. Ha mindenképpen szeretnéd, adjad, legalább megtudod allergiás-e. Én még nem adnám.
2009. márc. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Jó, én csak azt írom, amit a doktornénink mondott! Én sem csak úgy magamtól kezdtem adni!

Kisfiam 6 hós korától kezdtük, először 1 kiskanálnyit, majd 2-őt...stb, ugyanígy a mandarinlét is. Most már 8 hónapos, naponta 20-40 ml igazi mandarinlét v. ananászlét adok neki, nem többet és nem ész nélkül!

A banán is egzotikus gyümölcsnek számít, azt is lehet adni a lurkóknak - persze, azt is fokozatosan és nem sokat, mert megfogja a székletet! Van olyan gyerkőc, akinél még a banán is kivált allergiás reakciót, van olyan, akinél nem - de ez majdnem minden ételre igaz.

2009. márc. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én sem adok semmilyen déli gyümölcsöt egyéves kora előtt, a gyerekorvosom mondta.
2009. márc. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, azt hiszem akkor még várok ezzel! Kedves első válaszoló! Közben megtaláltam én is a táblázatomat, és ott is 18 hós kort ír!
2009. márc. 9. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!