Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bölcső vagy kiságy? Melyik jobb?

Bölcső vagy kiságy? Melyik jobb?

Figyelt kérdés

Már minden megvan a szobájában (június végén születik a babánk),csak a kiságyat/bölcsőt még nem vettük meg...

Nem tudom,hogy melyik legyen.

Ti melyiket vettétek?


Köszönöm!


2011. máj. 3. 19:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Barátnőméknek volt bölcsőjük is, meg az emeleten a normál kiságy. Nekik mind a kettő volt használva.

Nálunk az egy szintes házban csak a gyerek szobájában volt a kiságya, ami nem is kicsi, mert 70x140-es, kis heverővé átalakítható, több szinten állítható a magassága. 19 hónapos a kisfiam, még mindig a rácsos ágyban alszik, ebben bőven elfér. Nem kellett másikat vennünk, és még jó darabig, jó pár évig tutira jó lesz ez. Ha nem akartok többször kiadni ilyenre pénzt, akkor így gondolkozzatok is.

Bölcsőt pár hónapos koráig fog tudni használni, de akkor még nagyon kicsi lesz a leesésgátlós sima ágyhoz, tehát így is, úgy is kellene vennetek kiságyat.

2011. máj. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval.Nekünk is van mind a kettő de a kiságy szerintem elengedhetetlen.Nekünk pelenkázóval egybeépített majd a későbbiekben kisággyá alakítható babaágyunk van szóval nagyon praktikus és sokáig használható!
2011. máj. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az első gyerekünknek bölcsője volt (4 hónaposan kinőtte... ezért a másodiknál már eszünkbe sem jutott előszedni), kiságya és utazóágya , járókája is. A kicsinek egyik sinca. Egy matracon alszunk együtt a földön. És köszöni szépen jól van és totál vidám baba. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy felesleges a babáscuccok kb. 70%-át megvenni, nem ettől lesz csodás gyerekkor :)))
2011. máj. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bölcsőt hamar kinövi, kiságy elengedhetetlen, abból is csak a 70x140es szétszedhetőset ajánlom.
2011. máj. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én nem akartam bölcsöt, megvettem a kiságyat, mert a kiságy kell, a bölcsö meg nem fontos, de rám eröszakoltak egy bölcsöt, de hasznát vettem, mert könnyen tologathato volt, igy néha vándoroltunk is vele, ami könnyebben ment mintha kiságyunk lett volna. :) De utolag se vennék bölcsöt, mert annyira tul nagy hasznát nem vettük. De ha kétszintes nagyházban élnék akkor vennék. :)
2011. máj. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Mi nagy házban élünk,bár szerintem csak a babaszobában lenne a bölcső,ha azt vennénk.

2011. máj. 3. 19:52
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha bébiőrt vesztek, azt nem lehet bölcsőbe tenni. Amikor pedig már mozgolódik, akkor sem túl jó folyton abban lennie. Szóval mi egy pihiszéket felakasztottunk, így abban hintázik fekve napközben. Éjjel pedig kiságy.
2011. máj. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem se az a kérdés, hogy bölcső vagy kiságy mert kiságy kell. inkább az, hogy a kiságy mellé kell-e bölcső. ha anyagilag megtehetitek, vegyetek, szeretik a picik de bőven elég a kiságy is :)
2011. máj. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

A kiságy tényleg elengedhetetlen. A lengő bölcső egyébként tovább használható, akár 7-8 hónapos korig is.

És van olyan kiságy, amit ringatni is lehet:

[link]

[link]

2016. febr. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!