Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nyelvfék felvágása után...

Nyelvfék felvágása után "hajlandó" szopizni a baba, vagy fáj neki hosszú órákig?

Figyelt kérdés
8 hónaposan akarja felvágatni a kisbabám enyhén lenőtt nyelvét a gyerekorvos. Már születése után mondta, hogy kicsit le van nőve, de nem ajánlott vágást. Most 4 hós és azt mondta, majd 8 hósan kell megcsinálni. Egyáltalán miért kell azt megvárnunk? Aggódom, hogy akkor jobban megviseli majd őt talán és kihagy majd néhány étkezést is esetleg, mert fájni fog neki. Tapasztalatok?
2011. máj. 3. 20:43
1 2
 1/12 anonim válasza:

Mi éppen ma voltunk felvágatni a nyelvét. 10 hónapos a kisfiam. Gégészeten voltunk, a gyerekorvos küldött oda. Nekünk sem ajánlotta a születése után a vágást, és azt is mondta, hogy majd ő megcsinálja. Erre most meg elküld a gégészetre, ahol jól leteremtettek, hogy miért nem újszülött korában vittük a kicsit.

Kapott érzéstelenítő spray-t, sírt nagyon, de szerintem a legnagyobb baj az volt, hogy le volt fogva. Alig vérzett neki. Miután megnyugodott már mosolygott is, úgyhogy nem viselte meg a dolog.

Étkezés után kellett menni, és a következő étkezésnél (3 óra múlva) semmi gond nem volt.

2011. máj. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

2 hetes korában a Heim Pál sebészeti ambulanciáján vágták fel a nyelvét a babámnak.

Kb 5 percet voltunk bent, éppen csak kiserkent a vére és ennyi. Azért jobban sírt, mert lefogták szegénykémet. Hazaértünk és vad szopiba kezdett egyből. :)

Ha gondolod, elküldöm a doki számát aki csinálta neki, beszéld meg vele. Sebész főorvos a Heimben.

2011. máj. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
bocs, hogy idekérdezek, de nektek mit mondtak miért kell megcsinálni? nekem a két évesnek most mondták, hogy kéne, én nem engedtem, nekem és a férjemnek is le van nőve, beszédhibásak nem vagyunk, viszont a szopizás nekem nehezen ment, a fiamnak is voltak gondjai, de akkor már előbb észre kellett volna venni nem?
2011. máj. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

előttem lévőnek. nekem sem vették észre, nekem kellett szólni. páromnak is le van nőve, észre sem lehet venni :)

kérdezőnek. felvágták, kijöttünk már aludt is utána el is volt felejtve 30 percig ne egyen-igyon.

2011. máj. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
előző vagyok. észre sem vette amikor vágták,csak nyöszörgött mert lefogtuk.
2011. máj. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a nővérke azt mondta, hogy két étkezés között menjünk.Ott pedig ahol felvágták,már rögtön utána kerestek nekünk egy üres szobát és azt mondták szoptassam meg.Meg is történt és meg is nyugodott szegénykém. :)
2011. máj. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
a fiamnak 7hónapos korában vettél észre,pedig naponta jártunk egyéb okok miatt kórházba.Akkor vágták fel a sebészeten neki,minden érzéstelnitő nélkül...üvöltött,hát vele együtt sirtam....alig tudta abbahagyni,kellett egy jó félóra még megnyugodott a kocsiba,be is aludt....ömlött a vér a szájából kb 5percig,azt a vastag gézpárnát ki is kellett cserélni,mert teljesen átázott.....mindenki azt mondja ez nem fáj,mert nincs ideg benne,ha nem fájna,akkor miért kapnak érzéstelenitőt....(mi sajnos nem kaptunk,egy tahó doki volt...)szóval érdekes....meg üvöltött mint a sakál,szerintem fáj szegénykéknek,persze az ijedtég is ott van,de kis fájdalom is azért.Ő szerencsére szopizott utána rögtön rendesen,nem volt gond.A rögtön az kb 1-2óra,annyit kellett várni.
2011. máj. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Akinek a KÉT ÉVESE van,attól kérdeznék!! (Bocsi az offért) Az én lányom is két éves,4 hónapos korában azt mondta a gyerekorvos,hogy fel kell vágni.Nem engedtük a férjemmel,mert közben a férjem beszélt egy fogász barátjával,aki azt mondta hogy nem ajánlja,majd két éves kora után ő megcsinálja lézerrel,nem fáj,nem vérzik állitólag.1,5 éves korában voltunk a fogásznál,alig tudott belenézni a kicsi szájába,mert nem hagyta,de amit látott abból arra következtetett hogy nincs neki vészesen lenőlve.Most nem tudom mit csináljunk. A ti gyereketek beszél?Mert a miénk alig,sokkal kevesebbet mondd mint a korosztálya! Mit értesz az alatt hogy nehézségei voltak a szopival?Nálunk csak annyi volt bimbókiemelő kellett végig,de az én mellbimbóm kicsit befelé fordul.
2011. máj. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekünk pár hetes korában ajánlotta a gyerekorvos, hogy minél hamarabb vágassuk fel.


Bevallom, én nagyon meg voltam rémülve a gondolattól is, ezért húztuk, halasztottuk a dolgot. Úgy rémlik, 6-7 hónapos volt, mire vettem a bátorságot, és elmentünk a fül-orr-gégszetre.


Mit mondjak....kb 2 másodperc volt az egész művelet. Elhelyezkedtem a székben ölemben a babával, felsírt egy pillanatra, vagy inkább felszisszent, és már állhattunk is fel mert készen voltunk. Mikor ideadták a papírokat már nevetett a dokira.

Pár napig még látszott némi pirosság a nyelve alatt, de mindent ugyanúgy csinált, ugyanúgy szopizott, nem vettem észre, hogy fájna neki.

Ha tudom, hogy csak ennyi az egész, már jóval hamarabb elvittem volna, hogy minél hamarabb túlessünk rajta.

2011. máj. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

nekem kb 1,5 evesen vagtak fel a nyelvem.Akkor vettek eszre anyuak hogy valami nincs rendben,nem tudom kinyujtani a nyelvem.

par perc alatt megvolt,ahogy hazaertunk az volt az elso szavam,dombocot(gombocot)a legjobb kajam vart otthon.

Ocsemnek szuletese utan rogton felvagtak.


Szerencsere a lanyomnak nem kellet,megnezettem a korhazban.

2011. máj. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!