Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idősen kezdett el...

Mennyi idősen kezdett el együl kalazni a babaád, amire már egyértelműen rámondtad, hogy eszik?

Figyelt kérdés

1 éves a kisfiam, sokszor adtam a kezébe kanalat, ha ettünk, de inkább csak célba dobott vele.

Ha olyan kedve van, a tányérba tudkált vele, a szájához veszi, de nem étellel, hanem csak úgy. Hogyan tanítsam enni? Mutatom neki, hogy mi hogyan eszünk, a kezét nem engedi irányítani, ha megfogom, akkor eldobja a kanalat. Pohárból már ügyesen iszik , kézzel egyedül eszik, de a kanál valahogy nem tetszik neki! Milyen praktikáitok vannak?


2011. máj. 5. 13:10
 1/8 anonim ***** válasza:
én hagytam,hagy próbálkozzon.15 hónaposan kezdett egy -egy kanállal enni,most 17 hónapos,egyedül eszik.igaz,ruhát kell cserélni rajta,de nem bánom.csak akkor engedi,hogy segítsek,mikor elfárad,vagy megunja.
2011. máj. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Enyém a 2. szülinapja után kezdett magától kanalazni (szépen), viszont ebben én is hibás vagyok, mert nem nagyon engedtem egyedül enni, én etettem. Próbálkozások voltak, de olyan mértékben kajás lett mindenhol (haja is, ruhája is, szőnyeg is, stb.) hogy mondtam hogy nem érdekel, én etetem és kész. Meg a másik, hogy ha etettem, evett rendes adagot, ha hagytam, hogy egyedül, akkor evett két kanállal és már ment is a dolgára.


Még nem bölcsis, de most 2,5 éves, szépen eszik már egyedül kanállal, tisztán.

2011. máj. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Másfél éves kora óta egyedül eszik, előtte próbálozott.
2011. máj. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Enyémnek nem nagyon ment a kanalazás, viszont villával nagyon szépen evett. Persze ott ültem mellette, hogy ne szúrja le magát. Nagyon sikerélménye volt, amikor a kaja felszúródott a villára, mint amikor a kanálról minden lepotyogott. De ez is később volt, mint 1 év, szerintem kb 1,5 éves lehetett.

Kanállal még most is néha bénázik, pedig már 2 éves elmúlt.

2011. máj. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én úgy voltam vele, hogy nem igazán engedtem neki az egyedül evést, és ő sem igényelte. Így 17 hónapos korától kezdte egyedül, mert követelte, hogy önállóan ehessen. Persze a kanalat nem tudja használni, illetve ha én ráteszem neki az ételt, akkor beteszi a szájába, de a tányérról nem tudja felszedni. Így én a kétkanalas módszert alkalmazom. Ő is kap egyet, amivel turkálhat, és segítek neki, néha rá-ráteszek néhány falatot, amit betesz a szájába, a másik kanállal meg én etetem. Majd szép lassan belejön, nem siettetem. A villás verzió jó ötlet, lehet mi is kipróbáljuk.
2011. máj. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A nagyobbikom 14-15 hós körül.


A kicsi meg szinte sose hagyta, hogy etessem, és mivel a pépes ételeket sem ette meg, 8-9 hósan villával egyedül ette a kis falatokat. kanalazni meg úgy 11-12 hósan kezdett el, de elég sok maszattal. 14 hós körül jutottunk el oda, hogy egyedül megevett egy pohár joghurtot is már maszat nélkül.

2011. máj. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
15-16 hósan kezdett egyedül, kb. 20 hónaposan már nem kellett neki segíteni.
2011. máj. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

13:34-es vagyok.


Még eszembe jutott, hogy a nagylányomnak volt ilyen kanala:

[link]


Sokkal ügyesebben evett vele, mint a hagyományossal, könnyedén beletalált a szájába már egész kicsiként.

2011. máj. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!