Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adtatok már olyan ételt a...

Tinker Bell kérdése:

Adtatok már olyan ételt a babátoknak, ami a "nagy könyvben" egyértelműen tiltva van?

Figyelt kérdés

Gondolok itt kecsketejre, tojásra, tejbegrízre, gyümölcsökre, általatok is fogyasztott ételekre és még sok hasonló ételre. Amiknek ugye mind meg van szabva, hogy hány hónapos kortól lehetne adni. Előfordult, hogy a megszabott idő előtt adtátok a babáknak?


Kíváncsi vagyok a válaszaitokra!


2011. máj. 14. 19:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
igen. 8hós a babám és adtam epret neki, 1picikét (persze meghámoztam)
2011. máj. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Amikor a gyerekeim kicsik voltak (20 éve), akkor még nem volt divat ilyesmi, hogy tilos ezt vagy azt adni a gyereknek. Viszont nincs is semmi bajuk, se allergia, se semmi más.
2011. máj. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Örülök neki, hogy így gondoljátok, mert nekem is ez a véleményem. Nem gondolom, hogy bármitől is baja volna.

2011. máj. 14. 19:32
 4/16 A kérdező kommentje:
Várom még mások véleményét is! :)
2011. máj. 14. 19:34
 5/16 anonim ***** válasza:
Persze adtunk már,csak nem sokat. Lányom 9hós,kóstolt már fagyit,kekszet meg csokit is. Meg majdnem minden kaját megkóstol amit mi eszünk,egy két kiskanállal. Viszont a tejet,epret,mogyorosat,tojásfehérjét,meg az ilyen szerintem fontosabbakat nem adok neki. Úgy gondolom egy picitől nem lehet baja.
2011. máj. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 kisnita ***** válasza:
22 hónapos a fiam és eddig csak mézet nem adtam neki a "tilosak" közül. De kapott már kivit kb 1,5 évesen, karácsony körül kapott diót, földimogyorót és a mákos-diós sütiket is ette. Én az arany középutat keresem neki... A kecsketej az mért nem ajánlott? Erről még nem is hallottam... A legjobb barátnőm apukája mondta az én apukámnak, hogy mikor barátnőm kisbaba volt kecske tejet adtak neki attól erősödött meg mert nagyon kis vékonyka baba volt. Most én is adok a fiamnak mert a tehén tejet nem nagyon issza. De egy éves kora előtt nem kapott semmilyen tejet még tehéntejet sem csak tápszert.
2011. máj. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Azért, mert a házi tejek mind tele vannak (állítólag veszélyes) allergénekkel.


Ismerek olyan pár hónapos babát, aki kiegészítésképp tápszer helyett kecsketejet kap, imádja.

2011. máj. 14. 20:00
 8/16 anonim ***** válasza:

narancs egy év után van irva. koraszülött lányom neurológusa mondta azt 5 hónaposan hogy adjak neki narancsot, ha nincs széklete. végülis 6,5 hónaposan kapott és azóta is kap.

no meg ő is nyalogatott már csokit, jégkrémet, túrórudti 8 hónapos korától kap minden nap.

2011. máj. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A narancs hol nem ajánlott?? :O

Nekem védőnőm az első gyümölcsök közt mondta és 5 hónaposan már kapta.

2011. máj. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

azért vicces...ahány védőnő/doki, annyiféle táblázat, hogy mit mikor szabad.Az én védőnőm 4 hós kortól ajánlotta a banánt, barátnőmé 6 hós kortól...


De hogy a kérdésre válaszoljak, kisfiam hétfőn tölti a 7.hónapot, evett már kőrözöttet(nagyon ízlett neki, kenyérdarabkákkal), tejbegrízt, bundás kenyeret, tojás rántottát,túró rudit, joghurtot, piskótát csoki öntettel(anyum csinálta)....azt hiszem ezek azok, amiket elvileg nem szabadna még adnom neki.De nem lett semmi baja, szinte mindent megeszik, amit mi is.


Amúgy én tényleg nem értem mi alapján lehet-nem lehet adni a dolgokat, mert ugye itthon a körtét nem ajánlják túl korán, viszont pl. Ausztráliába ezzel kezdik a hozzátáplálást 3-4 hónapos korban....nem tudom az itt született babák anatómiája mennyire más mint az ott születetteké, mert nem gondolnám, hogy annyira máshogy emésztenek.

2011. máj. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!