Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz evő gyerkőcök szülei!...

Rossz evő gyerkőcök szülei! Mit tesztek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Fiam 21 hónapos. Sosem volt igazán jól evő, mindig válogatott, pedig nem hagytam, mindent kóstoltattam vele, több, mint 1 éves koráig csak vizet ivott, nasit szinte nem kapott. Eddig is elég szűk volt a paletta, amit megevett, de azt legalább jóízűen: húsleves, gulyásleves, tészták, pörkölt, főzelékek, reggelire tejpép.

2 hete beteg volt, de már meggyógyult. Talán azóta van, hogy semmit nem hajlandó megenni, amit eddig szeretett, talán csak a virslit, rántott húst (frissen) de még a reggeli tejpépre is fintorog. Akárhogy is kiéheztetem, nem hajlandó megenni az eddigieket. Baba pudingot, ropit, sütit enne csak. Ha nem kap, nem eszik mást, viszont este nem alszik el, mert éhes.

Mit lehet tenni ilyen esetben??


2011. máj. 5. 16:57
 1/4 anonim ***** válasza:
valószinű hogy ha beteg volt a gyógyszerk miatt nics étvágya normaflort vagy lactív babyt adtál neki?én egy időbe rendszeresen adtam neki a vitacolan multivitamint ami étvágygerjesztő is
2011. máj. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Esetleg kiprobalhatod a beres cseppet c vitaminnal az is etvagyhozo sok sikert es kitartas!
2011. máj. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igaz az en kisfiam meg csak 15 honapos de nallunk a zoldseg volt a mumus. Hat en ugy turkkoztem es mai napig is trukkozok, hogy pl a rantothusijaba teszek zoldseget. Jo laposra kiutogetem a husit teszek bele gombat-sonkat-sajtot, brokkolit-sajtot, cukkinit-brokkolit-sajtot, repat-karfiolt-sajtot es feltekerem mint egytekercset. bebundazom es kirantom. Mikro felvagom neki akkor ilyen tekercs szeru es nagyon finom. Disznohusit mar toltottem meg reszelt fott tojassal es majonezzel is. Ugyhogy sok variacio van. A cukkinit le szoktam reszelni, a repat is a tobbit aprora vagom.

Nem szereti a pizzat? Mert erre is tudnal tenni sok zoldseget, kulombozo variaciokba. Kisfiam a spagettit is szereti es a spagetti szoszbe is szoktam nagyon kicsi repat reszelni volt, hogy pici karfiolt is tettem bele meg cukkinit is. Jo paradicsomos igy nem igen erzodik csak nem szabad sokat tenni bele.

Szereti az alma levet meg a narancs levet es mindig kevertem repa level meg cekla level, persze tobb volt benne az alma.

Valahol olvastam, hogy az omelttbe is lehet tenni egy kis spenotot, hagymat a virsli melle. Esetleg probald meg, hogy virslis omletet csinalsz neki talan akkor eszik tojast.

A rantott husival nekem az a gondom, hogy nem egyszeru minden nap azt csinalni na meg anyagilag... :( Toltogetni minden fajta zoldseggel meg sajtal nem egyszeru. En hetente 2-szer csinaltam neki ilyet mert maskent nem ette volna meg a zoldseget. Igaz meg csak 15 honapos lehet ezert tudok meg vele trukkozni, nem tudom nallatok mi a helyzet. Esetleg nem szerei a palacsintat? Megotletni egy kis tehenturoval meg friss aprora vagott gyumolcssel? Mehet ra egy kis vanilia szosz is a lenyeg a friss gyumolcs. A baba deszertjebe nem tudnal tenni egy kis friss gyumolcsot is? Kisfiam el hal a konzerves paradicsomos tesztaert, en ebbe is szoktam csempeszni ezt-azt. Tegnap pl. belecsempesztem egy fel szelet kenyeret, jol megazott a paradicsomszoszba meg egy pici brokkolit.

2011. máj. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én azt csinálom, hogy kapja, amit kér. Ha beteg, az ember tehet engedményeket, még ha nem is egészséges az a kaja, de legalább eszik valamit. Valószínűleg még nem múlt el a gyógyszer hatása, majd visszatér az étvágya.

A kisfiam 15 hónapos, elég jól eszik, de ha beteg, akkor csak papit, szóval pépesítek neki mindent. Nem tudom miért ilyenkor nincs kedve rágni.

2011. máj. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!