Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Illik, vagy szokás adni pénzt...

Illik, vagy szokás adni pénzt a védőnőnek, amikor kijön gyerekgondozásra? És gyerekorvosnak?

Figyelt kérdés

Első babám lesz, és nem tudom, hogy szokás. Kell pénzt adni a védőnőnek és a gyerekorvosnak? A védőnő az első hat hétben hetente fog kijönni a lakásunkra tanácsokat adni. Ezért van, aki ad pénzt neki? És a háziorvosnak? Mert neki pedig egyszer kötelező kijönnie, utána meg nekünk kell menni.

Hogy szokás ez? Ugye itt nem kell hálapénzt adni? Vagy igen?


2011. máj. 6. 10:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Igen szörnyű hogy ez van, de kell adni ma már minden orvosnak. Ezt szerintem mindegyikötök tapasztalhatta már a szülésnél is nem?? Ha nem adsz akkor le vagy úgymond szarva a gyerekünkel együtt. Ne értsétek félre mert nekünk is végtelenül kedves az orvosunk, de mondjuk az a nem mindegy hogyha vinnem kell hozzá valamiért a gyereket akkor felhívom és hátul beenged soron kivül és nem kell a betegek közé mennünk. Meg mondjuk megadta a mobilszámát és hétvégén ünnepnapon hívhatom bármiért. Na ez nem mindegy! Sajnos ilyen világot élünk és te is én a gyereked miatt adjuk a pénzt.
2011. máj. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

hát én nem adtam pénzt szüléskor sem! sima terhesgondozásra jártam, kerületi lakosként tudtam időpontra menni, mindig végeztem fél óra alatt, ügyeletes orvosnál szültem, előtte 1 hétig bent feküdtem, mert 42. héten sem akart kijönni, indítani kellett. Végig mindenki, az ápolónők, a csecsemősök, a dokik, mindenki tök rendes volt, nem lekezelő, nem durva, teljesen elégedett voltam.

a gyerekorvosom és a védőnő meg tuti el sem fogadná. úgy tervezem, karácsonyra sütök nekik sütit, az nem utasíthatják el.

2011. máj. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Tegnapi 13:59-es v.ok!Én sem adtam pénzt a dokinak amikor születtek a gyerekeim,mert ahogy az előző válaszoló én is sima terhesgondozásra jártam,nem volt fogadott dokim,ügyeletes orvosnál szültem mindkét gyermekemet.Az első gyereknél-fiamnál-igaz vittünk ajándékcsomagot a dokinak,meg a szülésznőnek is,mert nagyon rendesek voltak,a doki is annak ellenére,hogy nem fogadott orvosom volt,szinte mindennap meglátogatott,megkérdezte,hogy vagyunk.A lányom születésekor már nem érdekelte ennyire az orvost,akinél szültem,hogy mi van velünk,igy ő nem kapot semmit...

A gyerekorvost illetően meg itt irták előttem,hogy nem utolsó szempont,akármikor hivhatják a dokijukat és hátul soron kivül beengedi őket az orvos,ha arról van szó a rendelésre-azért,mert pénzt kap.Hát a mi dokinkat is lehet hivni bármikor,a privát számán,igaz,én ki szoktam várni a sorunkat,ha menni kell hozzá,de ettől függetlenül én nem pénzelem...

2011. máj. 7. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
23.41-es vagyok: ráadásul szerintem az az orvos, aki pénzért beenged hátul valakit vizsgálatra, miközben elől a rendelőjében esetleg sokkal betegebb gyerekek ülnek, az süllyedjen el, gerinctelen, gusztustalan alak. pénzért fogadja rendelési idő előtt - után a maszek betegeit, akkor oké, de ez, ez így undorító. a válaszoló is csak addig élvezi majd az előnyeit, amíg nem jön valaki, aki több pénzt ajánl, ő meg visszaszorul a rendelőbe. kíváncsi vagyok, akkor is ilyen megértő lesz-e.
2011. máj. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sokat segítettetek!
2011. máj. 7. 21:08
 16/16 kicsiszolo ***** válasza:
Kínáld meg valamivel inni,mert biztos szomjas. Én mindig szomjas voltam, amikor a körzetben talpaltam egész nap.
2011. máj. 8. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!