Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tesókat egy szobában altassuk,...

Tesókat egy szobában altassuk, vagy jobb, ha külön szobájuk van?

Figyelt kérdés

Júliusban születik a kis tesó. Pont két év lesz közöttük, két kis pasi, és nem tudjuk eldönteni, hogy külön szobájuk legyen-e. Van plusz szoba, nem okoz gondot azt berendezni, csak felmerült, hogy esetleg lehetnének együtt.

Szerintetek mi lenne az ideális?


2011. máj. 8. 21:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nálunk nem volt választási lehetőség, együtt vannak egy szobában. A kicsi lassan 3 hónapos. Másfél év van köztük. Nekünk bejött. A "nagy" nagyon várta a kicsit, és nagyon szereti. Reggel az az első dolga, hogy odamegy a kiságyhoz.
2011. máj. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

első vagyok:


jahhhh, és éjjel kb. 2-szer ébredt fel össz-vissz a kicsire, de akkor is csak gyönyörködött benne kb. 10 percet, aztán visszafeküdt, és aludt tovább.



De próbálj

2011. máj. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
átok ki, ha nem megy, akkor még mindig be tudjátok rendezni a másik szobát!
2011. máj. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekünk csak egy lányunk van,de ha születne még egy babánk biztos különszobába tenném őket.

Pl. majd ha a kicsi hasfájós lesz(remélem nem,de megeshet...),akkor nagyon sokat fog sírni.Meg az éjszakai etetéseknél lehet,hogy felébred a nagyobbik is.

Meg azért szerintem jobb így.

De döntsétek el ti,ha nem tudtok dönteni,akkor próbáljátok ki a közös szobát,egy próbát megér :D

2011. máj. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A "nagy" tesóval hihetetlen szerencsénk volt. Nem volt hasfájós, a fogacskái észrevétlenül bújnak ki, beteg még nem volt, szóval eddig könnyen ment minden. Persze, ha a kicsi hasfájós lesz, akkor biztos nem lesz működőképes a dolog...

Agyalunk, mi legyen! :) Minden ötletért, tanácsért köszönet! :)

2011. máj. 8. 21:45
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy volt, hogy amíg kelt éjjel a kicsi, addig velünk aludt egy szobában (de külön ágyban!), amikor pedig már nem ébredt fel szopni (talán 5-6 hónapos lehetett) akkor betettük a tesó szobájába, együtt vannak azóta is.
2011. máj. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Én még csak tervezem a kistesót, de a kislányom ugyanolyan, mint a tied. Sem hasfájás, se fognyűgösség, 5 hetes kora óta minden éjszakát átalszik. És mi is azon dilemmázunk, hogy mi legyen majd. Nektek milyen elrendezésű a lakás? A ti szobátokból nyílik az övé? És a másik babaszoba hol lenne? Az is közel a tietekhez?
2011. máj. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem hasfájós, viszonylag jó alvó mindkettő. Az első három hónapban a kicsi bölcsőben a mi szobánkban volt ,azóta egy szobában vannak, most 8 hós. A nagy 2,5 éves.

Én hiányolom a külön szobát. Az esti elaltatás a gáz nálunk, a kicsit fél 8 körül beviszem a szobájukba, a nagy ágyán megetetem, beteszem az ágyikójába, ezalatt a nagy a mi szobánkba mesét néz apával, 8 körül ki kell kapcsolni a tv-t hogy el tudjon aludni az kb. 15-20 perc, újabb 10 perc, hogy úgy át lehessen vinni a helyére, hgoy ne ébredjen fel, kb. 9-től van nyugi, de néha felsír ilyenkor a kicsi (fogzik) és ha a nagy még nem aludt elég mélyen akkor visszajön hozzánk.

a helyén nem tudom elaltatni, mert van hogy még pisilni akar, meg mesét mondjak, meg valami fontos elmesélni valója van, erre meg a kicsi felébred, ha még nem alszik elég mélyen.

Éjjel lehet, hogy a kicsi csak álmában sír és simán visszaaludna 1-2 perc után, de nem merek kockáztatni, hogy esetleg felveri a nagyot ezért inkább felkelek kihozom, cici, vissza ágyba. VAn hogy 3-4* az átlag azért 1-2*.

Most déli alvás van, a kicsi babakocsiban alszik a szoba közepén a nagy a helyén. Nem tudom a kiscit az ágyba szoktatni mert üvölt, úgy viszont a nagy nem tud elaludni, ezért minden nap megadom magam és babakocsiban ripsz-ropsz elalszik. CSak már kezdi kinőni.

Én a külön szobára szavazok!

2011. máj. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kedves ma 09:48-as válaszoló! Családi házban lakunk, négy egymástól független szobánk van, amik úgy helyezkednek el, hogy kettő egymás mellett, kettő pedig ezekkel szemben. Így gyakorlatilag csak pár lépés, és már ott is vagyunk Náluk. Ilyen szempontból mindegy, hogy egy szobában, vagy külön szobában lesznek. Nem tudunk dönteni, lehet, hogy megpróbáljuk úgy, hogy az első pár hónapra veszünk egy kis bölcsőt, amit az ágyunk mellé teszünk, és utána költöztetjük be a tesó mellé. De ezzel meg az a problémám, hogy nem tudom jól működik-e bölcsőben a légzésfigyelő. :) Annyi mindenre próbálok oda figyelni, hogy a végén ebből lesz galiba! Túl aggódom a dolgokat! Még kérdezősködök tapasztalt anyukáktól, meg kifaggatom a védőnénit, aztán próba cseresznye...;)
2011. máj. 9. 16:37
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát, nincs könnyű helyzeted. Mindenesetre boldog babavárást, és jó babázást kívánok. Aztán majd ha nem felejted el, írd meg ide, hogy döntöttél.
2011. máj. 10. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!