Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A keresztelőre kiket szokás...

A keresztelőre kiket szokás meghívni?

Figyelt kérdés

Keresztszülőkön, s a gyerek nagyszülein kívül a dédszüleit, ükszülőket is szokás? Vagy csak a nagyszüleit?

Nálunk úgy lennének, hogy csak azok, akiket keresztszülőnek választottunk, s az egyik keresztszülő párja. A párom és én szüleink. Ami biztos.

De nem tudjuk, hogy a nagyszüleinket (akik a kicsi dédszülei) is meg kell-e hívni, ha abban a faluban laknak, ahol a keresztelő lesz.


2011. máj. 8. 23:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát ha ott is laknak, akkor elég fura lenne őket kihagyni. Nálunk a keresztszülők és a mi szüleink (a gyerek nagyszülei) voltak ott rajtunk kívül, de nálunk nincsenek már nagymamák (tehát a gyerek dédijei). De ha ott helyben ráadásul lettek volna, mi biztos meghívtuk volna őket is.
2011. máj. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szerintem is meg kéne hívni őket.

nálunk a mi szüleink, nagyszülőnk, testvéreink, keresztszülők és nagybátyámék voltak ott.

2011. máj. 9. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk csak a keresztszülők és nagyszülők meg a dédik voltak ott. Meg a testvérek. Így voltunk 20-an a keresztelő.
2011. máj. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk a rokonok is ott voltak, de mi kicsi és összetartó család vagyunk. Olyat mondjuk nem hívtam volna, akit 2-3 évente látok egyszer maximum.
2011. máj. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem tudtuk, hogy csak a szüleinket vagy a nagyszüleinket is meg kell hívni, ezért tettem fel a kérdést, mert mi is úgy gondoltuk, hogy ha ott laknak, akkor meghívnánk Őket, de biztos ami biztos, itt is rákérdezek,mi is a szokás, mert keresztelőn még nem voltunk.

Nálunk a két tesóm, s a párom unoka öccse lesz a keresztszülő. Még akartuk az unokahugát is, de azok hónapok óta gondolkoznak rajta, hogy elvállalják-e vagy nem, s adtunk nekik egy hetet, azt kitolták, s meguntuk, úgy hogy gondolom akkor mivel már ők nem lesznek a keresztszülők között, így kimaradtak. S hiába tudják, hogy az ország másik végén lesz a keresztellő egy hó múlva, csak még pappal nincs lebeszélve, mert csak iwiw-en tudtam neki írni. Anyuék nem ismerik, hiába ott laknak, s nem merik elkérni tőle a telefonszámát. Így maradt az internet. Meg akartuk várni, hogy párom unokahuga eldöntse, hát remélem miattuk nem kell elhalasztani, mert az esküvőnk időpontján akartuk a keresztelőt. Az esküvőnk akkor lett volna, ha a baba nem jön hamarabb. Tervezett volt, csak időben elkezdtük, s egyből összejött.

2011. máj. 9. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!