Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 évesem csak az üveges ételt...

1 évesem csak az üveges ételt hajlandó megenni, hiába főzök neki. Ötletek, hogy szoktattátok rá a házi kosztra? (rágófogunk még nincs)

Figyelt kérdés
2011. máj. 9. 09:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
22%
először sürgősen keress fel orvost mert az a legnagyobb baj hogy még neked sincs rágófogad!
2011. máj. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Próbáld meg úgy, hogy a bolti kaját kiöntöd egy kis tálba, hogy lássa ő is. Utána azt, hogy ne lássa, majd így szépen cseréld ki a te főztödre. Esetleg ha ez nem válik be, akkor bébiételes üvegbe töltsd a kajáját.
2011. máj. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Esetleg még azt is megpróbálhatnád hogy fele-fele arányba kevered a bébiételt és a te főztödet és egyre több legyen benne a házi kaja.
2011. máj. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket! Van egy megszokott tálkája, abból eszi minden nap a főziket. Tegnap is főztem neki krumpli-csirkemell-répa-sajt főzit, turmixoltam és kevertem hozzá univer borsó-csirkehusisat és úgy sem kell neki. Amit én főzök nem eszi meg u.azokkal a ceremóniákkal amivel a bébiételt :(

Szeretném a házikosztra szoktatni, olcsóbb...

2011. máj. 9. 12:16
 5/13 anonim ***** válasza:
77%
Valószínű, hogy a bébikaja édesebb neki, mint amit te főzöl. Próbálkozz neki 1-2 kanál házi, utána bébi adásával, majd 3-4 bébi stb és így átvezetni, mint, ahogy annak idején az első szilárd ételek, és a cici volt.
2011. máj. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%
Az én gyermekem másfél éves koráig csak üvegeset evett. Sőt egy éves koráig öklendezett a darabostól is, csak a pépeket ette. Én nem csináltam ügyet belőle, nem erőltettem a házi kaját, úgy evett, ahogy jólesett neki. Másfél évesen nem kellett az üveges, csak a házi kaja. Most két éves, nagyon jó étvágya van, nem utasít el semmit, még a savanyú meggyet is megeszi, ha azt rakom elé. Szerintem nem szabad erőltetni semmit, így jó emlékek maradnak benne az evésekről, és szívesen fog leülni az asztalhoz, megeszi még a tányért is. Nekem ez a tapasztalatom.
2011. júl. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Nálunk is ez a probléma, az én kislányom 16 hónapos, és ő is ragaszkodik a bébiételhez. Mostanában azt próbálom, hogy vacsorára adom neki, amit én főzök (ilyenkor eszünk együtt, mert apa is itthon van). Ha látja, hogy mi mit eszünk, akkor szívesebben kóstolgatja, és barátkozik az új ízekkel. Az összekeverés nálunk nem jött be, mindig kiszúrja, hogy valami nem stimmel, és utána nem is hajlandó enni.

2011. júl. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
27%
Már az elején mikor elkezdted hozzátáplálni nem kellett volna neki üvegeskaját adnod így elég nehéz dolgod lesz mert teljesen más íze és állaga van az üvegesnek mint a saját főztödnek.
2011. júl. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Az ismerősöm lánya is csak bébiételt volt hajlandó enni, mikor nem látta a kicsi, a bébiételes üvegbe töltötték a házi főztöt és üvegből kanalazták. Átmeneti megoldásnak jó. Szerintem az is segíthet, ha adsz egy kanalat a kezébe hogy egyedül maszatolhasson, talán így megeszi a házi kosztot is.
2011. júl. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos minden gyerek más és más. Az én fiam most múlott 2 éves, és kb 3-4 hónapja szokott le az üveges kajáról. Ha üvegbe tettem a házi kaját, kiszúrta, ha kistálba, úgysem volt jó. A végén már nem tudtam mit kitalálni, ha nem ette meg ebédre a házi kaját, akkor nem kapott mást. Pár napig nem evett ebédet, aztán beadta a derekát. Az étvágya változó, van hogy nagyon jól eszik, van hogy keveset. Sajnos ezek a kaják szerintem már egy ennyi idős gyereknek nem táplálóak. Egy óra múlva már újra éhes volt a fiam, hízni sem hízott. Amióta azt eszi amit mi, újra hízik. Megfogadtam, hogy a kistesónál nem követem el ezt a hibát, nem fog üveges kaját kapni!
2011. júl. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!