Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem alszik a 6 hetesem?...

Miért nem alszik a 6 hetesem? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tud valaki valami jó módszert az altatásra? Tudom, hogy ez babánként változik, de mégis...

Egy órákat alszik, és nagyon nehezen sikerül elaltatni. Sírni nincs szívem hagyni.

Szerintetek?


2011. máj. 9. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:

szia, ha értesz angolul, különösen jó, de talán anélkül is érthető Dr. Harvey Karp 30 perces filmje erről. A lényege, hogy a babák első 3 hónapját ő a terhesség 4. trimeszterének hívja, ezért is fáj sok baba hasa addig, mert éretlenek még, valójában azért születünk meg, mert nem férne ki a fej később a szülőcsatornán. Ezért a többségnek szükséges olyan körülményeket teremteni, amilyen a méhben volt, hogy megnyugodjon, és tudjon aludni.

Youtube-on van fent riport film is, ahol a módszereket elmondja, de van egy fél órás filmje is, ingyenes torrent oldalakról le tudod tölteni: The happiest baby on the Block.

A módszere nagyon egyszerű, nálunk csodákat tett.

Ha kérdésed van ezzel kapcs., írj nyugodtan privit.

2011. máj. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nekem szopival aludtak el mindig


mennyit alszik összesen a nap folyamán ?

mert lehet h ha összeadod már nem is olyan kevés a lányom is keveset aludt egyhuzamban de összeadva már nem is

a kicsi most minden szopi után alszik 30-40 percet kb


trükk lehet :

besötétítesz, melléfekszel, összebujtok,

halk éneklés, valami monoton dúdolás, cumi, mellkasodra teszed h hallja a szíved, ringatás, tologatod a babakocsiban, baba hintaágy, stb....

2011. máj. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!


Hová írhatok privit?

2011. máj. 9. 12:39
 4/6 anonim ***** válasza:

Amit az elso irt abba van valami az tuti. Kisfiam csak ugy volt kepes nyugodtan aludni kisbaba koraba ha korbe volt bugyolalva egy vekonyka kis pleddel. Ez olyan erzest keltett mint az anyameh. Ha gondolod probald ki. Korbetekertem es ugy szopiztattam meg es utanna letettem orakat tudott aludni. Ha nem volt korbetekerve mindig felriadt mindenre, a kezeit mindig a levegobe emelte hirtelen... Nekik kell meg a szoros hely erzese. Egy kis vekony body eleg ra ha korbecsavarod.


Kb. ilyenre gondoltam:


[link]

2011. máj. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk a hason altatás jött be. Addig csak kézben, ölben aludt el, és ha letettem hanyatt, akkor nagyon keveset aludt, és azt is nyugtalanul. Általában így estére már borzasztóan nyűgös volt, csak sírt megállás nélkül. Aztán letettük hasra, és láss csodát, a gyerek 2-2,5 órát is alszik egy huzamban, és ki is piheni magát. Hanyatt fekve folyton járt a keze, sokszor arra ébredt fel, hogy kalimpált egy nagyot a levegőben.

Most már úgy alszik el, hogy leteszem hason a kiságyba, odaadom a cumiját- csak és kizárólag ilyenkor fogadja el-, és általában 10 perc múlva alszik is. Néha kicsit nyüszög, olyankor vagy simizem a hátát, vagy a fenekét paskolgatom ütemesen. Ha megnyugszik, abbahagyom.

2011. máj. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok, bocsi, átállítottam elvileg, már tudsz írni. De Manóka elaludt, úgyhogy összefoglalva leírom a módszerét. :)

1. Pólyázás: a méhben összekuporodva volt a babó, szorosan be kell pólyázni. Először lehet, hogy kapálózna a kezével, de hidd el, hamarabb rájön, hogy csak zavarja a keze az alvásban (9 hónapig nem mozgott nagyon, most ez is furcsa neki.)

2. Oldal/has pozíció. Legtöbb babának megnyugtató (nézd meg a youtube-on, hogyan tartja). Az én fiam ezt nem nagyon szereti mondjuk.

3. "sushing" hang. A méhben erős sustorgást hallott, a vér áramlását, ezért sussogj erősen a fülébe. Valakinek az erősebb zaj jön be, porszívó, hajszárító (mint nekünk)

4. ringatás. Finom rázogatás inkább, ezt is jobb megnézni videón. Babára válogatja, milyen ritmusban, milyen erősséggel szereti.

5. szopás-reflex. Megnyugtatja, ha szoptatsz, tedd cicire, ha nem, a doki cumit is javasolja, ha te nem vagy ellene.

Nem kell minden babának minden módszer, de állítólag együtt a leghatásosabb. Én sem csinálom mindet egyszerre, főleg a hajszárítót alkalmazzuk. :) De a pólyázás is nagyon bevált nekünk, mert így ha elringatom kézben, le tudom tenni úgy, hogy nem ébred fel.

Remélem, segít nektek is valamit.

Ettől függetlenül figyelni kell persze, mi lehet a baja, és ha már mindent kizártál (kajcsi, pelus, stb.), akkor jöjjenek a trükkök. :)

sok sikert és kitartás, hamarosan érdeklődni fog már minden iránt körülötte, és könnyebb lesz.

2011. máj. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!