Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Krémes, zöld, darabos széklet...

Krémes, zöld, darabos széklet 3 hónapos babánál normális?

Figyelt kérdés
Pelenkáztam át kakilás után, és olyan pici fehér pontok voltak a kakijában, ami érdes volt, szúrta is a popsiját egy kicsit, amikor törölgettem. Mi lehetett ez? Félig tápszeres-félig anyatejes.
2011. máj. 9. 16:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Írtad, hogy anyatejes is. Miket ettél ma? Tehéntejet, tejterméket mennyit fogyasztasz?

Milyen tápszert kap a babád és mikortól, hányszor naponta, mennyit eszik belőle?

Van elég pisis és kakis pelusa?

Minden nap van széklete, hányszor? Az állaga mindig ilyen volt, vagy kicsit hígabbnak tűnik, mint máskor?

Van-e más tünet is?

Ekcéma (arcán, vagy bárhol a testén), orrszörtyögés, köhintések, hasfájás, sok bukás, néha 1-1 hányás (nagyobb mennyiségű), étvágytalanság?

A súlya gyarapszik rendesen?

Volt-e már máskor is zöld a széklete és ilyen emésztetlen darabok csak most voltak először??

Nem nyálkásabb, mint máskor, nem bűzösebb?

Amíg ezekre nem írtál választ nehéz megítélni, hogy van-e gond vagy nincs.

(Tápszertől lehet zöldes a széklete, de nem kellene emésztetlen daraboknak lenni benne.)

2011. máj. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szóval. Nem eszem tejterméket egyáltalán. Ja, ma megettem egy danette-et,ennyi. Tejet sem iszom. Hát minden evésnél kap anyatejet és utána ha még éhes változó mennyiségű tápszert (Beba HA Sensitive) attól függ, mennyi tejem van. Van,hogy nem kell neki semennyi. Nincs semmilyen betegsége, ekcéma, vagy ilyesmi. Nem volt büdösebb,mint máskor, kakiszaga volt. :) És már egy jó ideje zöldet kakil. Eddig folyósabb volt, azért tűnt fel,hogy most olyan krém állagú, vagy hogy is mondjam... :) Na, ötlet?
2011. máj. 9. 19:08
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia. Bocs, de eddig nem voltam netközelben.

Szóval szerintem nincs gond. Az átlag széklet ilyen krémes csecsemőkorban, biztosan erre áll be nálatok is, ez jó.

A csak anyatejes babának szokott ennél hígabb lenni.

Az emésztetlen darabok biztos attól lehettek, hogy több tápszert kapott aznap.

Gondolom semmit nem kap az anyatejcsin és a tápszeren kívül, hisz ezt írtad, úgyhogy új kajától nem lehetett (az törvényszerű lenne ilyen picinél, ezért is nem javasolják 4 hónapos kor előtt a hozzátáplálást elkezdeni).

Ha sűrűn előfordulnak az ilyen fehér darabok a kakiban, vagy más tünet is jelentkezik (amire a kérdéseim utaltak) akkor azért inkább mutasd meg orvosnak a pelust, hogy szerinte gond-e, de a leírtak alapján nem kell megijedni!

2011. máj. 11. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!