Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor tanácsos légzésfigyelőt...

Mikor tanácsos légzésfigyelőt vagy babaőrt venni?

Figyelt kérdés

Eddig úgy gondoltam terhesség első perceitől, hogy lesz légzésfigyelőnk, kell a baba alá.

Lassan már úgy érzem, hogy most halálra aggódom magam a normálisnál is jobban.

Tesóméknál volt légzésfigyelő, de ő kórházból kijövetel után vette, mert előtte nem gondolta hogy kelleni fog, leállt szülés után 2. nap unokaöcsém szíve.


Mennyire indokolt esetben szokták ezt használni?

Ez is olyan, hogy nem árt, ha van, de e nélküli elvagyunk?!


2011. máj. 9. 17:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekünk nem volt, és nem lett semmi baj!
2011. máj. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mi mindkettőt vettünk,mert nagyon féltem a picit :D


Bébiőr azért is jó-nekünk-mert nagy a házunk és nem mindig hallanám,ha felébred bébiőr nélkül.

2011. máj. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

én mindig úgy gondoltam lesz lég.figyelőnk. aztán megszületett a lányom 32hétre és mivel lélegeztetőn volt ezért a kórház egy jelképes összegért biztosított számunkra egy éves korig baby controllt. bébiőr nekünk is azért kellett mert nagy, kertes házban lakunk.

én csak azt tudom mondani ha ilyen parás vagy akkor pláne hogy jobb lenne ha van...de mindenki döntse el maga, én soha senkinek nem mondaném hogy ne vegyen.

2011. máj. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%

Légzésfigyelő úgy tudom különösen indokolt koraszülött és bukós babáknál, illetve ha hason szeretnéd altatni. Nekünk 3 hónapos korában sikerült szerezni kölcsönbe, addig használtuk, amíg le nem tudott róla mászni, mert akkor többször is tévesen riasztott. Biztosan felnőnek nélküle is a babák, de amikor már volt nekünk, olyan nyugodtan tudtam éjjel aludni :)

A bébiőr nagyon hasznos dolog, bárhol vagy a lakásban vagy odakint, rögtön meghallod, ha felébredt a baba. Sokkal szabadabbnak érzem magam, amióta vettünk egyet.

2011. máj. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%

Nekem is mindkettő van és tényleg sokkal nyugodtabb, szabadabb vagyok tőle. Jól alszom és vidáman kertészkedem kint a kertben, amíg a baba bent alszik a kiságyban.


Lassan 9 hónapos :)

2011. máj. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

szerintem mindkettő nagyon hasznos!

nekünk 2szer riasztott be a légzésfigyelő,és nem tévesen,-ugyhogy örülök,hogy használtuk.

2011. máj. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mindig ezen nem szabad spórolni !
2011. máj. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

énekünk van légzésfigyelőnk. így sokkal nyugodtabban tudok aludni, nem hiszem, hogy túlparáznám, nekem ez fontos volt.

bébiőrünk is van, 150nm-es a házunk, nem mindig hallom ha felébred bébiőr nélkül

2011. máj. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A bölcsőhalál sajnos nem csak koraszülött,vagy bukós babákat veszélyeztet.

Ezt a régen is felnőttek nélküle a gyerekek dumát ne nyomjátok már,mert akiknek szüksége lett volna rá és nem volt,az nem nőtt fel hanem meghalt . (bocsánat a mordbiditásért) De ha utánanéztek,mióta létezik azóta a bölcsőhalálok száma is visszaesett.

Főleg,hogy nektek a családotokban is előfordult,én biztos,hogy vennék. Inkább legyen,és ne "kelljen" soha,minthogy egyszer kellett volna és nincs..igazából nem is tudom milyen ellenérvek szólhatnak e mellett,nem káros,a babát nem zavarja,ha normálisan beállitjátok az érzékelőt akkor nem riaszt tévesen.

Sokan hiszik azt,hogy tévesen riaszt,pedig legtöbbször tényleg nem vesz levegőt a baba,csak a sipolásra felébred és mire anyuka beér már minden rendben.

A 21.században,ha már van erre lehetőség,akkor jó lenne kihasználnia mindenkinek. Csak egyszer kell megvenni,de kölcsönözni is lehet és akkor csak törtrészébe kerül mitnha megvásárolnád

2011. máj. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ott a pont a 20:03-nál!

Szó szerint ezt akartam írni!

Szóval szerintem mind a kettő igenis kell!Ráadásul én teszveszen vettem majd mikor már nem lesz rá szükség akkor eladom és akkor már nem is kerül annyiba!

2011. máj. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!