Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hallottatok már olyat, hogy...

Hallottatok már olyat, hogy egy baba allergiás a tápszerre?

Figyelt kérdés
2011. máj. 10. 20:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A szomszéd kislány 3 félére is allergiás volt. A tápszerek sem csodaszerek.
2011. máj. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

igen, sajnos, az én babám is...

a tápszer ui tehéntejből készül, és az abban levő fehérjére vannak olyan csecsemők, akik érzékenyek eltérő mértékben.

2011. máj. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mik lehetnek a tünetek?
2011. máj. 10. 20:56
 4/12 anonim ***** válasza:
Persze, hogy hallottam. Én azon csodálkozom, hogy te nem hallottál erről eddig. A tápszerek többsége módosított tehéntejből készül ugyanis.
2011. máj. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
emésztőrendszeri tünetek (pl hasmenés, véres széklet) bőrkiütés, ekcéma, extrémebb esetben légúti tünetek stb
2011. máj. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A helyzet a következő!Váltottunk HA-s tápszerről sima 1-re,és azóta kisfiam "szörcsög" illetve hurutosan köhög!Voltunk orvosnál,fül-orr gégészeten,sehol nem találtak semmit.Most olvasgatom a neten,hogy lehet tejfehérje allergia.....Ma kiváltottam megint a HA-s tápszert,mennyi idő szerintetek hogy helyre jöjjön,ha tényleg allergia?
2011. máj. 10. 21:01
 7/12 anonim ***** válasza:
A HA tápszerben is van tejfehérje...lehet csak a tejcukorral van a gond...ha tejfehérjeallergiás lenne akkor spec. táp kéne amit a doki ir fel.ha eddig a HA jo volt akkor nem a tejfehérjével van a gond.
2011. máj. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Azt mondod már kivizsgálták és nincs magyarázat a megfázásos tüneteire.

Nos, lehet a baba allergiás a tejfehérjére, a leírt tünetek azt sejtetik. (Állandó hurutos légúti tünetek).

Az 1-es tápszerekben nincs úgy feldolgozva a tejfehérje, ezért akkor jöttek ki a tünetek, de valószínű előbb-utóbb a HA-tól is kijött volna, csak később (nekünk attől jött ki).

A helyedben elvinném a gyermekorvoshoz, ha ő nem foglalkozik vele, akkor gasztroenterológushoz (akár magánhoz is, de a Coral centrumba ne menj, mert az a doktornő sem foglakozik semmivel, sajnos tapasztalat!).

Ne várd meg míg jön a többi tünet (véres-nyákos-bűzös széklet, iszonyú hasfájás, kedvetlenség, étvágytalanság, súlyállás, súlyos ekcéma, fulladás stb.).

Minden tápszer tehéntej alapú, de vannak úgynevezett extenzíven hidrolizált tápszerek, amik annyira bontva vannak, hogy általában nem okoznak tüneteket.

Ezek speciális tápszerek.

Egy van ezek közül, ami teljesen aminosav alapúra van bontva, ezt annak írják fel, aki súlyosan allergiás, és még a spéci tápszerektől is tünetei vannak.

Ezek 90%-os támogatással írhatók.

Szóval orvos (gyermek háziorvos is diagnosztizálhat tejallergiát, ha nem teszi meg akkor el kell, hogy küldjön szakorvoshoz)!

Addig menj, míg nem foglalkozik végre veletek (gondolom még várni akar 1-2 tünetet, hogy biztos legyen a diagnózis, de ezt nem kéne megvárni)!


Egy súlyos tejallergiában jártas anyuka vagyok, sajnos.

2011. máj. 11. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Sajnos, amikor a tünetek már jelentkeznek, mint valószínű nálatok is, egy HA-s tápszer ugyanúgy rontja és erősíti a tüneteket, minél előbb ki kellene próbálni a spéci tápszert (Pepti, Pregomin).

Ha ezektől 2 hét alatt enyhülnek a tünetek, akkor tuti ez volt a gond.

Ezek recept nélkül is kaphatók, de nagyon drágák, főleg a Pregomin, és orvos nélkül otthon ne kezdj kezelésbe!

Beszéld meg, hogy szeretnéd kipróbálni, biztos nem fog ellenkezni a háziorvos!

Ja igen, és nem kell aggódnod, a legtöbb baba 1 éves korára, a fennmaradó nagy százalék 3 éves korára kinövi a tejallergiát.

Elenyésző azok száma, akiknek életük végéig fenn marad!

2011. máj. 11. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Sajna nálunk se foglalkoztak a tünetekkel h nem nőttt eléggé,mindig kistermetű volt a fiam,de 2 éves korára derült ki a tejallergia.3 éves lesz de sajna még mindig fennáll.
2011. máj. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!