Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen ételeket adjak 10...

Milyen ételeket adjak 10 hónapos lányomnak, hogy jobban hízzon?

Figyelt kérdés
Múlt hónapban 100 grammot, és most is csak 160 grammot hízott.Tanácstalan vagyok, hogy mit csináljak:-(
2011. máj. 11. 11:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Ilyenkor már nem híznak olyan sokat a babák.

Barátnőm kislánya 8 hónaposan 8 kiló volt, most 11 hónaposan 8,3 kiló, és teljesen egészséges, jól is eszik.

Az én kislányom pedig 6 hónapos kora óta alig hízik, de ő is majd kicsattan az egészségtől.

Ha a babádnak jó étvágya van, jó kedélyű, és végülis hízik, még ha nem is sokat, akkor nem hiszem, hogy baj lenne!

Kérdezz rá a dokinál, védőnőnél, ha nagyon aggódsz, de igazából nem kell hízlalni egy babát.

Ja, és csak úgy viszonyításképp: 6 évesen 16 kiló voltam, nem is ettem, sokat mozogtam és nagyon vidám gyerek voltam állítólag. Anyukám meg szegény csak kergetett engem, hogy egyek már valamit. Mindig is keveset ettem, mindent kiköptem, de tök jól éreztem magam. :)

2011. máj. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Beszéltem ma a védőnővel, ő azt mondta, hogy ne aggódjak, vannak ilyen babák.

De tudjátok mégis aggódom. Csak 7400 a súlya :-(

Sokat mozog, változó az evése, van amikor jókat eszik, van amikor alig:-(

2011. máj. 11. 11:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Tényleg nem baj, ha nem hízik sokat, ez teljesen normális. Amúgy, ha hízlalni szeretnéd, az esti lefekvés előtti étkezés legyen tejpép :-))) MOst komolyan, szerintem attól híznak legjobban a babák. A fiam egy idő után nagyon nem akarta meginni a tápszert, a gyerekorvos pedig azt ajánlotta, hogy 1-2 étkezést kiválthatunk tejpéppel is. Akkor még csak 6 hónapos volt a kisfiam. Na onnantól kezdve elkezdett gyarapodnia súlya. Le is kellett csökkentenem a mennyiséget, mert annyira szerette, hogy bármennyit megevett volna belőle. Minden jót Nektek!
2011. máj. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Tényleg ne aggódj. Vannak ilyen babák!! Utolérik a többieket. A lányom 11 hónaposan volt 7400g! Azóta minden hónapban kb. 400!!! g-ot hízik, pedig előtte nála is volt olyan, hogy csak 150g-ot sikerült. Ez akkor volt, amikor az első fogával szenvedett. Egyébként kiegyensúlyozott, mozgékony kislány. Most már 14,5 hónapos és majdnem 9kg!!! A védőnő is azt mondta, hogy mivel mi sem vagyunk kövérek, így tőle sem várhatjuk el, hogy hurkás baba legyen.

2011. máj. 12. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, aranyosak vagytok! Akkor megpróbálok én is nem aggódni!:-)
2011. máj. 12. 06:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!