Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem az a lényeg, hogy...

Miért nem az a lényeg, hogy egészséges és szépen fejlődik?

Figyelt kérdés

olyan anyukákat keresek, akiknek az enyémhez hasonlóan jól evő ANYATEJES, duci babájuk van.

6 hetes a kicsim, 1 hónap alatt 1800 g-ot hízott.

A gyerekorvos szerint fogyókúráztni kell, mert blablabla...


A nagylányom is jó súlyban volt, később mikor elkezdett járni, lementek róla a hurkácskák.

Miért baj, az ha eltér az átlagtól?


2009. márc. 11. 11:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kérdezted meg azt a "lángeszű" orvost, hogy egy anyatejes babát hogyan tudnál esetleg fogyókúráztatni????? Különben is egy kisgyereket sem szabad fogyókúráztatni, nemhogy egy csecsemőt! Amikor majd elkezd mozogni, maj lelassul a súlynövekedése, amúgy meg hónapról hónapra kevesebbet fog hízni. Ne foglalkozz az orvossal és szoptasd úgy a babát, ahogy ő igényli. Ha ilyen jól hasznosítja a tejcsit, akkor sem lehet semmi baja tőle. 4 gyerekes anyuka
2009. márc. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám nem ilyen, de a barátnőmé 4 hónaposan 8 kg volt (3,5 kg-mal született). Én elájultam, amikor megláttam, de az ő dokija azt mondta, hogy mivel csak anyatejes, nem lehet túletetni, elhízlalni. Főleg, ha a baba lusta, akkor több "háj" lesz rajta, és így van, amint elkezd mozogni, egyszerűen elolvad róla. Még hogy fogyóztatni egy ilyen pici babát... Nem térek magamhoz! Sztem azonnal keress másik orvost!!!
2009. márc. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én kislányom 7 hónaposan 9700 gr volt. r Rengeteget szoptatom, tényleg az ő igénye szerint. Egészséges, jó kedélyű és nagyon szép baba. Sokat mozog, de egy picit duci ő is. Én nem bánom, fő, hogy jól érzi magát! A mi gyerekorvosunk azt mondja, hogy anyatajes babát nem fogyókúráztatunk, mert úgyis lemozogja majd a fölösleget. Szerintem ne aggódj, fő az egészség!
2009. márc. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
11.17 vok. 6 hónapos koráig hízott havi 1 kilót, a 7. hónapban felet. Lelassul a súlynövekedésük, ahogy egyre többet mozognak. Szerintem is cserélj orvost.
2009. márc. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
44%

Hülye az orvos! Egy csecsemő nem tudja túlenni magát! Nem hogy örülne, hogy minél több anyatejet kap egy baba. Hiszen pont az a lényeg, hogy egy csecsemő anyatej igényét az édesanyja teje kielégítse. Ha nagy igényű a baba, akkor azért van, mert a fejlődéséhez ennyi tápanyag szükséges!!!

(Nekem is egy 11 hónapos vasgyúróm van, hála Istennek makk egészséges.)

2009. márc. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez a doki nincs nyomon!!!!!Még hogy fogyokuráztatni!!!!!A babád szépen fejlodik!Jól csinálod biztos vgyok benne!Válts orvost!Ha most ilyeneket tanácsol mi lesz késobb???
2009. márc. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én babám hasonló tömeggel született, az első hónapban 2kg-ot hízott:) Most hat hónapos, nagyon kicsit kövérebb mint az átlag, de csak kb fél kg-al szerintem. Egyáltalán nem szembetűnő a különbség más babákhoz képest, a tied sem fog minden hónapban ennyit hízni. Az orvosod egy idióta(komolyan mondom), válts most!
2009. márc. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!