Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » "a lényeg, hogy egészséges...

"a lényeg, hogy egészséges legyen" Mást is kitör a frász ezt a mondatot hallva, mikor a gyermeke NEMÉRŐL beszélget valakivel?

Figyelt kérdés

Mi köze a nemének ahhoz, hogy egészséges-e??? Annyira nem értem. Nekem eleve mindegy, hogy fiú vagy lány lesz-e a babám, és mindegy lenne akkor is, ha ilyen vagy olyan színű cuccaink vannak. Az is mindegy (mert semmi közöm hozzá!) hogy a barátnőmnek, sógornőmnek, szomszédomnak, akárkinek milyen nemű kisbabája születik, én nem szoktam ilyeneken "szurkolni".


De még mikor azt is hozzáteszik a csalódott beszélgetőpartnerek a kismamának, mikor megmondja, hogy mondjuk harmadszorra is lánya lesz, (pedig a "szurkolók" fiút vártak volna nekik) hogy neeeembaj, csak egészséges legyen. Hát persze, hogy legyen egészséges, mindenkinek ezt kívánnám, nemcsak kisbabának, hanem az anyukájának, apukájának, a világ összes emberének, hiszen az egészségünk a legfontosabb. De MI KÖZE ENNEK A NEMHEZ? :)))))

Mást is zavar ezt összefüggésbe hozni?


2011. jan. 4. 11:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
:) Az emberek néha kiboritóak.. Nekünk is szokták mondani ezt,mert nálunk 30 hetesen még mindig kérdéses a neme. Nekem mindegy mi lesz,csak tudni szeretnénk biztosra. Szerintem ez olyan hülye berögződés,mint a "mizu?"..:)
2011. jan. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
nekünk már kiderült, hogy kisfiú, és örülünk nagyon, már van egy bátyja. A sógornőm ilyet szólt, mikor elmondtam nekik: (persze az ominózus mondat után tette hozzá :)) "....nem baj ám, tényleg. majd legközelebb!" NEM lesz 3 gyerekünk az ő kedvéért :)))
2011. jan. 4. 11:47
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a mondatot az a hit szülte, hogy ha valakinek fontos, milyen nemű a babája, akkor esetleg elkeseredik, ha mégsem az.

Így ha nagyon fiút vársz, de lányod lesz, akkor mondják, hogy nem az a lényeg, hogy nem az a neme, amit vártál, hanem az, hogy egészséges.

Nekem ebben semmi zavaró nincsen. Hiszen tényleg nem az a legfontosabb, hogy fiú, vagy lány, hanem hogy egészséges:)

2011. jan. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

Hát ez elég kiborító tud lenni valóban.

Nekünk első baba, szüleim rokonok stb mindenki lányt várt, mikor közöltem hogy megmutatta az UH-n a kukiját a kisfiunk, elkeseredtek, és "viccesen" hozzátették: nem baj majd elcseréljük a kórházban...

Tudom hogy vicc volt, de nekem rosszul esett, meg az olyan megjegyzések is hogy reméljük téved az UHn...

2011. jan. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%
Ja, hát fura :) Mert így, hogy lányt "vártak", és kiderült, hogy kisfiú lesz, azt mondják: nem baj, csak egészséges legyen. És ha lány lenne? Akkor jaj de jó, mindenki örül, de Ő ne legyen egészséges? Furák az emberek. Amúgy én kisfiút szerettem volna, mikor megtudtam, hogy kislányom lesz, madarat lehetett volna fogatni velem :) A végefelé meg úgyis mindenki csak arra gondol, hogy egészséges legyen. Ez természetes, de tényleg semmi köze a nemhez :) Boldog babavárást!
2011. jan. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%

Engem sosem zavart,ha ezt mondták! Pláne,hogy volt rá esly ,hogy beteg lesz.Ugyan mi fiút szerettünk volna,de ha megkérdezték,hogy mit szeretnénk,volt,hogy azt mondtam,hogy teljesen mindegy csak egészséges legyen! Szerencsére egészséges lett és mellékesen fiú! Szerintem ez onnan ered,hogy sokan mondogatják,hogy ők márpedig fiút/lányt szeretnének és talán nekik mondták,hogy teljesen mindegy csak egészséges legyen!

De ha valaki másodszorra,harmadszorra is ugyanolyan nemű babát vár mint előtte,és a "szurkolók" azt mondják,hogy nem baj ,na ez engem is kikészít! Sok ember csak fiút/lányt akar,és ha ők örülnek a szurkolóknak semmi közük hozzá! De még ha más nemű babát szerettek volna de nem olyan lett,akkor se mondják!

2011. jan. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, miért vagy ezen így kiakadva, nekem fel se tűnik, ha mondják, sőt nálam kimondottan aktuálissá is vált, szóval nem a levegőbe beszélek, amikor ezt mondom, pedig se maradi, se ódivatú nem vagyok - legalábbis nem tartom magam annak.

Az egyik ok az az, hogy mindenképp fiút szerettem volna, ugyanakkor már a terhességem elején is akadtak komplikációk a saját egészségemmel kapcs. pajzsmirigyesként állandó gyógyszert szedek, és az elején bizony erősen aggódtam, hogy csak nehogy ártson a babának.

Amikor 17 hetesen megmondták, hogy lány lesz és hogy a vizsgálati eredmények is jók, amiket a babán végeztek, bizony nagyon megkönnyebbültem, és akkor "nyugodtam bele a nemébe" ( pedig mondom: nagyon fiúpárti voltam ).

Aztán most az elmúlt hónapban cukorproblémáim adódtak, két ünnep között rohanhattunk az ambulanciára, hogy segítsenek levinni a 11,1-es cukromat, úgyhogy tudom, mit jelent, mikor kimondhatja az ember, hogy semmi nem számít, csak EGÉSZSÉGES legyen.És a mai napig is így vagyok vele, mert ez a legnagyobb kincs, tapasztaltam.

Egyébként sok ember elfogult ám a nemeket illetően, na engem ők sokkal jobban tudnak irritálni...

34 h km.

2011. jan. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a szurkolók mindig azzal jöttek, hogy remélik, fiú/lány lesz. Mindig mondtam nekik, hogy nem kívánság műsor, nem fogom lecserélni, mert nem az a neme, amit ő szeretne. Sőt, van olyan barátnőm, aki eleinte azon szurkolt, hogy legyen lány, mert akkor később milyen szuper barátnője lesz az ő fiának. Sőőőt, ha összeházasodnak, tudnak nálunk lakni.... pffff...

Aztán mégse legyen lány, mert ha nekem lányom lesz, akkor ő mennyire fog irigykedni.


Egyébként nekünk 2,5 várakozás és egy méhenkívüli terhesség után totál mindegy volt, hogy milyen nemű lesz. Csak legyen.

2011. jan. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 porcukormókus ***** válasza:
100%

Nálunk meg az a helyzet, hogy mióta kiderült, hogy babát várunk, a legtöbb ismerősnek, rokonnak már biztos tippje van; azt mondják fiú lesz... És ezt hallgatom a terhességem 6.hete óta (pl. milyen kár, hogy nem kislány lesz, na mindegy...) Már hullik a hajam tőle:))

Jövő héten kell menni a 18.heti uh-ra, remélem megmutatja magát végre! (mellesleg nekem tényleg mindegy, hogy mi lesz, csak egészséges legyen, mert mostanában nagyon sok terhesség ért szomorú véget a baráti körünkben)

17 hkm

2011. jan. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Engem is sokan "leszóltak" hogy lányunk lesz,mert hogy ők fiút vártak.Nagyon rosszul esett.
2011. jan. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!