Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, hogy ne legyek...

Mit csináljak, hogy ne legyek türelmetlen?

Figyelt kérdés

Nem tudom ti voltatok e már igy, de néha olyan ideges leszek a babánkra és akkor rászolok vagy kiabálok vele. Lehet hogy sok a teher a mi rajtam van /egyetemre járok, gyakorlatilag egyedül nevelem a babánkat, mert a párom 100km-re lakik,ráadásul most készülünk épitkezni../. Föleg akkor "szakad el a cérna", mikor pl. nem akar aludni vagy enni. Nem akarok vele kiabálni és utána rögtön meg is bánom, de mégsem tudok nyugodt maradni. Szinte mindig lelkiismeterfurdalásom van igy..

2 hét mulva összeköltözünk az apjával, lehet hogy akkor jobb lesz, bár nagyon sokat dolgozik, sokat nem tud segiteni. Még nem rázodott bele a gyereknevelésbe, távol vagyunk egymástol a munkája miatt, 7 honapos a kislányunk.

Nagyszülöi segitségre nem tudunk számitani. Van valami ötletetek mit csináljak, hogy "ne kejtam fel a vizet"?


2009. márc. 11. 12:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én is ilyen voltam, aztán azt hittük, hogy nagyon beteg a babánk. Szerencsére nem így volt, de akkor átfordult velem a világ. Azokban a napokban majd mgeőrültem, és csak arra tudtam gondolni, bárcsak sohasem szóltam volna hozzá ingerülten. Sokat sírtam a lelkifurdalástól. Most, hogy tudjuk, szerencsére nem beteg, ugyanolyan türelmesek, gyengédek vagyunk. Úgy érzem, 10x annyi türelmem is lenne hozzá....
2009. márc. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nézz a szemébe és már meg is nyugszol. Én is így szoktam, egyből megfog az a tiszta ártatlan tekinete. Különben meg sokszor be kell venni a lesz...om tablettát, és minden ráér. Így kiabálás helyett inkább játsz vele, te is megnyugszol és a babád sem ilyed meg. Nekem négy lányom van a férjem is sokat dolgozik, úgyhogy tudam min mész keresztül, de ha kiabálsz nem lesz jobb. Sok türelmet és kiatartást neked.
2009. márc. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi, aranyosak vagytok!
2009. márc. 11. 13:21
 4/7 anonim ***** válasza:

Ugyanígy voltam mint te. Türlemetlen voltam, ha nem úgy alakultak a dolgok, amire számítottam (pl. nem akart elaludni a babám, pedig hulla fáradt volt) és aztán meg én is elkezdtem zokoni a lelkiismeretfurdalástól, amiért rákiabáltam.

Szerintem a legfőbb gyógymód a pihenés. Nekem az éjszakai kimerültség nagyon sokat rontott a helyzeten. Nem tudom, nálatok mi a helyzet az éjszakákkal.

A másik, hogy próbálj túllépni azon, amit egy napra megterveztél. Legtöbbször az volt nálam a baj, hogy annyira számítottam rá, hogy majd alvás alatt miket csinálok, hogy nem tudtam "feldolgozni", hogy ugrik az egész, mert a gyerkőc most nem alszik.

A harmadik, hogy közben tudatosítsd magadban, hogy nem "direkt" sír/nem eszik/nem alszik. Nem arról van szó, hogy téged akar bosszantani. Mindig megvan az oka mindennek, csak nem mindig jövünk rá.

Kitartás! És ne felejtsd el, hogy most te vagy neki a világ! Szeret téged, akárhogy is viselkedsz vele, de azért próbálj megnyugodni a vészes helyzetekben.

2009. márc. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves 13:29-es! Hihetetlenül jol megfogalmaztad! tényleg ez van! Eltervezem és nem ugy jön össze, mert pl sir vagy ilyenek és ettöl nagyon ideges leszek. Az éjszakákkal nálunk is gond van sajnos..:( És nagyon tudnék már egy nagyot aludni is..

Igyekszem megnyugodni, bár ez az idöszak eléggé huzos az életemben..

2009. márc. 11. 13:40
 6/7 anonim ***** válasza:

Szégyen,nem szégyen én egyszer még meg is ráztam szegénykémet. Csak a sok pihenés segíthet és tényleg ne foglalkozz semmivel. Amikor nekem is elborult az agyam azt mondtam,hogy nem foglalkozom semmivel,majd rendelek kaját,majd valamikor kitakarítok,azóta,hogy én is nyugodt vagyok a kislányom is nyugodt,sokat alszik,és már ki tudok takarítani,meg tudok főzni.Amióta lazán veszem a dolgot minden jól megy!!!

Ne idegesítsd magad semmin és minden jó lesz!!

2009. márc. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia. Én is voltam így sokszor. Az az igazság, hogy ha rosszak az éjszakák, az duplán próbára teszi az ember türelmét. Próbáld megtalálni az okot, miért nem alszik éjszaka. Ha ez sikerülne, biztosan sokkal kipihentebb, nyugodtabb tudnál lenni. Egyetemen nem tudsz esetleg halasztani? Mert nagyon nehéz kisbaba mellett tanulni. Én megmondom őszintén bele sem vágnék. Persze más az, ha már elkezdted. Az én babámmal akkor változott a világ, amikor 3 hete beköltöztünk az új lakásunkba. Anyóssal laktunk előtte 4 hónapig és az maga volt a pokol. Mondjuk nem voltunk jóba anyóssal, gondolom ezt is érezte a lányom rajtam. Ideges voltam, feszült, amikor elköltöztünk, minden megváltozott. Lehet, hogy nálatok is jobb lesz, ha összeköltöztök a gyerek apjával. Lehet, hogy sokat dolgozik, nem tud segíteni, viszont a tudat, hogy ott van, elmondhatod neki, ha valami bánt, segít legalább szóban, sokat fog jelenteni. Fel a fejjel, ezen minden kisbabás átesik. 9,5 hós kislány anyukája.
2009. márc. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!