Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak hogy ne legyek...

Mit csináljak hogy ne legyek ilyen türelmetlen 10 hós babámmal?

Figyelt kérdés

Borzasztó haragszom magamra, főleg amikor azt olvasom a többi anyukáktól hogy élvezik aza nyaság minden napját!Én próbálom túélni a napokat.Nem mindig van így!Van mikor jól elvagyunk, elmegyünk sétáni.Eltelik a nap.De mikor hisztizik egész nap és hiába szólok rá hogy nem szabad azért is csinálj!Tudom még nem várhatok ilyen sokat tőle!

Volt rá pl hogy a kezére csaptam és beletettem a járókába ordítani.Nem nyugtattam meg.Csak 20 perc után.

Este az apja fekteti le és ha éjszaka felébred éjszaka inkább meglökdösöm őt hogy menjen át.Rendesen félek az estéktől hogy mi lesz éjszaka!Átordítja az éjszakát vagy nem?!Nem tudom mi van velem.Azt mondja a férjem hogy mióta megszületett babóca sokkal idegesebb és morgósabb vagyok.Pedig annyimindent megteszek a kislányomnak ő a szemem fénye!De az apjának több türelme van hozzá!:-(

Néha úgy szeretném hogy egy napot ő maradna itthon vele és inkább én mennék dolgozni, de amúgy nem tudnék babóca nélkül lenni egy percet sem!!!


2009. jún. 24. 19:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

szerintem besokalltál kicsit és fáradt vagy. nekem is vannak ilyen napjaim és szerintem mindenkinek néha...

próbáljatok kimozdulni kicsit, h ne legyen a nap monoton és erőltetett. nekem az segít, csak ritkán tehetem meg. persze a babával együtt gondoltam.

2009. jún. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
12%

Rácsapsz egy 10 hónapos baba kezére? 20 percig ordíttatod a járókában???? Hát anya vagy te? Minek szültél? Szegény kicsi baba! Te nem türelmetlen vagy, hanem elmebeteg. Jobb is lenne, ha te mennél dolgozni, hátha akkor az a szegény kis manó szeretetet is kapna valakitől!

11 hónaposom van, nekem valóban ő a szemem fénye. Mivel csak szeretetet, ölelést, összebújást, símogatást kap, meg is hálálja. A gyerek olyan, amilyenné te teszed.

Egy 10 hónapos még nem hisztizik, ha sír, akkor segítséget kér!

Az én lányom születése óta mellettem alszik, soha nem sír éjjel, max. akkor egy kicsit, amikor jön a foga és fáj neki.

Komoéyan sírni tudnék, hogy ilyen emberek, mint te gyereket szülnek. Már most pokollá teszed az életét a saját vérednek???????? Gondolkozz már egy kicsit! Hát nincs benned anyai érzés?

Szegény, szegény kicsi baba! Szerinted az ő kis lelke min megy keresztül miattad?

2009. jún. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
39%
Nem akarok ítélkezni, de nem hagyhatom szó nélkül, amit írtál. Egy tíz hónapos baba még nem érti, hogy NEM SZABAD. Nem ok nélkül sír, hanem, mert valamit akar. Lehet, hogy éppen azt, hogy légy mellette és foglalkozz vele. Ha már most így bánsz szegénnyel, te is nagyon meg fogod járni. Mindez az érzelem benne marad, és jól visszaadja neked azzal, hogy nem fogad a bizalmába, és szót sem fog fogadni. De ez a jövő. Azt javaslom, erősen fogd vissza magad, ha kell, inkább szakemberhez fordulj. Mindannyiunknak vannak nehéz és türelmetlenebb napjai, én is besokallok soxor. De nem a kicsi előtt, s pláne nem a kicsin verem ki a hisztimet. Tudod, ez van, az anyasággal jár...
2009. jún. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

Utolsó válaszoló: óriási! most aztán megnyugtattad az édesanyát, aki éppen azon van, hogy változtasson valahogy a dolgokon, mert ő is érzi, hogy valami nem jó az életében! Ettől, hogy lehurrogtad, tuti pozitívan fog állni a mai éjszakához!

Biztos neked elég 5-6 óra alvás éjszaka, biztos átalussza a babád az éjszakát, biztos nincsenek hisztis napjaitok!! Hát, pedig van akinek vannak! és van, akinek nem elég az 5-6 óra alvás, és bizony kimerül a mindennapok monotonitásában.

Mert attól még, hogy szeretjük a gyerekünket, bizony elfáradunk néha, megharagszunk néha, amit azonnal megbánunk!

És igen, rá lehet csapni egy ekkora gyrek kezére, ha rosszat csinál. most kell neki megtanítani a határokat. Éles szóval, mogorva hangnemmel és kicsi fenyítéssel!


Kedves kérdező! Ne aggódj, másnál is elszakad a cérna néha! Én a helyedben megpróbálnám, hogy egy szinte teljes napra valakinek add át a gyerkőcöt, akiben megbízol. nagyszülők, barátnő, akárki. És feküdj le, aludj, olvass, feküdj be a fürdőkádba amíg csak jól esik, pihentess! Belefáradtál, és kicsit "megúntad" az otthoni mindennapokat. mindenkivel van így, túl leszel rajta hidd el! Kezdj el valamit, és minden nap foglalkozz vele fél órát: olvass, fejts rejtvényt, tornázz, tanulj valamit, tök mindegy. vagy csak kend be magad testápolóval. a lényeg, foglalkozz magaddal, legyen napi fél óra, mikor első vagy a saját életedben, mert ez nagyon sokat fog segíteni!!!

Kitartás! és ha úgy érzed, szakad a cérna, tedd a járókába kiságyba egy csomó játékkal a gyereket, neki is el kell lennie negyed órát egymagában. próbáld a szobáját bababaráttá tenni és zárd rá az ajtót, te pedig csináld a saját dolgodat! remélem segítettem:-) Az éjszakáktól pedig ne félj, feküdj le úgy, hogy ma biztos átalussza az éjszakát:-) hidd el, hamarosan át fogja szundizni:-)

2009. jún. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
bocsi, utolsó előttinek szólt a szövegem eleje!
2009. jún. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem is besokalltál, ami időnként majdnem mindenkivel előfordul. Próbálj meg lazítani, kikapcsolódni a babád nélkül. Szerintem nyugodtan bízd a férjedre, kérj pár óra/ fél nap "kimenőt", menj el fodrászhoz, kozmetikushoz, vásárolni, találkozz barátnőkkel, töltődj fel. Van segítséged hétközben, ha minden kötél szakad (nagyszülők, barátnő)?
2009. jún. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Azért ez jó bunkó válasz volt. Tanácsot kértem nem egy tökéletes anya/tökéletes gyerekkel/ ki oktatását!!!! Szerintem nem én vagyok az egyetlen aki így érez, akkor azok nak mind ezt üzened? Szép!!

Amúgy nem azt írtam hogy agyon verem a gyereket, meg terorizálom!!! Nem kell nagyítani! Amúgy egy tíz hós baba tud hisztizni. De a tied ms ő tökéletessége biztos nem tud.

2009. jún. 24. 20:32
 8/12 anonim ***** válasza:
66%
és még valami a második válaszolónak: neked majd ezután jön az éjszakai ordítós időszak, mikor átszoktatod a gyereket a saját ágyába. mert majdnem egy éves a gyerkőcöd. mindenki magam neveli a babáját, de szerintem rég nem lenne a ti ágyatokban a helye. vagy majd 7 évesen is köztetek fog aludni?
2009. jún. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Bocsi annak szólt akit már kitöröltek. A többieknek köszönöm szépen!!!!
2009. jún. 24. 20:34
 10/12 anonim ***** válasza:
76%
hoogyne tudna hisztizni:-)) az enyém is folyton hisztizik:-) most éppen azért, mert már tud mászni ülni, és azt hiszi, hogy tud állni és menni is. magától nem tudja, és ha nem fogom a kezét, hogy felálljon, akkor megsértődik, mert ő egész nap csámpázna. nem érti meg szegénykém, hogy nem lehet erőltetni, majd ha magától feláll, akkor ácsoroghat:-) szóval nálunk is van hiszti ezerrel:-)
2009. jún. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!