Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babátok keresztelőjénél, hogy...

Babátok keresztelőjénél, hogy kérdeztetek rá a papra, az anyagiakat illetően?

Figyelt kérdés

Már az időpont megvan, csak anyukám nem merte megkérdezni az anyagiakat a paptól. Inkább elkérte a telefonszámát. Holnap szeretném felhívni, még azért én is szeretnék vele beszélni (személyesen nem megy, mert 350 km-re van Tőlünk), s még a kisfiúnkkal a keresztelőkor mennénk haza először. Vagyis előtte majdnem 1 héttel, hogy szokja az új környezetet.

Ti hogyan kérdeztétek meg, hogy a keresztelőre kell-e fizetni neki? Gondolom, azért nem így, csak fogalmam sincs, hogy kezdjek hozzá.

S azt mondjuk neki, hogy az időpont, amit kértünk, annyiban kérdéses, hogy nem tudjuk az orvosok mit mondanak kontroll vizsgálatkor a kisfiúnkra. Szóljunk előre, hogy erre számítson vagy akkor már vissza mondaná? Szívbeteg a kisfiúnk, s születése óta műtétre várunk, vagyis minden alkalommal úgy köszönnek el, h következő alkalommal, ha romlik az állapota, műtét időponttal számoljunk. Férjem szerint Pesten úgy működnek a dolgok, hogy akár már aznap haza se engedik, ha úgy alakul a helyzet. Állítólag kis műtéttel kell számolnunk, s eddig nem volt gond.

Júni elején mennénk vissza kontrollra, s rá 10 napra lenne a keresztelő.


2011. máj. 11. 17:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Így van ahogy az utolsó írta.Amúgy állítólag a tarifák ki vannak írva de ez ingyenes.Ha akarsz adsz,ha nem akkor nem.Nálunk 5 a szokás,de a keresztmama 7e Ftot adott.Húsvétkor keresztelkedtünk.
2011. máj. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

nekünk most lesz keresztelő, közölte a pap hogy egyházadó(be van fizetve)

+keresztszülőktől 10ezer

+szülőktől 5ezer

2011. máj. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Papja válogatja, keresztlányom és az egyik keresztfiam keresztelőjén semmit nem kellett fizetni. Sem a szülőknek sem a keresztszülőknek. Ellenben a második fiú keresztelőjén ami egy másik városban volt, a pap egyház adót fizettetett velünk keresztszülőkkel, fejenként 7000.-. De nem egyhavit hanem 2-2 havit. Hogy a szülők mit fizettek azt nem tudom.
2011. máj. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Hát épp azért kérdeztem, ahogy az utolsó is írta, hogy papja válogatja, hogy hogyan kérdeztétek vagy kérdeznétek rá, hogy mennyi az ára. Csak sokan erre a kérdésemre nem reagáltak. Tényleg nem tudom, hogy hozzam fel, de már lassan ideje lenne nekem is beszélnem vele.

Azt tuidom, ogy a falubeli barátnőmnek annyit mondott, ha a 30ezer ft-os egyházadó tartozást befizetik, onnantól lehet szó keresztelőről. A régi pap még azért is pénzt kért, hogy ingyenes internet használat lehetőségét pályázatként megnyerte a falu, ami a papnál volt, s még azért is óránként 100ft-ot kért 4-5 éve. Ez a pap meg nem tudom milyen.

Itt Pesten lenne, aki elvállalna, dolgoztam is nála. Csak itt após miatt nem tudunk vendégeket fogadni sajna. Meg a hely is kicsi.

Az itteni pap keresztelte a férjem, s Neki 5ezret akartunk adni, de nem vette el. A legtöbb helyen egyházadót kérnek, csak a mi esetünkbe nem tudom mi a helyzet, s illőségnek tartom megkérdezni. Has azt mondja nem kell annak örülünk, de nem akarok csak úgy oda állítani, hogy nem tisztáztuk le.

2011. máj. 16. 11:50
 15/16 anonim ***** válasza:
Ha jót akarsz magadnak,akkor szerintem nem kérdezed meg előre,viszel annyit,amennyit gondolsz,vagy amennyire a pénztárcádból futja!
2011. máj. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Na, én vagyok, akinek az édesapja lelkész.

Ne vigyél pénzt, és ne kérdezz rá.


Ha Isten iránti hálából akarsz a gyülekezet kiadásaira adományt adni, akkor adj, vagy dobd be a perselybe.


Ez nem egy szolgáltatás, aminek ára lenne.

2011. máj. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!