Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves Anyukák! Akik terhesen...

Kedves Anyukák! Akik terhesen itt voltatok, és kérdeztetek/válaszoltatok nagy félelmekkel, vagy csak tapasztalatokat vártatok; most hogy vagytok?

Figyelt kérdés
Milyen lett az élet, mióta megszületett a baba? Felülmúlta az elképzeléseiteket? Más lett? Jobb?( Rosszabb?). Írjatok őszintén légyszi!:)
2010. jan. 22. 13:54
 1/10 anonim ***** válasza:
húú nagyon kerek.én akkor keveredtem ide amikor a peteérésem figyeltem.első fiam ripsz ropsz jött.az se tudtam mit kell figyelni.itt adtak rengeteg tanácsot,biztatást,segítséget.itt kaptam azt az ötletet,hogy vegyek tesztet.és a második alkalomra már sikerült is.aztán nem nagyon kérdezgettem olvasgattam itt csak néha.aztán megszületett a manó,1 éve és 2 hete,és amikor begyulladt a mellem akkor kezdtem megint kérdezgetni.meg szoptatás ügyben.aztán mit ehet, stb.ki hogy csinálta.de inkább én válaszoltam,mint kérdeztem.és köszönöm nagyon jól vagyunk.imádom a törpém aki egy gyönyörű baba,imádom a párom aki nagyon jó apa,és mindenben segít,nincs semmi gond az anyósommal,a gyerek táplálkozása is tökéletes.remélem minden anyuka hasonló jókat tud csak mondani.probléma az mindig van,de megoldjuk,azért vagyunk emberek.
2010. jan. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszi 1.! aTte történeted pozitív:) Gratulálok a babához !!:)
2010. jan. 22. 14:03
 3/10 anonim ***** válasza:

Lassan 14 hónapos a babám, terhesség eleje óta járok ide. Jól vagyunk, soha nem is volt problémánk :) Volt tejem, szépett szopott, aztán szépen fejlődött (fejlődik), mindig ahogy írja a szakirodalom, szépen eszik most már, még sosem volt beteg, jókedvű nyugodt baba. Nem szoktam kérdezni, csak olvasni, illetve a tapasztalataimat írom le.

Sokkal jobb az élet babával,nélküle olyan unalmas lenne...

2010. jan. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Amikor egy kisbaba megérkezik a családba, feldúlja a család egész addigi életét. Ez akkor is így van, ha régen várt kincsként érkezik, hiszen a nap 24 órájában ő uralja az otthoni teendőket...


Amit számomra első gyerekes szülőként a legnehezebb volt elfogadni, az a nem-alvás. Az első napokban még küzd az ember, de ahogy múlnak a hetek, már szó szerint bármit megadna az álmos anyuka néhány nyugodt óráért, hogy végre úgy hunyhassa le a szemét, hogy az legalább pár óráig csukva is maradhasson.


Aztán ugye ott a felelősség, meg a sok aggódás, vajon eleget eszik-e, vajon normális-e, hogy álmában össze-vissza szuszog, és néha végtelenül hosszú másodpercekig nem is vesz levegőt... Az ember figyeli azt a pici, törékeny csöppséget, és szanaszét aggódja magát.


Aztán ahogy telnek a hetek, hónapok, szépen lassan beáll az új rend a család életében, és ha szerencsénk van, kb a baba fél éves korában boldogan tapasztalhatjuk, hogy végre újból átalhattuk az éjszakát! :) (Persze nem minden éjjel, de legalább néha!) És közben látjuk, büszkén tapasztaljuk, hogy a szemünk fénye napról-napra egyre ügyesedik, és elolvaszt bennünket egyetlen mosolyával.


Minden nap hihetetlen ajándékokat kapunk a gyermekünktől. Miénk az első mosoly, az első gügyögés, és általában, minden "első", a mi büszkeségünk. Számomra mégsem ez a legfontosabb...


Az én fiam most lesz két éves. Már szavakat mond, énekel, táncol, szerel, úszik, igazi ügyes, okos kisfiú. A legboldogabb mégis akkor vagyok, amikor reggel arra ébredek, hogy megsimogatja az arcom, és közben azt súgja a fülembe: "Ébjesztő...!" Vagy amikor a kertben letép egy szál virágot, és odahozza nekem, hogy "anyáé"... Vagy éppen akkor, amikor minden ok nélkül hozzám szalad, és megölel, puszit kér "oda", meg "oda", és "oda" is...


Pici babaként is szerettem őt. Szerettem a mosolyát, az illatát, a nyugalmát, amit az arcán láttam, miközben aludt. De az igazi boldogságot most élem át, amióta már képes arra, hogy fölfedezze a világot, és minden csodát megoszthat velem! Egészen más világot ismertem meg általa, amiben még egy fűszál is lehet izgalmas és gyönyörű.


Úgy gondolom, hogy szülővé az ember a gyereke által válik, és bizony idő kell ahhoz, hogy az ember beletanuljon az új szerepbe. De minden éjszakai virrasztás, minden egyes fárasztó nap ezerszeresen megtérül! Ez így működik, amióta világ a világ. Innen meríthet az ember energiát, amikor úgy érzi, már nem bírja tovább, és elfáradt.


Nálunk bármikor jöhet a második gyerkőc, mi felkészültünk rá. Legfeljebb újból ismerősként köszöntjük majd a karikákat a szemünk alatt... :)

2010. jan. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az én történetem is pozitiv: terhességem eleje óta járok ide, most 6 hós a babám és nagyon cuki, ugyan tud sírni és foglaslkoztatja az egész családot, de tényleg unalmas lenne nélköle. Mellesleg gyönyörű kisfiú. :) Apukája is csodás és nagyon boldogok vagyunk. Én nem szoktam sűrűn kérdezni,csak elolvasom az engem érintő kérdéseket és válaszokat, néha leírom a tapasztalatomat, de azt se mindig, mert még elég kezdő anyuka vagyok:):)
2010. jan. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nagyon szépen leírtad , kedves 3. hozzászóló....Igen talán az egyik legnehezebb újdonság a "nem alvás". Nagyon szeretem a babám, és ugyanakkor szeretek nyugodtan aludni éjjel. Az első 3 hónapban sírni tudtam volna, hogy "basszus, sosem alszom én már át az éjszakát?". 8 hónapos, de azóta sem:) Viszont miatta felhagytam a háborgással és ha kell éjjel kettőkor is mosolygok rá, meg puszilgatom. Nem tudom honnan jön ez, már a férjem szól rám néha hogy f"ektesd már le azt a gyereket":)) Hát igen, ezt én (mi) vállaltuk..........
2010. jan. 22. 14:29
 7/10 anonim ***** válasza:

nagyon szépet írt a második válaszoló,még könnyben lábbadt a szemem...


nekem most 17hónapos a lányom és ugyanazokat a jó dolgokat mondhatom el mint az 1. ill. 2. válaszoló.első 2hónap nehéz volt a nem-alvás miatt,de utána minden sokkal könnyebb lett.sokkal jobb az élet babával,mint nélüle.bármikor jöhet a következő...

2010. jan. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

bocsi 3.válaszolót akartam írni...

5.voltam

2010. jan. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
én is a terhességem kezdetétől járok ide,kérdezek is,válaszolok is és tapasztalatokat is gyűjtök.holnap lesz 8 hetes a picurkánk és ahogy az egyik előttem szóló írta,megadnék sok mindent egy jó alvásért.néha elsírom magam esténként,mikor nem akar aludni,de mikor másnap rám mosolyog,elfelejtek mindent.azért néha nehéz és hiányzik a régi életem,de ez gyorsan elmúlik.
2010. jan. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Néha azon gondolkodom: mi a fenét csináltunk a hétköznapokban előtte? :)) Nem emlékeszem.. :)) Lényeg hogy most kerek minden, és nem unatkozunk :))))) (Na jó előtte se, de nem pörögtünk ennyire, nem foglalkoztunk az időbeosztással stb.)
2010. jan. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!