Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mekkora baj lehet, ha az...

Mekkora baj lehet, ha az alábbiakat nem tudja 11,5 hónapos kislányom?

Figyelt kérdés
3 hete elindult, már szaladni is tud, viszont: Egymásba nem pakol edényeket, csak kifelé pakol, de azt folyton, építeni sem próbál még, ha mutatom neki, akkor csak leborítja a tornyot, és eldobálja a kockákat. Mióta elindult, nagyon nem is hajlandó leülni játszani, csak megy a saját feje után. Sokat beszél egész nap, de érthető dolgot nem nagyon mond, amit tud az a hejte, a kutyus (akkor is amikor nincs kutyus), és a gyerünk, vagy gyere( geün, gejé)Pápázik, ha kedve van, és néha rá is mutat dolgokra. Kb. két hónapja ha kérdeztem tőle, hogy hol van valami, akkor megmutatta, ez most nem is érdekli.
2011. máj. 12. 11:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit sokat vársz el tőle, még 1 éves sincsen.

Nem kell neki még egy szót se szólnia.

Nem kell neki kötelezőszerűen pápázni, nem gép, ha kedve van és csinálja, az jó, ha nem, az sem baj.

Most tanult meg járni, persze, hogy egész nap jön-megy és nem ül le, ez most újdonság neki.

Kb másfél éves korig rombolnak, csak utána jön az építkezés, emiatt se aggódj.

Teljesen normális gyereked van :)

2011. máj. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

Tök normális minden.


építeni majd másfél évesen fog- kockatornyot meg mindenfélét-

beszéd szintén a 2. év felé lesz



a mozgásfejlődése rendben van és szerintem a többi is!

2011. máj. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Semekkora. Ennyi idősen még nem kell tudnia bepakolni és építeni sem. Ráadásul most, hogy fel tudja fedezni a világot miért ülne egy helyben.

Az én kislányom kb. 15 hónapos korától pakol befelé, addig csak kiszedett mindent. A kockák egymásra rakosgatása csak most lett érdekes (20 hónapos).

Beszélni pedig annyit sem tud, mint a tiéd. Annyit mond, hogy anya, anyuci, apa, ottó (autó). Elvittük szakemberhez és azt mondta egyáltalán nincs lekésve semmiről. 3 éves koráig kell megtanulnia rövidebb mondatokat.

2011. máj. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a megnyugtató válaszokat!
2011. máj. 12. 11:41
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát a te gyereked sme lennék.

Ezek amiket elvársz töle a 2 éves kontrolvizsgálaton nézik.

Az egyévesen azt nézik, hogy tud-e ülni, mászni, feltudja-e húzni magát állásba (mennie nem kell tudni), az ujjaival tud-e fogni.

Ha ezekböl bármelyik is hiányzik, akkor még várnak pár hetet, de ha akkor sem megy, akkor max elküld szakorvoshoz.

De amiket te akarsz vele csináltatni az 2 éveseknek kell tudnia.

2011. máj. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális a fejlődése, sőt, szerintem az ügyesek közé tartozik! Sokan ennyi idős korukban még nem indulnak el, és egyáltalán nem mondanak értelmes szavakat. A kipakolás-rombolás is teljesen rendben van.

Az meg érthető, hogy nem akar megülni semmi mellett, mikor most tanult egy fantasztikus dolgot, a járást, amivel kinyílt a világ előtte, és most minden idejét arra szenteli, hogy ezt a mozgást gyakorolja.

2011. máj. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
62%
Ne haragudj, hogy én nem állok be a sorba, hogy fellegekbe emeljem a gyereked, mert szerintem te igenis tisztában vagy vele, hogy nemhogy kevesebbet, de többet tud a gyereked annál, amit ennyi idősen kellene és az egész kérdést azért írtad ki, hogy mindenki egekig magasztaljon, hogy milyen szuper ügyes a gyerekőcöd. Nem értem erre mi szükség van, csak kicsit bosszantó, hogy ilyen hülyeség miatt másoktól várod el, hogy ők tényleg őszintén leüljenek a gép elé és válaszoljanak.
2011. máj. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
61%

Nem hiszem hogy ezért írta ki a kérdést a kérdező!

Én elhiszem hogy aggódik mert mindig mindenhol azt hallani hogy az enyém már ezt tudja,az enyém meg már azt.Ha véletlen tied nem csinálja kétségbe esel hogy valami gond van.Tapasztalatból beszélek,nagyon sok a hasonlítgató anyuka és nagyon nagyok az elvárások a gyerekeddel szemben!Nálunk pl.a védőnő is elvárja 1 évesen hogy ki és be is pakoljon,rakja a poharakat egymásba mert van olyan aki megcsinálja!Nagyon tudja fusztrálni ez az embert,és jól esik amikor megynyugtatják!Szerintem csak ezért tette fel a kérdést a kérdező!Valószínűleg mindenki magából indul ki,amikor mást feltételez:)

2011. máj. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Elnézést, ha félre érthető voltam. Egyáltalán nem azt akartam kiemelni, hogy mit tud a gyerekem, hanem azt amit nem tud. Bár a gyengébbek kedvéért ez a kérdésben is benne volt. Mivel első gyerekem, nincs összehasonlítási alapom, csak amiket olvasok a neten. Köszönöm a válaszokat mindenkinek, aki valóban segíteni akart.
2011. máj. 13. 09:52
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A nagyobbik lányom 2 éves volt mikor először épített. addig csak rombolt. és a védőnő sem volt kiakadva. A lányom egy totál bevansózva típus, sosincs a fenekén. Szerintem is kicsit (nagyon...) sokat vársz el tőle :) Amiket leírtál az teljesen jó egy 11 hónaposnál. Most írjam azt hogy az én lányom 12 hósan kezdett mászni!??!!??! :-OOOOO Jártunk vele konduktorhoz, meg mindenfelé de baja nem volt, csak marha soká csinált mindent. Végül 15.5 hósan kezdett járni...
2011. máj. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!