Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy a 3 éves...

Miért van az, hogy a 3 éves unokahúgomat nem engedik, hogy egyedül játsszon az udvaron?

Figyelt kérdés
Szegénykén pedig látni, hogy mennyire szeretne végre egyedül lenni egy kicsit. Mindig rohannak utána ha kimeri rakni a lábujját az ajtón. Még ha az adott "felügyelő" bemegy mondjuk inni akkor is szalad valaki aki szemmel tarthatja. Pedig nem csinál semmi rosszat csak szépen eljátszik. Viszont az Én 1 évesemet ha kint merem hagyni még bejövök egyből rossz szemmel néznek rám. Szerintem egy gyereknek is kell némi szabadság. Komolyan az 1 éves talpraesettebben mozog az udvaron, mint a 3 éves!
2011. máj. 12. 13:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%

Mert baleset érheti: beüti a fejét, beszorul valahová, kútba esik, kutya harapja meg stb... Nem ismerem a körülményeket így nehéz érvelni.

Viszont úgy gondolom, hogy egy ekkora gyermek nem vágyik még egyedüllétre kell neki a vele történő foglalkozás.

2011. máj. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%
Nem értem miért zavar téged az, hogy vigyáznak rá :S
2011. máj. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen kicsi gyereket felügyel kell. Talán te rálátsz az ablakból.

Viszont az tényleg rossz, a nem hagyják békén

2011. máj. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű kérdésedben nagy megosztóerő rejlik!


Én is inkább a kicsit messzebb engedőbb típus vagyok,jó dolog ez,mert érdeklődő,nyitott,kíváncsi,könnyen alkalmazkodó lesz így a gyerkőc,hiszen nem állandóan az "anyja szoknyája szélét fogja".Kicsit sajnálom az ilyen visszahúzódó gyerekeket,de..


Amikor nem találom a gyereket,vagy megsérül úgy,hogy nem voltam mellette,akkor iszonyú bűntudatom van,a szívem majdnem megáll akkorát dobban ijedtemben...Ilyenkor esküszöm megértem azokat,akik egy pillanatra sem veszik le a szemüket a gyerekről.


Ráadásul annyi rosszat hall az ember a TV-ben is,Pl tegnap sállal fojtotta meg magát egy kisgyermek....


Én nem ítélkezem egyik típusú szülő felett sem,mindkettőnek meg van az előnye,és a hátránya is...

2011. máj. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%
elfoglalhatná magát valamivel a felnőtt, pl leseperné a járdát, megkapálná a virágot
2011. máj. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
a kisfiam még nincs két és fél éves..de még sosem hagytam felügyelet nélkül az udvaron,de idebent sem.mindig látó,és halló távolságban van.Természetesen az udvaron elmehet bárhova játszani..nem megyek utána..de messziről figyelem közben..tudod..az ördög nem alszik..inkább legyünk ott vele látó,és hallótávolságban..mint egyszer ne vegyük észre a bajt!1 éves gyerkőcöt pedig semmi képpen nem hagynék felügyelet nélkül..még ő nem tud vigyázni magára...
2011. máj. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen vérmérsékletű a gyerek, és mennyire veszélyes az udvar!

Mert én pl. nem voltam rossz, de pakoltam össze-vissza és simán magamra borítottam volna valamit, ha anno nem figyelnek rám. S nem rosszaságból, csak kíváncsiságból.

Amúgy meg inkább figyelek duplán a gyerekre, minthogy egyszer is ráboruljon a fejére valami.

Persze értem mire célzol, a túlféltés nem jó dolog, de szerintem az sem, ha tök egyedül hagyunk egy pici gyereket.

2011. máj. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Mert feltik. Es ez normalis.

Ez egyebkent embertipustol is fugg. Peldaul nalunk a fel csaladnak eszebe sem jutott regebben, hogy nem kellene a negyediken tarva-nyitva hagyni az ablakot a fiam mellett, allandoan en csekkoltam vegig a lakast naponta 20szor es zarogattam az ablakokat. Szerintem ok pont olyan furcsan neztek ram, mint te a 3 eves kislany szuleire. De nem erdekelt, mert en nem akkor akartam megtudni, hogy fel tud maszni az ablakparkanyra, amikor mar megteszi nyitott ablaknal, hanem elore szerettem volna felkeszulni, hogyha felmaszik, akkor ne nyitott ablakkal talalkozzon.


De peldaul a szuleimnel kertes haz van, nekem ket gyermekem, a nagyobbik 2,5 eves, a kicsi egy eves mult. Egy percre nem hagyom oket egyedul. Nem ulok mellettuk, ha nem akarjak, de messzirol nezem. En nem lennek nyugodt, ha nem latnam, mert a kicsi peldaul pillanatok alatt benyel barmilyen kovet/uvegszilankot amit talal, a nagyobbik siman ki tud maszni a keritesen egy perc alatt, vagy epp kinyitja a mellekepulet ajtajat, a kicsi bemegy es felmaszik a letrara. De sorolhatnam. Elvileg gyermekbiztos a kornyezet, de a gyermekek nagyon talalekonyak.

2011. máj. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a saját negatív példámat tudom ezzel kapcsolatban elmondani: a nagyobbik fiam 3 éves volt, egy pillanatra hagytuk az udvaron felügyelet nélkül, olyan helyre bemászott ahol patkány méreg volt kirakva. A ami napig nem tudnánk megmondani hogy azon a szűk helyen hogy tudott oda bemászni, és azt sem hogy egyáltalán evett -e a méregből, de gyomormosás lett a vége. Hogy mi mit kaptunk a gyermekorvostól és végül is igaza volt.

A baj hamar meg van.

2011. máj. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kettő van, 7 és 2,5 fél évesek.

A nagyot is figyelem az ablakból, és a kicsit is, akkor meg főleg figyelni kell, ha mindketten kint vannak. Vagy veszekednek, vagy homokot dobálnak, vagy kitalálnak valami bődületes hü.lyeséget.

Komolyan mondom, egy percre nem figyelek, vagy valamit tönkretesznek, vagy lesz valami kisebb baleset. Méhcsípés, elesik, szálka megy a kezébe, ilyesmik.


Nem direkt rosszak, egyszerűen csak kíváncsiak és olyan kreatívan tudnak bontani, hogy az nem igaz. Soha nem jutna eszembe, hogy kipróbálják, és mégis... vagy hogy szétszedik (szét tudják szedni) és mégis....


Minden gyerek más, szóval én megértem azokat a szülőket, akik figyelik a gyereket. Az nem azt jelenti, hogy a kislány nem játszhat egyedül. Egy éves gyereket én se hagynék az udvaron egyedül.

Az enyémek is voltak ilyen idősek, ó hát mesélhetnék. Ez a korszak a mindent-megkóstolok-megeszek-megvizsgálok a számmal idő, aztán jön, amikor ki kell mindent próbálni, belefér-e a fülébe/orrába, fel lehet-e mászni rá (igen ötletesek, nekem soha nem jutna eszembe, hogy a szomszéd néni ereszcsatornája pl. alkalmas mászókának, pedig de.)

Olyan brutál dolgai vannak egy gyereknek, amikről az embernek meg se fordul a fejében, hogy meg kéne tiltani.

Pl. hogy nem kell megfürdetni a kádban a dongókat, ha virágporos. :S


Na mindegy... szóval csak akkor van nyugtom, ha alszanak. (Mint most. :D)

2011. máj. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!