Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy a 3 éves...

Miért van az, hogy a 3 éves unokahúgomat nem engedik, hogy egyedül játsszon az udvaron?

Figyelt kérdés
Szegénykén pedig látni, hogy mennyire szeretne végre egyedül lenni egy kicsit. Mindig rohannak utána ha kimeri rakni a lábujját az ajtón. Még ha az adott "felügyelő" bemegy mondjuk inni akkor is szalad valaki aki szemmel tarthatja. Pedig nem csinál semmi rosszat csak szépen eljátszik. Viszont az Én 1 évesemet ha kint merem hagyni még bejövök egyből rossz szemmel néznek rám. Szerintem egy gyereknek is kell némi szabadság. Komolyan az 1 éves talpraesettebben mozog az udvaron, mint a 3 éves!
2011. máj. 12. 13:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha mondjuk a bölcsődében a te háromévesedet hagyná egyedül a gondozó, te mit szólnál? Pláne ha emiatt történne valami a kicsivel. Akkor is így gondolkodnál?
2011. máj. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de én meg azt nem értem, hogy képes valaki az egyévesét felügyelet nélkül hagyni az udvaron...
2011. máj. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ha csak fű van, sík terepen, ráadásul semmi veszélyes sincs(padka se, növény, semmi, csak egy füves placc), akkor engedném egyedül a gyerekem.

Sajna nálunk már az ajtón kilépve 200veszélyes, életveszélyes dolgot tudnék mutatni(csak a babákra az, mi ki se próbálnánk) Akkor kicsit arrább, fáskamra, 40mázsa fával, nagyon jó mászóka, amíg el nem dől, és elég a gyermeki lelemény, hogy kinyissa... Nálunk nem elég a halló és látó távolság, sajnos, pedig de jó is lenne, ülni a padon, és hallgatni, mit tüsténkedik a kicsi, néha rápillogni a könyvből.

2011. máj. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

hát csajok, most bepánikoltam. Én is ki szoktam csapni a 16 hónapos fiamat az udvarra, mint a libát. Persze ránézek az ablakból, kimegyek hozzá, megnézem, hol van, mit csinál, de nem ülök állandóan a fenekében. Ma anyósom látta, hogy mit csinálok, a szívroham kerülgette, azt mondta, ő nem merné. Még a babakocsiból is fél kivenni a játszótéren, mert mi lesz, ha eleseik! Mondtam neki, hogy ha elesik, akkor pech. Majd feláll.

Amúgy meg a picibabák mindíg megtalálják a veszélyes dolgokat, akkor is, ha neked, mint felnőttnek eszedbe sem jutna, hogy ott valami számára veszélyes lehet. Nem kell burokban nevelni. Egy 3 évesnek már el lehet magyarázni, hogy ne húzza magára a fát, mert veszélyes.

Bár ismétlem, én rálátok a gyerekre a konyhaablakból, azért beszélek ilyen könnyen.

2011. máj. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért egy 3 évesnek hiába magyarázod,hogy ne húzza magára a fát,nyilván nem azzal megy oda hogy magára húzza a fát,hanem vajon fel lehet-e rá mászni?vajon mi van a tetején?

Egyébként nekem kettő lesz a lányom,most költözünk kertesbe és már azt nézem,hogy mit csináljak,hogy gyerekbiztos legyen vmelyest az udvar. Soha nem hagynám felügyelet nélkül.Nyilván nem kívánok belegyógyulni a fenekébe,de max egy zsepiért szaladnék be a házba,de kint hagyni egyedül,kizárt dolog. Mellesleg (ez már az én abnormális parám biztos),de én félek attól is,hogy valaki elviszi vagy elcsalja,hiába van zárva akapu.

2011. máj. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!