Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki teljesen igény szerint...

Aki teljesen igény szerint szoptat vagy szoptatott, válaszolna?

Figyelt kérdés
Hogyan alakult a későbbiekben? Elválasztotta magát a baba? Hogyan állt be a napirend? Mikor kezdtetek kihagyni szoptatást és helyette főzelék? Mikortól aludta át az éjszakát, vagy legalábbis mikortól nem kért cicit éjjel? Milyen a kapcsolatotok, mennyire ragaszkodó, mennyire bír ellenni nélküled?
2011. máj. 12. 14:11
 1/10 A kérdező kommentje:
Mert úgy néz ki, nem tudom belőni a 3 órás témát, cicimániás és nagyon nagy evő a kisember :) 3 hetes, de nem bírom letenni ha ő még cicizne, akkor se ha negyed órája fejezte be a szopit és teleette magát. Nem hasfájós.
2011. máj. 12. 14:13
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem választotta el magát eléggé cicibubus volt ..

napirend úgy volt hogy mindig ugyanakkor csináltunk mindent de 3 hós kortól volt rendszer.


6 hósan kezdtem adni cici helyett főzeléket . 4 hós kortól pedig cici után kínálgattam gyümölccsel.

tejpépet sose fogadott el.


cicit 8 hós kortól nem kért éjjel. 7 hósan kezdődött a fogzás addig éjjel 1x kelt .


kislány... szeret de nagyon apás. a mai napig simogatja a cicit másfél évesen választottam el egy napig volt hiszti.

2011. máj. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%

Én csak a kérdéseid felére tudok válaszolni! Most múlt 1 éves még cicizik, szinte ez a fő tápláléka még mindig! Eszik ő mást is, "normál" kaját is , de mindig követeli utána a cicit. Szóval nagyon ragaszkodó, anyafüggő és cicifüggő egyben. Éjszaka még 2x eszik (cicizik). De nekünk se cumink, se cumisüvegünk nincs. Nem kellett neki!

Napirendünk teljesen kialakult már, nincs vele gond.

2011. máj. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

3 hetesen még iszonyat fiatal bármilyen napirnedhez de ha érzi hogy Te mindig ugyanakkor csinálsz mindent akkor gyorsan beáll Ő is a ritmusra.

még ne várj csodát!!!

2011. máj. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%

Vannak olyan babák, akik egész nap ciciznének. Ha teheted, engedd meg neki. Én nem vagyok annak a híve, hogy a cici csak evésre való, és 15 perc múlva vedd el tőle, és 3 óráig nem is kaphatja vissza. (A gyerekosztályon a kórházban ez volt a napirend, engem majdnem megőrítettek vele.)

Lehet, hogy nehezebben szakad majd el tőled, de szerintem nem baj, ha ennyire ragaszkodik, az anya-gyerek kapcsolatnak jó tesz. Én sosem néztem az órát, ha kérte, megkapta.

Az 1. gyerekem 15 hónapos koráig szopott, aztán lecseréltük cumisüvegre a cicit, nem tiltakozott, utána már nem is kérte.

A 2. gyerekem most 15 hónapos sajnos nem áll szóba a cumisüveggel, szóval vele még folytatom. Én max. 2 éves koráig szeretném.

Éjjel ha felkel, kap, előbb megnyugszik, 10-20 perc. Ha ringatom vagy bármi más módon csitítom, csak sír.

Igaz, a lányom csak akkor kelt fel, ha fogzott, most a fiam azért minden éjjel még kéri egyszer, de szerintem ez belefér az anyaságba. Persze ha óránként kérné, azért én azt nem hagynám.

2011. máj. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Próbáltál már neki cumit adni?? A lányom is egyfolytában a cicin lógott volna, de nem evett,csak cumizni akart. Nálunk bevált és már tényleg csak akkor kért enni, amikor éhes volt. De egy ilyen pici babának még szüksége van rád, lehet hogy csak a közelségedre vágyik.

Napirendhez nem ragaszkodtam,az ő igényeit figyelmet és kb két hónapos lehetett, amikor azt modntam,hogy na igen napirendünk van. Akkor vagy átaludta az éjszakát vagy egyszer szopizott hajnal 4 körül(most 6 hós kétszer eszik éjjel). 4,5 hós volt,amikor tízóraira kapott gyümölcsöt, szopit akkor nem kellett kiváltani,mert őakkor már úgy evett,hogy 8kor és 12 kor volt szopi. Főzeléket most a héten kezdtem el adni neki, de még kéri utána a szopit.

Nagyon aktív érdeklődő kiscsaj, játszószőnyegén akár 45 percig is elvan egyedül, de ő már forog és kúszik és próbálkozik a mászással, úgyhogy nem unatkozik:):)

Az,hogy menniyra ragaszkodó, szerintem ilyen idős korban, minden babának anya a mindne. Kéősőbb ez kdierül!!!!

2011. máj. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%

én abszolút igény szerint szoptattam. aztán kiborultam mert szó szerint folyamatosan a cicimen csüngött a babám. megkerestem a védőnőt, gyerekorvost, szoptatási tanácsadót és bizony az volt a véleményük, hogy nem jól figyelek a babámra. szopi után fél órával biztos, hogy nem azt közli, hogy éhes, félreértem, próbáljak rájönni mit szeretne, és 2 óránál gyakrabban ne etessem.

így is tettem és semmi baja nem volt, simán kibírta a két órát, igazuk volt, minden nyekkenésre mellre tettem ahelyett, hogy sétáltam volna vele, játszottam volna, megdajkáltam volna, stb.


10 hónapos volt mikor már nem volt semmi tejem, szegénynek nem volt sok választása :(


napirendünk volt a kezdetektől de nem az étkezésekhez hanem inkább a dolgok sorrendiségén és fix. dolgok mint pl. fürdés, séta.


5 hónaposan kezdtük a kóstoltatást, 6 hónaposan kiváltottuk a 10 órai, majd a többit.

8 hetes korától aludja át az éjszakát.


most 1,5 éves, egy jól evő, jól alvó, csupa mosoly kisfiú :)

2011. máj. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az 1. gyereknél 3. a második gyereknél 8. hónaposan állt be a napirend. Én próbálkoztam, de a gyereken múlik minden. Az anyatej mellett mindent ettek, csak kevesebbet 6 hónapos korukig. Bár az étvágyuk igazán 1 éves kor után nőtt meg jobban.

Hogy mennyire van el nélküled, az nem azon múlik, hogy meddig szoptatod, hanem azon, hogy amikor kicsi és sír, mindig reagálsz-e rá.

2011. máj. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Első egy két hónapban enyém is nagyon sokat cicizett. Használd ki az időt, tévézgess, vagy olvasgass, hidd el, később egy reklámot alig tudsz végignézni nyugisan szopi közben. :) Szóval babámmal 5 hósan kezdtünk kóstolgatni, és kb 7 hónaposan állt be az a rend, amit most is követünk (nem szigorúan). Csak tízóraira nem szopizik, mert ahhoz még közel van a reggeli szopi, de a többi evés után megszoptatom mindig. Most 9 hós, néha van, hogy fél napra mamájával van, és szinte nem is hiányol, a szopit sem evés után, és babakocsiban bárki le tudja altatni. Egyébként sokat le is játszik egyedül. Éjjel viszont sokszor kel, együtt alszunk, és ez szerintem nem is fog változni, amíg szopizik.
2011. máj. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

hmm...olvasgassak :)

3 éves fiam van a pici mellett, enni sincs időm :)

de köszi a válaszokat!

2011. máj. 13. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!