Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igény szerint szoptatott...

Igény szerint szoptatott babátok mikor tanult meg egyedül elaludni?

Figyelt kérdés
3,5 hós babám a cumit kiköpi, az ujját nem találja, így vagy a cicin, vagy ringatva tud csak elaludni. Így lesz ez már örökre, vagy van még remény?
2010. nov. 27. 12:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

nem lesz így örökrre gondold el, 18 évesen nem fog majd ringatst kérni! :DDD

komolyara fordítva, az én kislnyom ugyan szereti a cumit, de elalduni egyedül a mai napig is csak a babakocsiban (ez már ugyan pár hónapja volt utoljára) vagy az autósülésben, ha utazunk tud. amúgy kér cicit előtte. nem sokat, de kér, már nincs is tejem gyakorlatilag, de kell neki. szóval nem alszik el egyedül, ő ilyen fajta. számítok rá, hogy még egy jó darabig, miután nem kell már majd neki cici, akkor is ott kell mellette feküdnöm, míg elalszik. de az éjjelt átalussza, ezzel nincs gond.

nálunk amúgy 3 hós korában volt egyszer úgy, hogy leraktam, és kínjában elaldut egyedül, mert már nem bírtam rigatni, hiába ringattam, nem aldut el. az ágyban meg elaludt. ( az én ágyamban, a kiságyban ugyan nem). utána tudtunk átállni arra, hogy nem kellett márringatni, hanem melléfeküdtem, és kapott cicit, és úgy aludt el.

2010. nov. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
ja, egy fontos infó lemaradt, hogy a kicsim 23 hónapos.
2010. nov. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát, úgy 5-6 hónapos korában tudott elaludni egyedül, ez tartott kb. 3 hónapig. AZtán mióta fel tud állni a kiságyban, nem alszik el egyedül, kizárólag cicin, vagy a nagyágyban a közelemben (aztán beteszem az ágyába). Ezt még tetézi most, hogy másfél hónapja jön mind a 4 rágófoga.

:14 hónapos kisfiú anyukája

2010. nov. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
hááát, nem vmi biztató... :)
2010. nov. 27. 13:31
 5/11 anonim ***** válasza:
1. vagyok. igen, az igaz, hogy amikor jön a szeparáció szorongás, a fogzás, meg a mozgásfejlődés, az is mind-mind bekavar az alvásba, elalvásba sok babánál. hát, túl kell élni, mást nem tehetsz, az enyém kb. 16 hós kora óta alszik normálisabban éjjel, és az éjszakát kb. 2 hónapja alsussza végig. kitartás, majd túl lesztek rajta, bár elhiszem, hogy nem látod a fényt még az alagút véén, anno én se nagyon láttam! :)))
2010. nov. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
1 éves lányom még mindig cicin alszik el, már fontolgatom, hogy valahogy leszoktatom, de az az igazság, hogy azt sem tudom hol kezdjem... :(
2010. nov. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A 14 hónapos kisfiú anyukája: én egyébként azt gondolom erről az elalvás-alvás problémáról, hogy ez mindaddig fennál, amíg szopizik egy kisbaba. Már én is gondolkoztam azon, hogy leválasztom a babát, mert addig tuti, nem alszik el egyedül és nem alszik át egyetlen éjszakát sem(ugyanis születése óta egy kezemen meg tudnám számolni, hányszor aludta át az éjszakát...) Viszont ezzel most nem próbálkozom, elég neki most egy krízis: hogy jön a foga.
2010. nov. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Még mindig a 14 hós vagyok: na, igen, ahogy előttem is írták, jól át kell rágnom a témát, hogyan állok majd neki a leválasztásnak. Hiszen a fogak most folyamatosan jönnek és jönnek, mindig lesz valami, ami miatt "szegény hadd cicizzen, most szüksége van rá". Nem tudom, hogyan "kell" ezt csinálni: hirtelen, vagy fokozatosan.
2010. nov. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
21 hónaposan kellett leválasztanom a veszélyeztetett terhességem miatt. Most 23 hós, és átölelteti magát, úgy alszik el. :)
2010. nov. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
10 hós, még szopis, 10 hónapja nem aludta át az éjszakát, és én sem:( most már csak egyszer szopizik éjjel, nappal ötször...
2010. nov. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!