Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól fog hallgatni rám?

Mikortól fog hallgatni rám?

Figyelt kérdés

15 hós a kisfiam és bármire azt mondom, hogy ne csinálja, mintha meg sem hallaná. Pl. a virágföldet kapargatja, van egy kis lámpája, annak a zsinórját rángatja. Mindennap rászólok többször is ezek miatt, de meg sem hatja. Próbáltam már szépen, eréjesebben is, semmi hatása nem volt. Néz mélyen a szemembe és várja a hatást, néha látszik, hogy még tetszik is neki, mosolyog.

Adjatok tanácsot!


2011. máj. 12. 20:40
 1/9 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%
Bocs, de nagyon mosolygok a kérdéseden, miután az elmúlt 1 órában huszadszorra mondtam a kicsinek (7,5 éves), hogy irány aludni.
2011. máj. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Itt már olvastam, hogy valakinek már korábban is megérti a babája, ezért gondoltam, hogy én csinálok rosszul valamit. Bár vízöntő a Kicsikém, épp ma hallottam, hogy makacs, önfejű és senkire sem hallgatóak leginkább. De mindent csak nem pakolhatok el, mindent nem akarok elszeparálni tőle.
2011. máj. 12. 21:08
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szintén :D

Sőt, mostanában egyszerűen kiröhög, pedig esküszöm, hogy már idegesen pattogva mondom, hogy nem szabad :))))

2011. máj. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%

"Itt már olvastam, hogy valakinek már korábban is megérti a babája"


Két verzió lehetséges:

1. hazudik

2. mázlista


Igen, van olyan is, mint pl. a barátnőm, aki a lányát úgy altatja újszülött korától, hogy este beteszi az ágyba és reggelig csend van. Meg ismerős, aki nem is értette miről is beszélünk, amikor kérdeztük, hogy hogy bírja otthon a pici babával + a háztartás. Mit hogy bírna?? Mindent megcsinál, amíg a pici nézelődik a kiságyban/járókában. Aztán szült még egyet és megértette.


Te ezt a lapot húztad a sorstól, amikor kiterítette a kártyákat, másnak órákig tart amíg két falatot leimádkozik a gyerek torkán, a harmadik hónapok óta nem aludt 3 óránál többet éjszaka...


Nem hiszem hogy rosszul csinálnád, van ilyen gyerek. Amikor a barátnőmmel sétáltunk az akkor 1-1,5 éves picikkel, akkor ő csak annyit mondott a gyerekének,hogy a jó kislányok nem mennek el messzire az anyukájuktól. És a gyerek mellette maradt. Az enyém meg ívben tett arra, hogy mit csinálnak a jókislányok.

2011. máj. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%

Egy tanácsot azonban mindig próbáltam betartani. El kell különíteni a tilos és a nem lenne jó ha elvennéd-csinálnád dolgokat.


Pl. úttesten átszaladni, késsel játszani, konnektort piszkálni TILOS. Akkor is ha boci szemekkel néz. Erre a TILOS felszólítást kell használni, ennek megszegéséért bünti jár (elveszed tőle, rákiáltasz, erélyesen szólsz) és nincs alku. Tilos és kuss.


De ha csak olyat kér/csinál a gyerek, ami nem veszélyes, csak neked kényelmetlen (pl nincs kedved festeni, valamit odaadni) akkor más legyen a felszólítás, és ne a tilos. Az csak a veszélyhelyzetekre van.


Nem tudom mennyire érthető ahogy leírom: szóval ne ugyanaz a NEM SZABAD felszólítás legyen úttesten átszaladásért, amiért üvöltesz meg ha valamiért könyörög, de nem olyan lényeges, és előfordulhat hogy a gyerek könyörgésére beadod a derekad.

Ezt még manapság is így csinálom, van amikor a csajok is érzik, hogy valami nem megbeszélés tárgya és nincs is vita.

Ha csak nincs kedvem hogy előszedjék a gyurmákat és mindent összekoszoljanak miután épp kitakarítottam, akkor azt mondom, hogy: nem örülnék neki, ha gyurmáznátok. De nem azt, hogy tilos.

2011. máj. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
17 hónapos fiamnál sem használt egy időben semmi.aztán volt,hogy direkt csinálta,2-3x elmondtam,ne csinálja,mert bünti lesz.direkt megcsinálta,olyankor bünti volt,ez általában a földig érő függönybe való beletekeredés.ha direkt csinálja,felkötöm a függönyt.olyankor hisztizik,mondom neki,hogy nem érdekel a hisztije és elmondtam,hogy bünti lesz.mostanában megfogom a kis kezét és elmondom,hogy azért nem szabad,mert...azért tilos,mert...aztán ha olyat akar csinálni,ami nem veszélyes,akkor csinálja.mondom neki,hogy óvatosan,mert beütöd,fájni fog,stb.ha nem fogad szót,és beüti,odajön,megpuszilom és megint elmondom,miért kell vigyázni.de egyébként hülyének néztek,mikor hagytam,hogy a fiók kicsit becsípje az ujját még 10 hónapos kora körül.ne félj,megtanulta,azóta nagyon vigyáz a fiókokkal.
2011. máj. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

azzal nem mész semmire hogy rászólsz, oda kell menni, és elhozni hogy lássa, komolyan gondolod. és akkor hallgatni fog rád.

amúgy én lehet hogy mázlista vagyok, de az enyém már 11-12 hósan is hallgatott rám, pedig akaratos, hasfájós, sokáig együttalvós, nappal nem ellevős volt. szóval nem az a fajta, akit leraksz a kiságyba és alszik reggelig.

2011. máj. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ha elhozom üvölt, pl. az ekélyen volt pár virág - amiktől ma meg is szabadultam - azokat macerálta állandóan. Borzasztó hangzavart képes csapni, ha elveszem, vagy elhozom, behajlítja a lábát, nem lehet letenni utána. De gondolom próbálkozik is. Szerintem kicsit be is jön neki, hogy így műsorozik.
2011. máj. 14. 20:13
 9/9 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. persze hogy üvölt, ezt nem lehet megúszni. az lenne a baj ha nem lenne önálló akarata. de meg kell tanulnia, hogy amit nem lehet azt nem. mondd el neki röviden miért. én pl. mindig uazt a szót kifejezést használtam anno, pl. nem piszkáljuk x dolgot, mert veszélyes. és utána hogy miért, pl. megráz. nem ugrálunk ezen, mert veszélyes, leesel róla. stb. vagy ha vmit mindenképpen kellett, akkor a "muszáj", sajnálom édeske, tudom hogy nem szereted, de ezt muszáj, mert..... (pl. kinn hideg van, muszáj meleg sapkát venni stb). így hamar megtanulta, hogy ami veszélyes meg muszáj az tényleg az és abból nem engedek. persze aztán jött az igazi dackorszak, amikor tojt erre, de akkor is következetes maradtam. :) nehéz, az biztos, de...muszáj! :)))))
2011. máj. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!