Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » VAN rá szabály? KIsBabánk van...

VAN rá szabály? KIsBabánk van és Felháborítónak tartom, h 6 lakásos társasházunkba 2 kutya is van és állandóan a vakarékok ugatását kell hallgatni, mit tehetnénk?

Figyelt kérdés

Természetesen a társasház udvara is tele van kutyaürülékkel és ilyen helyzetbe fog a pici gyermekem járni tanulni,játszani a fűben,h a saját társasházunk udvara tiszta mocsok.Nem beszélve az állandó ugatást hallgatni,ami felébreszti a babánkat ,mivel ha a lakásban ugatnak lépcsőház csak úgy visszhangzik...

A közösképviselő tehet valamit ezügyben?

VAgy van rá szabály,törvény???

köszi a segítséget.


2011. febr. 10. 09:33
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
100%
Se szabály, se törvény. Beszélj a közös képviselővel, de ő is csak annyit tehet, hogy az ürüléket felszedeti.
2011. febr. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
78%
ugyan ne viccelj már! milyen szabályra gondolsz? szabaduljanak meg a kutyától a szomszédok, mert neked babád született? és még felháborítónak is tartod, hogy nem tüntetik el az állataikat? Szerintem te vagy felháborító inkább! Költözz kertesbe, egy társasházban alkalmazkodni kell, nem fog a kedvedért senki megválni a szeretett házikedvenctől. jézusom, nem is értem hogy gondolod.
2011. febr. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
84%

A társasház erről szól. Különböző beállítottságú, hátterű emberek élnek szoros közelségben. Én is éltem ilyen helyen, ott is voltak kutyák. Bevallom, néha zavart, hogy ugatnak, de hogy jövök én ahhoz, hogy arra kérjem a szomszédomat, ugyan tüntesse már el a kedvenc kutyáját?! Az ürülék az más kérdés, annak az eltüntetésére a közös képviselő tényleg kötelezheti a kutyatartókat.

Amúgy meg a babák nagyon hamar megszokják azokat a hangokat, ami folyamatosan körülveszi Őket. Most kertes házban élünk, 2 kutyánk van, éjszaka néha koncerteznek is rendesen, de még a legkisebb, 1,5 éves csemeténk is vígan alszik tőlük, mert megszokta.

2011. febr. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
90%
Ne haragudj, de kissé túlliheged a gyereked megszületését! Egy kisgyerek azt szokja meg, ahová születik. Ha a kutyák már akkor is megvoltak, amikor ő megszületett és hazavittétek, akkor neki ez természetes! Azt hiszed, hogy egy kertes házban nem lesznek szomszédok? Ott mindig néma csend lenne? Ugye, ezt te magad se gondolod komolyan! Nem, hogy nincs rá szabály, de mindenkinek joga van arra, hogy a lakásában 1 kutyát tartson, ha azt normálisan kezeli. Úgy gondolod, hogy a szomszédok nm hallják, ha esetleg sír a babád? Őket is zavarhatná, szóvá is tehetnék.... gondolom,ép eszű ember nem fogja... Számomra nevetséges ez a hozzáállás: ha alszik a gyerek, a környezet váltson néma üzemmódra...ne már! Másik kérdés: udvar, kutyapiszokkal... Ha oda nem akarod kivinni,elviszed játszótérre vagy parkba a gyereket... mondjuk, az se biztos, hogy ott nincs kutyakaki..
2011. febr. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 A kérdező kommentje:
Nehogy már megszokjuk,h kutyaxaros fűben kell játszani a gyerekeknek a saját udvarunkon,mert holmi albérlők odaxaratja a kutyáját.,stb. Aki ennyire pártolja,kivánom neki,h az ő gyereke élvezze az ürülékes talaj gyönyörét,és ébressze már fel az éppen alvó gyermekét a kis vakarékok állandó ugatása vagy támadjon rá a járni tanuló babára a kutya-stb. ÁLLATKINZÁS bennt tartani állatot ,erre bezzeg senki sem gondol...
2011. febr. 10. 10:02
 6/51 anonim ***** válasza:
62%
Egyetértek az előzőekkel, csak annyit tennék hozzá, hogy a Ti udvarotok is, tehát te is nyugodtan összeszedheted a kutyakakit (semmi bajod nem lenne belőle), vagy udvariasan megkérhetnéd rá a szomszédokat.
2011. febr. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
78%

Én úgy érzem, jó néhány korrekt, őszinte, és hasznos választ kaptál. Senki nem mondta, hogy rakd a babádat a kutyakakis fűre, erre is több megoldást kínáltunk.

Nem is értem, miért tetted fel ezt a kérdést, ha nem tudod elfogadni, hogy nincs igazad. Kár, hogy a kérdezőt nem lehet lepontozni.

2011. febr. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy van-e ra szabaly, de annyit tudok, hogy mi is egy kozos, bekeritett udvaru tarsasban lakunk, es bizony itt van leirt hazirend. Nektek nincs?

1 kutyas lako van nalunk, de ok soha nem hozzak ki a kutyat az udvarra, epp a gyerekek miatt, hanem kiviszi setaltatni. Amugy kozteruleten is kotelezo osszeszedni a kutyak utan az uruleket. Bunkosag a sajat udvarba piszkittatni a kutyat. Kulturalatlansag. Az igaz, hogy a tarsashaz az alkalmazkodasrol szol, de tisztelt kutyatulajokra is eppugy vonatkozik, mint a babas anyukakra.

2011. febr. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
88%
Senki nem ÁLLATKÍNZÁSra gondol, mert nem az volt a kérdés, hogy "A böszme nagy bernáthegyijét 10 m2-en tartja a szomszédom, mit tehetnék? Van rá szabály?"
2011. febr. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
87%
Figyelj! Nekünk is, a szomszédainknak is van kutyánk... Igaz,kertes házunk van. Soha, egyik gyerekemet se zavarta a kutyaugatás, pedig éjszakánként meg a vircsaft! Ők így szokták meg. A kutyasz.r más helyzet. Azt tényleg el kellene takarítani a tulajoknak. De azért ne gondold, hogy a városban járva (főleg, ha Bp-n laktok) vagy egy játszótéren, parkban nem találhat ilyet a gyerek...
2011. febr. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!