Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumival alszik éjjel nem baj?

Cumival alszik éjjel nem baj?

Figyelt kérdés
Éjjel sokszor felébred 4,5 hónapos babám de csak cumival alszik vissza, de azzal(szinte)rögtön. Le lehet szoktatni róla? Vagy jó ez így? Kiesik - visszarakom és ez így megy egész éjjel. Mostanában vagy 6x felkel nem sír csak panaszkodik. Lehet a foga miatt? Még nem látszik semmi neki csak sokat rág meg nyáladzik. Eddig éjszaka 2x kelt fel.
2009. márc. 11. 21:25
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Én csak azt tudom mondani, hogy a barátnőm kisfia 5 hós ugyanez, de én félek mindig a szeméhez kotorja azt a műanyag részét ami kemény.

Az én kisfiam rá se néz a cumira, így nem tudom baj-e, de ha elalszik valahogy csend ki tőle.

Azt hiszem én is így aludtam és igazából nincs bajom.

2009. márc. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
lehet a foga, azért rágja a cumit, le fog szokni róla
2009. márc. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez van:) de nem mindig gyakori az éjjeli kelés, cumisipákolás:) azt vettem észre, ha kevesebbet eszik napközben, akkor csinálja ezt, vagy ha tényleg a fogára panaszkodik és cumival vakarássza az inyét jobb hijján szegény:( eleget eszik nappal?
2009. márc. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kb. 1 hete kezdtem el vele kóstoltatni gyümit és azóta kevesebbet eszik, mert gyümi után(pedig csak pár kanállal eszik) nem kel neki a tápszer csak pár óra múlva így szinte kimarad egy étkezés. Volt, hogy adtam neki éjjel enni de úgy is ugyanazt csinálta...
2009. márc. 11. 21:37
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
Tehát lehet hogy mégsincs tele a poci?? Gondolom egy édinyugodt baba nappal aki nem reklamálós , ugye? Azért gondom , mert nem sir éjjel éhen csak nyöszizik. Szerintem azért alszik vissza cumival mert marha álmos, de nemsokára ujra félig ébred, mert éhes, nem volt meg a napi adag. Mennyi idős? Hányszor eszik és mennyit?
2009. márc. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szió!

Szerintem egyáltalán nem baj. Az én lányom is ugyanezt csinálta. Egy idő után már nem kellett a cumi, anélkül is vissza tudott aludni. Sajnos nekik még nincs meg az a képességük, hogy egyedül vissza tudjanak aludni, csak idővel alakul ki.

Egyébként az, hogy még nem látsz semmit a szájában, az nem jelenti azt, hogy a nem foga nem hagyja aludni. A fogínyben már mocorognak a kis fogcsírák, amik gondolom ugyanúgy zavarja őt. A rágcsálás és a nyáladzás már a fogzás előkészítése.

2009. márc. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
4,5 hónapos 7 kg-os fiúcska. 5x200 ml eszik napközben. Ennek elvileg elégnek kellene lennie de van, hogy ennél is többet eszik. Kipróbáltam, hogy éjjel is adtam még neki enni, simán beverte de ugyanúgy felébredt.
2009. márc. 11. 22:08
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem baj.

Epp a multkor olvastam egy erdekes cikket a cumirol es az volt benne, hogy elvileg csokkentheti a bolcsohalal kockazatat, mivel a baba ha erzi, hogy a szajaban van a cumi, akkor osztonosen ritmikus szopasba kezd es emellett az allando mozgas mellett keves az eselye annak, hogy nem vesz levegot.

En ezelott sem csinaltam a cumizasbol problemat, de a cikk ota meg annyira sem banom, hogy igenyli a babam.

2009. márc. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!