Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy bírjátok a babát ellátni...

Hogy bírjátok a babát ellátni és a háztartást is vezetni? Főleg azok akiknek nincsen segítségük? Hogyan szervezitek a napotokat?

Figyelt kérdés
Vidéken laknak a nagyszülők, párom sokat dolgozik hét közbe és hétvégén is és nagyon sokára ér haza.
2011. máj. 14. 09:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Èn ugyan így vagyok, mi külföldön élünk, és habár férjem ennek az országnak az állampolgára, az ö családja 500km-re lakik, az enyém meg 1000 km-re. Vagy is még olyan segítség sincs hogy hétvégén lepasszolni a gyereket. Habár vannak barátaink, de velük annyira jóban nem vagyunk hogy a gyereket ott hagyjuk.

Nehéz 86 m2-es a lakás, és nekem nem is a takarítással van bajom hanem az egyedül léttel. pedig szinte minden napra van program, pl szomszéd növel sétálunk (kisgyerekes), vagy az ö barátnöi hívnak, vagy más magyar anyukák, de valahogy más mint otthon volt. Férjem nekem reggel 8 körül megy el majd este 6 után jön haza.


eddig csak félórákat aludt a babám, de most már kb egy hónapja 2x minimum 1 órát, így van egy kis idöm. és a bébim is jó kislány.


De én nehéznek érzem.

De majd jelentkeznek szuper anyukáka akik már a 10-ik gyerekkel vannak otthon és nekik a kisujukból kiráznak mindent.

2011. máj. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mi is külföldön vagyunk 2500 km a családtól. Az én babóm hasfájós,folyton ölben kell lennie,hogy ne folyamatosan csak sírjon,nagyobbik kisiskolás,suliba vinni-hozni,férjem műszakja déltől éjfélig.Ahh..nagyon nehéz.Egy szerencsém van,hogy babókám este 10kor elmegy lefeküdni és reggel 7-8ig alszik,így éjszaka főzök,mosok,vasalok,hogy a nappalom az övék legyen.
2011. máj. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nekem is az egyedül léttel van bajom, no meg azzal, ha főzők akkor nem igazán tudok mást csinálni, mert mire kész a kaja addigra eltelik a nap főleg miután rendbe raktam a lakást. Mosni majdnem minden nap mosok, de ha vendégség miatt nem, akkor olyan mintha egész héten nem tettem volna. Nálunk is ugyan ez van, hogy nem tudom kire ráhagyni a babámat mert nincs olyan baráti kapcsolatom illetve aki van az meg dolgozik. :S

Sokat vagyok egyedül.

2011. máj. 14. 09:49
 4/11 anonim ***** válasza:

Igaz,hogy nekem itt a közelben él anyukám, apósom mindenki, de nem szoktam rájuk hagyni a babámat. Anyu el szoott jönni délelőtt egy fél órára mielőtt elmennne dolgozni, addig én megreggelzik. Az ébeddel délre kész kell legyen jön a férjem haza minden nap, utána este 6-ig dolgozik.

Reggel 8 körül kelünk a csemetémmel(én is), ő 6 hónapos, szopizik, öltözünk és elmegyünk a boltba, hazaérünk akkor gyors összedobom neki a tízórait addig ő nagyon jól eljátszik a játszószőnyegé. Tízórai után általában alszik 40 -50 percet, addig feldobom az ebédet(hétközben igyekszek olyan ételeket főzni, ami megvan 2 óra alatt). Ebédelünk,mi is és a pici is. Utána szerencsére a mosogatógép elmosogat helyettem:):) Délután még alszik a lánykám1,5-2 órát, addig terigetek,gyors feltakarítom a konyhát. Utána sétálunk. A porszívózást,akkor intézem amikor még ő reggel a kiságyban heverészik:):) A nagyobb dolgokat padlószőnyeg kitakarítása stb akkor amikor apa itthon van. Szerencsére így sikerült mindnet elintézni. Jól össze tudtunk hangolódni a ksicsajszimmal:):)

Szerencsére van időm barátnőzni, náluk is van baba, és néha összejárunk 1-2 órára, de ez ált. kéthetente van csak. De a szomszédban is van baba, sokat sétálunk, úgyhogy én nem igazán érzem egyedül itthon magam.

2011. máj. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nehezen bírom, de megy. Annyi, hogy még tanulok is ráadásul nappalin, olyankor be tudok menni mikor apa éppen itthon van, mert főleg éjszaka dolgozik.

Nehéz.

2011. máj. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem is itt lakik az anyósom és anyukám is a közelben de nem hagytam rájuk a kisfiamat aki már 2 éves.

Ahova tudtuk elvittük mindig, a takarítás már nagyon jól megy mert sokat segít a kisfiam :)!

De ha a fürdőt vízkővezem vagy hasonló azt akkora időzítem mikor alszik a kisfiam.

Nekem most már ugymondd könnyebb mert a kisfiam délelőtt mig felteszem a kaját szépen eljátszik egyedül.

Ha mosok akkor jön segíteni teregetni :D

Porszívózást együtt szoktuk csinálni.

Mikor kisebb volt is mentek ezek a dolgok egyedül is de akkor nehezebb volt.

2011. máj. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem szintén az egyedül léttel van gondom. Beszélgetek,elvagyok a 6 hónapos lányommal, de mégis másabb ha itt van más , egy felnőtt mellettem. agyon ritkán kjárnak át rokonok,pedig nem laknak messze...



Egy ismerősőm sem babás.

Összedobom a lakást ,játszunk, főzni csak olyat fözök hétköznap ami mellett nem kell ott állni, mert nagyon igényli lányom h foglalkozzakk, szórakoztassam Őt. Apa 6tól ete 6 ig dolgozik.

Ráadásul egy hónapja lassan h én is dolgozom, két órát, de az út oda majd 50 perc,szóval 9 körül érek haza,addigra apa megfürdeti megeteti és altatja. sokat segít szerencsémre.


Zavar nagyon h hiába kitakarítok kész vagyok,már kezdhetem előlről a pakolást:D Ilyenkor eszembe jut, az ikres Anyukák h bírhatják:))))


Hát ez van,de nem gond:))) Szemem fénye és kész:)

2011. máj. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ezzel teljesen egyetértek az utolsó hozzászolóval. Lányom nekem is a szemem fénye. :D
2011. máj. 14. 18:46
 9/11 anonim ***** válasza:

A férjem sofőr,nagyon össze-vissza dolgozik. Valamikor reggel4-től délitán 5-ig, valamikor este 10től reggel 4ig. Ráadásul mindig előző nap tudja meg, hogy másnap mikor dolgozik. Babám 4hónapos, nem nagyon van el egyedül. Mostanáig próbáltam 2naponta főzni, naponta takarítg

atni. Az lett a vége, hogy egész nap főztem, és este kezdtem takarítani. Folyamatosan üsztam a melóban, és tiszta idegbajos voltam. Nemrég eldöntöttem, hogy akkor főzök és végzek házimunkát, amikor a férjem itthon van. Ha nincs itthon, akkor a kisfiammal foglalkozok, és van olyan is, hogy 2nbapig nincs főtt étel. A férjem nem panaszkoduúik érte, én pedig nem idegeskedek! Én nem bírtam mindent egyszerre, de nem is szégyellem magam miatta.

2011. máj. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A gyereknek a napirend bevezetése nekem nagyon bevált. van egy 21 hónaposom és egy 5 hónaposom és minden nap délre kész az ebéd, ki van takarítva, és a gyerekek sincsenek elhanyagolva. a férjem reggel 5től du 5ig dolgozik.

Nekem ez jött be:

az ebédet mindig már előző este előkészítem ( leveshez felpucolom a zöldséget vagy bepanírozom a húst) a takarítás meg együtt megy: a nagy jön és nézi mit csinálok és próbál segíteni, a kicsi meg nézi a hordozóból.

napirendünk:

6-fél 7 körül kelnek a gyerekek

9-10 kimegyünk az udvarra, ekkor a kicsi alszik a babakocsiban

11.30 ebéd

12-14 ig alvás, de ez csak a nagyra vonatkozik, a kicsi hamarabb felébred

15.30 uzsonna

16 ismét udvar, a kicsi megint alszik a kocsiban

17.30 vacsi mindenkinek

19.15 fürdés

20.00 alvás

A kicsi rossz alvó, éjjel kel 4-8 alkalommal.

2011. máj. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!