Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Haránt emelös vagy anélküli...

Haránt emelös vagy anélküli cipöt vegyek 10 honaposomnak elsö cipönek? Már lépeget, melyik a jobb?

Figyelt kérdés
2011. máj. 14. 11:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Legújabban azt mondják, hogy ne legyen benne harántemelő. Én olyat vettem neki, ami sem nem emelős, de nem is teljesen vízszintes belülről. (Én a Superfitet javaslom, abban nem lehet csalódni! És ha nem laktok messze Martfűtől,tudok boltot, ahol már 4.000 ft-ért is lehet kapni.)
2011. máj. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én is ezt kérdeztem:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Végül Superfitet vettem.

2011. máj. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne legyen benne harántemelő, viszont szupinált talpú legyen (enyhén kifelé dőlő) Mivel pelusosak és kicsi terpeszben járnak befelé dől a bokájuk. Ez torzuláshoz vezethet, és ezt korrigálják a kifelé dőlő cipik.
2011. máj. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2011. máj. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges mindenféle módosítás a talpon első cipőként. Így tök baromság amit az utolsó ír, hogy kifele dőlős cipő kéne a pelenka miatt:) fejlődésben lévő lábat minek eldeformálni ezzel? majd ha befele dől a kicsi lába akkor lehet neki ilyen cipő, addig felesleges, és talán többet ártasz vele, mint amennyit szerinted használsz! gondolj bele ha alá van támasztva bárhol is a pici talpa, akkor azok az izmok nem mozognak, nem tartják a lábat, vagyis nem fejlődnek ki rendesen! Teljesen natúr sima talpú cipő ajánlott első cipőnek!
2011. máj. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Többször jártunk a kislányommal ortopédiára szűrésre, nem volt semmi baja, csak kifogtunk egy alapos, lelkiismeretes orvost. Ő a Salust javasolta. Ez supinált talpú, nem betétes, a bokát gyönyörűen tartja. Amit az előttem szóló írt, hogy deformálja a lábat, az nem igaz, éppenhogy megelőzi a deformációt (bokasüllyedést), amit az okoz, hogy nem természetes talajon (fű, homok, kavics), hanem mesterségesen egyenes padlón meg úton járunk. A kialakult bokasüllyedést nagyon hosszadalmas rendbe hozni, nem is mindig sikerül, és sok, egy életen át elhúzódó gerincbántalmat, fejfájástól elkezdve mindenfélét okozhat. Ezt a Salus cipőt Szlovéniában gyártják, szandit most vettünk 7700-ért. MAgyarországon is gyártanak ilyen csukát, az a neve, hogy Supy, de annak a felsőrésze nem olyan strapabíró, tudom, mert kipróbáltuk, ráadásul drágább is. És esküszöm a Salusra, nem fogod megbánni, ha ilyet veszel.
2011. máj. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Na ezek után döntsd el mi a jó!!!ÁÁÁááá...hihetetlen,hogy anyukáknak,hogy feladják ezzel a fejtörést!

2011. máj. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 11 hónapos kora óta jár a kisfiam, most 15 hónapos és elvittem az ortopédiára, mert nem árt ha látja egy orvos, miután járni kezdett.

A doktornő azt mondta, hogy amíg úgymond kapaszkodik a lábujjaival a talajba (begörbíti az ujjait) addig azt adok rá amit akarok,pl.puha vászoncipőt is lehet, amikor ez megszűnik, akkor az a lényeg, hogy olyat vegyek neki ami jól tartja a bokáját és a sarkát. Azt is mondta, hogy otthon mászkálhat zokniban,nem kell rá cipő, persze a legjobb az ha a kertben tud sokat mászkálni mezítláb, mert az edzi a lábait. Sem haránt emelés, sem döntés nem szükséges a cipőbe, ha egészséges a gyerek lába, de attól sem lesz semmi baja ha időnként olyan cipőt adsz rá amiben van egy kis emelés.Nekem akkor egy puma sport cipőcske volt a lábán(haránt emelés nélküli) és azt mondta a dokinő , hogy az jó lesz a későbbiekben is.

Lehet, hogy más orvos mást mond, én azt tanácsolnám neked, hogy vidd el az ortopédiára és ott minden kérdésre választ kapsz a szakembertől.

2011. máj. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!