Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hibáztatjátok valamiért a...

Hibáztatjátok valamiért a szülés körülményeit, az orvosokat, vagy a magyar egészségügyet? Lett valaki babájának baja abból, hogy bezöldült a magzatvíz?

Figyelt kérdés

Nálunk úgy alakult, hogy annak ellenére, hogy a babám jól volt (az összes ultrahang, lepényáramlás, oxitocin terheléses vizsgálat szerint) beindították a szülést, szerintem azért, mert már egy hete bent feküdtem, és sokba voltam a kórháznak.Méhszájtágító kúpok, stb.Elkezdtem vérezni (az orvosom szabin volt), nem kicsit, mélyen fekvő volt a lepény, ami alapból indokolta volna a császárt, azonnal!Nem tágultam, ezért megcsászároztak.De akkor már zöld volt a magzatvíz, ami oxigénhiányt jelent.És ezzel másfél órát vártam a szabad műtőre.

Szerencsére a kicsi egészséges, de hypoton.7 és fél hónaposan nem kúszik, nem négykézlábazik stb. Járhatunk gyógytornára a makk egészséges gyerekemmel, akinek nem volt gond az izmaival a szülés napjáig..


2011. máj. 14. 12:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
sajnálom,hogy igy jártál.Most már úgy érzem mindegy,ezért a jövőre kell tekintened.Előre nézz és keresd meg a legjobb gyógytornászt,ne sajnáld a pénzt a kezelésére és hamar ugyanolyan lesz mint a korabeli társai.Hogy ki mikor és hol hibázott sajnos az ma már mindegy.
2011. máj. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Szerintem nem biztos, hogy gond van....vagyis 7,5 hónaposan még nem olyan nagy baj, hogy nem kúszik mászik....


De amúgy nagyon nagyon sajnálom, hogy ez történt veletek, tényleg!!!!És sajnálom, hogy a dokid szabin volt, sajna annyi ilyen sztorit hallani...ezért nem fogadtam én orvost.

Tényleg nagyon sajnálom!

2011. máj. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

IGEN! én azazmi hibáztatjuk. az orvosom nem vette észre a toxémiát, az otthonomtól 300km-re nyaralás közben kerültem kórházba (mert nyaralni is elenegedett), nagy könyörgések árán engedtek csak haza az itteni kórházba. itt a nővérek arroganciája és viselkedése miatt illetve egy összetűzés a főnővérrel és egy másik nővérrel elérték hogy sos császárt rendeltek el a vérnyomásom miatt 32 hetesen! terhesség alatt háromszor is félrekezeltek.

elérték hogy soha többé ne akarjak szülni, nem bízom már az orvosokban és mivel nemcsak a baba hanem én is majdnem meghaltunk, nem merünk ismét belevágni!

lányom 9 hónapos, most kezdett el magától ülni, ő sem kúszik, ő is erősen hypotón. heti kétszer járunk tornára, őt is félrekezelték az első hónapokban. az összes megtakarított pénzünk a terhesség utolsó hetére és a lányunk első hónapjaira ment el ami több százezer forint! évekig tartott míg eljutottam oda hogy szüljek, s tettek róla hogy sose legyen kistestvér.

2011. máj. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is 30 órát vajúdtam, mire megcsászároztak, és nekem is zöld volt már a magzatvizem, de nem azért, mert oxigénhiány lépett fel, hanem azért, mert belekakilt a magzatvízbe a kisfiam. Akkor nekem rosszat mondott a szülésznő?
2011. máj. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
én nem hibáztatok senkit,de nekem furcsa,hogy a szülés előtt bent voltam egy hónapig a kórházban,és mégis lett gond.Napi három nst-t csináltak,heti két áramlási ultrahang,és mégis 2,5 kilósan lefogyva született meg a fiam.A vizeletet csak hetente egyszer nézték,azt pl nem értem,hogy miért nem.Szülés előtt két nappal megnézték,volt benne fehérje,ezután volt 24 órás pisigyűjtés.Kiderült,hogy tele van fehérjével.Közölték,hogy reggel beindítják a szülést,ez volt ötkor délután,két órával később megszületett a fiam.Fertőzést kapott,hypotón lett.15 hónaposan indult el,de addig heti 2-3-szor gyógytorna.11 hónaposan még nem tudott felülni,csak kúszott,azt is féloldalasan.Úgyhogy ha hamarabb vizsgálják a pisit (toxémia gyanuval voltam bent magas vérnyomással),akkor nem szenvedte volna bent szegénykém az utolsó egy hetét,és valószinüleg nem lett volna hypoton.de most már ez van,szerencsére utolérte magát,most már egészséges
2011. máj. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
2011. máj. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Igen, az orvosomat. Terhességem alatt semmi gond nem volt. Pénteken hajnalban 4 órakor kezdett el folydogálni a magzatvíz és szombaton 13:30-kor született meg a kislányom természetes úton úgy, hogy szombat délig vártak az oxytocinnal hátha kitágulok.

Nem értem a mai napig, hogy ha pénteken hajnalban 1 ujjnyira voltam kitágulva és délutánra ez csak 1,5 ujjnyi lett, akkor mire vártak másnap délig???

Utána 1,5 óra alatt tágultam ki több ujjnyit borzasztó fájdalmak között. Kislányom 9/10-es apgarral született és mikor hazaengedtek volt egy kis kényszertartása.

Ezután 4 hónaposan derült ki, hogy hypotón (nem emelte a fejét), jártunk dévény tornára heti kétszer 6 hónapig, míg el nem indult. Azóta pedig korai fejlesztőbe járunk, mert értelmileg le van maradva 3-4 hónappal (20 hónapos). Valószínűleg figyelemzavaros és az "anya"-n kívül nem mond semmit, vagyis összefüggéstelenül beszél. Ezen kívül persze egy tündér, de sokszor elgondolkodom rajta, hogy milyen lenne, ha odafigyeltek volna rám rendesen. Lehet, hogy az egész életét tönkretette a fogadott orvosom, aki ott a kórházban hibázott.

2011. máj. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Persze, a magzatvíz mindig attól zöldül be, hogy belekakil a pici.De ez egy oxigénhiányos állapotot jelent, vagyis a baba jelzi, hogy már nincs jól,vegyetek ki!

A zárójelentésén nem szerepel oxigénhiány, és hála az égnek minden rendben fizikailag, értelmileg, csak ez a picit laza izomzat bánt nagyon! Bele sem merek gondolni, hogy mi lehetett volna..Én is bent voltam 1 hét+4 napig szülés után, egyszer sem néztek vizeletet!

Köszi!

2011. máj. 14. 13:45
 9/17 anonim ***** válasza:

nem szerencsére, minden a legnagyobb rendben volt.


kezdem nagyon ellenezni a szülés indítást, annyiszor lehet olvasni, hogy megindították a szülést és baj lett. valóban a szervezet nincs felkészülve kúpokra, zselékre, bitang adag oxitocinra idő előtt. meg a nem megfelelő vizsgálatok, elfelejtett vizsgálatok... :S


én azt nem értettem és a mai napig nem is értem, hogy 36. héten volt az utolsó UH amit csináltak nekem, következő UH-ra 40+2 voltam kiírva és 39+6 napon megszültem. mi van ha a nyakára van tekeredve a köldökzsinór?


Kedves kérdező és válaszolók, nagyon sajnálom, hogy rosszul alakult a szülésetek, kívánom, hogy minden a legnagyobb rendebn legyen most már! sok erőt nektek!!!

2011. máj. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

13:48! nekem azt mondták, hogy az UH-n nem látszik, hogy rá van -e tekeredve a zsinór.


az én picim feszes, spasztikus baba lett, pont a hipotón ellentéte. 37. hétre született, magától indult, de gyorsították oxitocinnal. máig sem tudom, hibázott-e valaki. 2 és fél kilósan született ő is. egy huncut kis zsivány :-))) én nem hiibáztatok senki, csak néha elgondolkodom, hogy minden jól ment-e. nekem nem maradt meg rossz élményként

2011. máj. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!