Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem szoptatok, melyik a...

Nem szoptatok, melyik a legjobb tápszer, ami a baba emésztésének jó?

Figyelt kérdés
A kisfiam 20-án lesz két hónapos, és négy hétig tudtam szoptatni, ugyanis egy gyulladás miatt elapadt a tejem.Azóta tápszert eszik naponta ötször 160-180 ml-t.A Milupa Milumil Ha Start Hipoallergént eszi.Két hete nem kakál magától, csak ha hőmérőzöm.Jó ez a tápszer?Vagy sokat eszik és ezért nem tud rendesen kakilni?Váltanom kellene egy másik tápszerre?Egyébként nem hasfájós emiatt.
2008. febr. 16. 22:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp kérdezd meg a gyerekorvost.

Az én fiam is csak 4hétig volt anyatejes és nekem is begyulladt a mellem. Nekünk ez a Milumil nem jött be, nagyon nyugtalan volt és hasfájós. A dokinéni mondta,hogy térjünk át a BEBA Ha Start1-re. Egy darabig azt ette,de mivel nagyon drága, így én áttértem a Nutrilon Prémium 1-es tápszerre (anno a lányom is ezt ette) A dokink nem örült,mert nem HA de mivel a gyereknek nincs baja tőle (fokozatosan tértem át) így azóta ezt iratom.

2008. febr. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
84%

Az én kisfiam is tápszert kapott 8 hetes korától. Az Aptamil HA-t nem etee meg, a Mildibétől sokat csórt és székrekedése volt, Beba AR-es keserű, a Milumil 1-es 2-es AR-es nagyon jól bevált, a 3-as már nem mert ízesített és azt nem ette a fiam, ekkor kapott Nutrilon 3-ast és az is nagyon jó volt.

A tápszeres babák egyébként nagyon gyakrak szenvednek székrekedéstől. A frissen facsart narancslé jól lazítja a székletet és azt már adhatod 2 hónapos kor után. A kisfiam 3 hónapos korától pürézett és főzelékezett és akkor már könnyebb volt a széklete hogy nemcsak a tápszert kapta. És a tápszerrel etetett babát itatni is kell, vízzel vagy teával, gyümölcslével.

2008. febr. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
27%
Nem tudom, hogy manapság miért olyan nagy probléma, ha egy baba nem kakil minden nap. (Felnőttek között is van olyan, akinek csak hetente egyszer van széklete.) Nekem mind a két gyermekemnél kb. két hónaposan eljött egy olyan időszak, amikor több napig nem kakiltak. Többször is előfordult, hogy 10 nap után produkáltak valamit. Állítólag még ez is normális dolog, sokat hasznosítanak abból, amit megesznek. Ne hőmérőzd semmi esetre, mert hozzászokik az ingerhez. (egy-két hónap alatt nálunk rendeződött a dolog és újra szinte minden nap kakiltak) A másik dolog, hogy a nem kakilás, nem összetévesztendő a szorulással. Ha van széklete az bogyós, vagy normális? Ha bogyós és kemény, akkor tényleg adni kell neki valamit, ami lazítja, ha nem akkor hagyd, hadd kakiljon magától.
2008. febr. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!