Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megőrülök a páromtól, mit...

Megőrülök a páromtól, mit csináljak?

Figyelt kérdés

9.5 hós a babánk. Régebben minden rendben volt köztünk, de amióta megszületett a babónk, a párom megbolondult. Már az ismerőseink is megmosolyogják amit csinál. Napközben állandóan rám telefonál (kb.10 szer egy nap), hogy mikor kelt fel a kicsi, mennyit evett, kakált e, milyen volt a kaka, nyűgös e vagy jókedve van stb. Ez engem nagyon zavar. A minap átmentünk a barátnőmékhez és játszottak a fiúk, erre a párom telefonált hogy szerinte ide lenne hazajönni, mert a gyerek lassan uzsonnázni fog. Hát könyörgöm én vagyok az anyja, csak tudom mi kell a gyerekemnek. De a pohár tegnap telt be, amikor ő boltban volt, a kicsi meg a járókában, és a távirányítós autó távirányítójával játszott, mikor ez berontott mint a dúvad, hogy minek adok a gyerek kezébe ilyen veszélyes játékot. Ha szólni merek neki, hogy nézzen már magába hogy hogy viselkedik, akkor megsértődik, hogy miért baj, hogy ő ilyen "gondoskodó". Ja, egyébként még soha nem fürdette, nem etette, nem tette tisztába, csak engem kritizál. Akkor vigyáz rá, ha én is otthon vagyok, kettesben még soha nem voltak, nem akar rá egyedül vigyázni (ami szintén nem normális dolog). Ha dolgom van akkor a mamákhoz szoktuk elvinni a kisfiamat.

Mit csináljak, hogy végre észhez térjen, mert ezt nem bírom már sokáig. Úgy csinál mintha valami félkegyelmű lennék, akire nem lehet gyereket bízni. Egyébként óvónő vagyok.


2009. márc. 12. 08:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Elég gáz a férjed, az biztos. De ha ennyire kritizál, nyomd a kezébe a gyereket és mond, hogy most csinálja ő. És közben ha vmit bénázik nevesd ki, meg kritizáld. Ja és hagyd legalább 1 órára egyedül őket, mondjuk akkor mikor bekakilt a gyerek:) Kíváncsi lennék hogyan találja fel magát. De a telefonod is kapcsold ki nehogy zaklatni tudjon. Szerintem ez jó tanulság lenne neki és békén hagyna.
2009. márc. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%
elsö válaszolo szerintem is jót tanácsol van is ilyen műsor az egyik csatornán!az anyuka elmegy párnapra és apuka viseli a szoknyát addig!
2009. márc. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%
Teljesen egyetertek az elso valaszoloval. En ugyan ezt csinalnam.
2009. márc. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%
Első vagyok: Jaj tényleg én is láttam egyszer a műsort. Hogy milyen nyomik voltak:):)
2009. márc. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%

Hát ez elég gázos valóban. Mondjuk amilyen pukkancs tudok néha lenni (mikor hulla vagyok) biztos a kezébe nyomtam volna a gyereket h akkor mutasd meg h egy profi hogy csinálja és laza lendülettel elmennék sétálni :))

Aztán utána beszélhetnénk h nem csak szóban kell foglalkozni egy gyerekkel.... Lehet az is segítene ha lenne egy kifejezetten apa-fia nap ahol csak ketten vannak.

2009. márc. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%
Én is biztos, hogy azt mondanám neki este, hogy tessék, akkor én megnézem a híradót, te meg megfürdeted, felöltözteted és elaltatod. Aztán másnap legalább egy órára eltűnnék otthonról és egyedül hagynám a gyerkőccel. Hamar rá fog jönni, hogy a nevelés nem arról szól, hogy hány órakor etetjük meg a gyereket, vagy milyen játékot adunk a kezébe. Kitartást kívánok, nagyon nehéz lehet ez neked! Valahogy a tudtára kell adni, hogy nem jó oldalról közelíti meg a "jó apaságot", mert ezzel csak feszültté tesz téged, és így a gyerkőcöt is. Vigye ki pl ő sétálni egyedül, tologassa szélben, hóban, esőben éppen!
2009. márc. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Gondoltam már, hogy egyedül hagyom őket, csak a gyerkőcöt féltem. Mi van ha kakiban hagyja? De a következő "okos" tanácsánál megteszem.
2009. márc. 12. 09:16
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha kakiban hagyja(amit nem hiszek), legalább eldőlt ki az alkalmasabb a gyerek nevelésére. Mit gondolsz azért ellenőrizget mert ennyire főnökösödő típus, vagy mert félti a gyereket, esetleg nem bízik benne, hogy maradéktalanul el tudod látni. Engem arra figyelmeztet mindig a babám édesapja amitől fél, pl ezerszer elmondja, hogy óvatosan közlekedjünk a lépcsőn, stb-szerintem azt gondolja lepottyanok a babával-kicsit rossz a mozgáskoordinációm ha nem koncentrálok bénázok néha, de nem a gyerekkel a kezemben!!!!!-ilyeneken én is be szoktam pöccenni.
2009. márc. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen sajnos ő ilyen típus (apósom is ilyen), csak ez eddig nem ütközött ki, mert én is szeretem a rendet stb. A 2.házassági évfordulónkra érkezett a baba. És ezzel együtt robbant a bomba.
2009. márc. 12. 09:56
 10/11 anonim ***** válasza:
Bocsy, de jót vidultam, annyira egy cipőben jártunk (Hála az Égnek a multidőért!!!) Én családgondozó vagyok, és a babó lombik... Apuka telefon, kritizálás, viszont a kakiszagra elrohan... na, én először is kihúztam, kikapcsoltam a telefont (ma már csak néma, tudja, ha nem veszem fel, akkor dolgom van) aztán elmeséltem, milyen hajmeresztő dolgokat mertem csinálni aznap: pl. bevittem a légkondis boltba, elvittem autóval a mamihoz, ahol macska van :) Persze rohant az orvoshoz, aki jól letolta, és itt fordult a dolog! Kezdi belátni, hogy a gyerkőc, és az annya is ember. (Néha azért még ma is kiakadok, dehát ki nem?) Álj a sarkadra!!!
2009. márc. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!