Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megőrülök, mi lehet a baj?

Megőrülök, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

4 hós kislányom eddig egy kisangyal volt, mindenki irigyelt minket hogy milyen mintababánk van. 1 hete azonban nem lehet bírni vele. Ez a mai nap tette be a kaput.

Konkrétan reggel 8 óta egyfolytában megállás nélkül vagy kiabál vagy sír. Ha felveszem, akkor is, maximum pár percre elhallgat. Teljesen mindegy, hova teszem, ugyanúgy hisztizik (kiságy, franciaágy, pihenőszék, játszószőnyeg). Eddig rendesen szopizott, most felrakom cicire és 2-3 perc múlva elkezd sírni. Felrakom a másikra, ugyanez. A tápszert elfogadja. Lerakom bárhova, kb egy perc múlva már a hasán van és persze mindent kibukik, amit kevéssel vagy sokkal előtte fogyasztott el. Már minden tiszta tej (tápszer). És teljesen mindegy, mennyi idő telik el az evés után, csak a kibukott cucc halmazállapotában van különbség.

Gondoltam a fogzásra, korábban viburcol kúpot kapott és mindig be is szokott válni. Hát most semmit nem használt. Adtam neki nurofent, az se segített. Az idegeim már totál kész vannak. Az előbb bementem a fürdőszobába kicsit rendberakni magam és mire kijöttem, üvöltött, felemeltem és láttam hogy az arca tiszta félig emésztett tej. De beteg meg nem lehet, mert nem lázas és ahogy a gyerekorvosunk mondaná, nem néz ki betegnek. Korábban voltak már ilyen hisztijei, akkor kijött a doki és mindig megállapította, hogy nem tudja mi a baj de nem lehet beteg. Hát köszi. Valaki esetleg tapasztalt hasonlót?


2011. szept. 8. 13:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyit bukik nem lehet hogy refluxos?
2011. szept. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt írod, h a tápszert elfogadja, de a cicit nem akarja. Valószínűleg a tejed már nem tápláló neki. A bukás ebben a korban előfordul, valószínűleg túl mohó a tápszerrel. Büfiztesd meg evés közben is.
2011. szept. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem csak ma hányt?


Van 1 hányós vírus, nagyon gyorsan, kb. 1-2 nap alatt átmegy a szervezeten. Előtte rossz közérzet, hányás, aztán hasmenés, végül láz. Lehet, hogy azt kapta el.

A korát tekintve lehet, hogy fogacska is fog jönni, az is okoz nyűgösséget.

A hányásra figyelj, nehogy az orrába menjen -akkor ki kell tisztítani, és nehogy belefeküdjön. Hanyatt se fektesd most, amíg ez nem tisztázódik, és ilyen sűrűn hány.

2011. szept. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Bukás ellen több büfiztetés, esetleg megnézetni a refluxot és akkor annak megfelelő tápszert íratni a picinek.


Hiszti, sírás, nyafogás.... nézz csak ki milyen idő van. Ez őket is megviseli. Gyógyszere csak a türelem.

2011. szept. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, kedvesek vagytok hogy próbáltok segíteni.

Reflux nem lehet, mert 1 hónapja voltunk hasi uh-n direkt a sok bukás miatt, és azt mondták hogy nem refluxos. De azóta nem is igazán bukott, csak mostanában kezdte megint.

Azt honnét lehet tudni, hogy nem elég tápláló a tejem? Sajnos mérlegünk már nincsen, hogy a súlygyarapodást tudjam követni, akkor szoktam csak mérni amikor a védőnőhöz vagy oltásra megyünk. Az a fura, hogy a régebben lefejt tejet simán megitta. Csak ez a mostani nem kell neki...azt is megpróbáltam, hogy összekevertem tápszerrel, és úgy se itta meg! Lehet, hogy az íze rossz. Nem tudom :-(

Igen, csak ma kezdődött ez a sok-sok bukás (vagy hányás). De szerintem nem hányás mert ha az lenne, akkor nem csak hasonfekve történne. Nem hiszem , hogy vírus mert tényleg nem úgy néz ki mint aki beteg. De persze lehet, viszont akkor elvileg legkésőbb holnapra be kéne lázasodnia.

Büfiztetésre odafigyelek akkor jobban. Illetve most hogy írjátok az időjárást, lehet a front esetleg?

2011. szept. 8. 14:05
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A fiamnál a betegségek mindig úgy kezdődnek, hogy előtte egy fél nap hiszti, rossz hangulat, sírás... még semmi látványos, hőemelkedés se, csak majd este vagy délutánra :(

Remélem nálatok csak front.

2011. szept. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Én is remélem :-( még sosem volt beteg szerencsére. Talán csak ez a hülye időjárás...
2011. szept. 8. 14:31
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Biztos butaság, de nem lehetsz terhes, vagy menses nincs?

( azt írod, az anyatej íze? nem ízlik neki?)

Ilyenkor megváltozik az íze.

2011. szept. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

lehet az időjárás,reméljük nem betegség!

A tejed meg biztos jó!!!Olyan nincs, hogy 4 hónapos babával egyszer csak nem tápláló már a tej!!

Az én fiam 2 napja volt totál nyűgös, alig evett valamit,másnapra betaknyosodott:(11 hónapos,remélem nálatok nem ez lesz....

2011. szept. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

13,50 vagyok


A nyűgösségre a front nagyon is elképzelhető. Két éves múlt a fiam, de mióta itt ez a lehűlés, meg front, telihold, azóta borzasztóan hisztis, nemhogy még egy 4 hónapos picike.


Bukás.... én úgy vettem észre, hogy már "nem jó" a tejem, hogy állandóan cibálta a mellem, lefejtem egyszer anélkül, hogy szopizott volna és igen kevés volt. :( Az is előfordult, hogy olyat ettem, amit nem bírt a pocakja. :(

Ami még eszembe jutott. Tápszertől is hányt? Mert nálunk a sokadik tápszer vált be, pártól hányt, úgyhogy váltanunk kellett.

2011. szept. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!