Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Félős a kisfiam, segíthetek...

Félős a kisfiam, segíthetek neki oldódni?

Figyelt kérdés
Elég félős a kisfiam,15 hós.Játszótéren ha kevesen vannak vígan elkóricál,ha már többen akkor csak a nadrágomat fogja,nem megy semerre se.A homokozóba ha egy-két gyerek van elvan,de ha több akkor már csak az ölembe kéreckedik.Mindig ugyanoda járunk,szinte ugyanazokkal találkozik,ügyelek rá,h mindig ott legyek neki mikor szüksége van rám.Segíthetek neki vhogy,h bátrabb legyen?Nemsoká bölcsi!
2011. máj. 14. 14:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a legtöbbet úgy segítesz neki, ha nem erőltetsz neki semmit, és ha a te közelségedre van szüksége azt megadod, és ha úgy adódik megvéded. és akkor magától oldódni fog. az én kislányom is félénk volt, elkerülte azokat a játkékokat ahl sok gyerek volt, még pár hónappal ezelőtt is (június végén lesz 2,5 éves). kicsit mindig ösztökéltem, de sosem erőszakodkodtam, ha valahol nem volt kedve épp lenni. ha egy nagyobb gyerek durva volt, tolakodott, akkor mindig megvédtem őt, hogy lássa, biztonságban van. ha el akarta valaki venni a játékát kérdés nélkül, vagy valahonnan eltolni, akkor is megvédtem őt más gyerekkel szemben, persze nem durván, de mégis. és mindig mondtam neki, ha megijedt nagyobb vagy elevenebb gyerektől, hogy nem kell félnie, ha hangoskodnak, lökdösődnek, nem azért csinálják hogy őt bántsák, csak játszanak. ha nem tetszik, akkor menjünk át másik játékhoz stb stb. aztán szépen megszokta, hogy vannak iylen gyerekek is, és már nem fél akkro se ha sokan vannak. de ez időbe telt. ahogy idősebb lesz a kisfiad, ő is jobban megérti majd a dolgokat, el tudod neki magyarázni stb.
2011. máj. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha látja rajtad hogy te szívesen vagy ott, akkor ő is szívesen megy közéjük. menjetek először ketten, mosolyogj, mutasd meg neki hogy szereted őket, mert akkor ős is szeretni fogja. :)
2011. máj. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
menjetek sokat közösségbe, naponta 2x is vidd le ilyen szép időban. legyél vele türelmes, ne erőltess rá semmit, ha az öledben akar ülni, hagyd neki :) én ilyenkor egyébként be szoktam ültetni hintába, imádja onnan nézni a gyerekeket :)
2011. máj. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!