Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezen dolgok közül mit felesleg...

Ezen dolgok közül mit felesleges megvenni az első babának?

Figyelt kérdés

160 és 260 ml-es cumisüveg, 2 cumi, termosz, baba olaj, 2 ágynemű garnitúra, 2-3 db gumis lepedő, matracvédő lepedő.


Vagy mi az, amit mindenképpen be kell szerezni?


2011. máj. 14. 20:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

A 260 ml-es cumisüveget nagynak tartom még. Ha tápszeres is lesz egy evésre nem fog többet enni 90-120 ml-nél, de lehet, hogy még így is sokat mondtam.

2 cumit mindenképpen vegyetek, mert én csak 1-et vettem és mivel nem cumizott állandóan ezért már a második héten elveszett, úgyhogy én mentem este 9-kor az auchanba és imádkoztam, hogy legyen ez a fajta. Tanácsom, hogy olyan cumit vegyél neki, amit sok helyen lehet kapni (avent, MAM).

2011. máj. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

matracvédő szerintem felesleges, az majd akkor kell ha szobatiszta lesz de még van baleset, pici baba alá csak úgy lehet tenni, hogy az arca alá véletlenül se kerüljön (miénkre rá van írva) de úgy meg nehéz mert pár hetesen már mocorog :)


termosz is felesleges szerintem, ha kéne, tudtok venni, mi sose használtuk :D

2 cumi is felesleges mert nem tudod, hogy melyiket fogja elfogadni, lehet az első telitalálat akkor vesztek még egyet-kettőt, ha nem, akkor jön majd a többi márka :D


gumislepedő kell, abból akár 3at is vehetsz


ágyneműt mi nem használunk, télen hálózsákban alszik, nyáron csak egy vékony pokrócot terítek rá


cumisüveg attól függ, ha szopizni fog akkor egy kicsi üveg bőven elég a hozzátáplálásig


babaolajat se használtuk soha

2011. máj. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
mi nem kaptunk cumit a csomagban és előre megvettem.fogszabályzós cumit vettem,2 egyformát és rögtön elfogadta...nem válogatott :)pedig akkor még nem tudtam,hogy itt is van méretezés és asszem,a legnagyobbat vettem :))) de a gyönyörűm elfogadta és el sem engedte :)))
2011. máj. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
22:21-nek, a kisfiam 15 hós és még éjjel is eszik tápszert, szóval muszáj a cumisüveg és kell a nagyobb. Bár nem mindenki ilyen "szerencsés" mint mi. Nem tud addig visszaaludni, míg nem kapja meg. Nemrég még 2-szer evett éjjel, szóval van reményünk. De barátnőm 6 hós kisfia is képes 2dl tápszert benyelni.
2011. máj. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Látom, sokan fölöslegesnek tartják a kis cumis üveget. Nekünk csak 160-as van, 2 hós a fiam, napi 6-szor eszik, még mindig jók ezek az üvegek. 1 db 260-osom van, még sosem használtam, nekem óriási a kajcsihoz képest (120-150).

Cumi 2 kell, el is hagyhatja könnyen, ill. nekünk ha leesik, mindig van kéznél másik tiszta.

2011. máj. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
én fiam messzire lőtte kia a cumit, nekünk is volt kb 3, de egysem kellett, max 1et vegyél, ha kell majd még veszel. cumisüveg is akkor kell csak ha nem tudsz szoptatni, mert ha cicizik, akkor csak az lesz neki jó ideig. baba olajat mi pl nem használunk, mert csodás kis puha bőre van enélkül is. 1 ágyneműnk van, mert reggel kimosom estére megszárad és húzom is vissza, gulis lepedőből is 2 van, lehúzom ez egyiket megy fel a másik, matracvédőnk még nincs, majd beszerzek egyet, mert az kelleni fog. anyag pelusból kb 10 db tuti kelleni fog eleinte.
2011. máj. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ágynemű garnitúrát lelkesen vettem, sőt kaptunk még egyet ajándékba, de eddig még egyiket sem használtuk (17 hónapos a kisfiam). Normál lepedője van 1, mikor kicsit nagy volt rá a pelenkaméret és kifolyt a pisi belőle, akkor a derékrész alá odatettem a lepedő alá egy eldobható dm-es pelenkázó alátétet, ami amúgy is praktikus, jó ha van. Cumis üveget sohase használtunk, ha lefejt tejet, vagy később tápszert kapott azt eszpresszóspohárból kapta (4 napos korától poharazik). Ráértek akkor venni, ha valóban kell. Cumiból egy is elég volt az elején, mert nem nagyon dobálta, meg dugdosta l az első időkben, Miután már mozgékonyabb volt(5 hónap), már kellett 2.
2011. máj. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Szia!Szerintem a babaolaj felesleges attól csak kiszárad a bőre a sima étolaj nagyon jó.A fiamnál bevált,10 hónapos.Én ágyneműgarnitúrát se használtam még. Nyáron polárpléddel (ikeában vettük)takartam be, utána a Bredonban vettem neki egy vastag pamut takarót arra se kell huzat.Amit vettem neki ágyneműszetben takarót még sohasem használtam.A textilpelusokat mindenképp vegyél kb.10 darabot meg jó puha nagyméretű törülközött.
2011. máj. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!