Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezen dolgok közül mit felesleg...

Ezen dolgok közül mit felesleges megvenni az első babának?

Figyelt kérdés

160 és 260 ml-es cumisüveg, 2 cumi, termosz, baba olaj, 2 ágynemű garnitúra, 2-3 db gumis lepedő, matracvédő lepedő.


Vagy mi az, amit mindenképpen be kell szerezni?


2011. máj. 14. 20:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Cumisüveg leginkább akkor kell, ha tápszeres (sajnos az én babám az lett, így azt nem tudom, h anyatejesekek kell-e). A 160ml-est viszont mindenképpen feleslegesnek tartom. Persze az elején keveset isznak, de én nem venném meg.


Játszócumi: 1db elég próbának, de lehet, h adnak a kórházi mintacsomagban.


Termosz: télen a cumisüvegtartó termosz jól jön.


2 ágynemű: az kell sztem.


2 db lepedő mindenképpen kell.


Matracvédő: kell, mert a pisis matrac nehezen tisztítható.

2011. máj. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Mi csak nagy cumisüveget vettnük, így csak a cumit kell rajta cserélni:)

4hós és mér 180at eszik minimum:)

2011. máj. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

ezeket vedd meg szerintem.sokan cumiellenesek,de az én kisfiam is nagyon megnyugszik tőle-alváshoz kapja!!!jó,ha kéznél van.

a matracvédő lepedőnél mire gondolsz pontosan?én csak sima gumis lepedőt tettem alá...

gondolom,a ruhákat,gyógyszereket tudod,ha nem kérdeztél róla

2011. máj. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
termosz... én is vettem, most nem is tudom hol van:-)
2011. máj. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
A matracvédő szerintem felesleges. tesóm is rakott a nyári baba alá, és befülledt a kis bőre teljesen., Tiszta kiütés lett.
2011. máj. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Mi hőfokszabályzós cumisüveg melegítőt vettünk, nagyon jó lett volna a legelején is. Csak beleteszem a vizet és mindig van megfelelő hőfokú víz a tápszerhez, nem kell mikrózgatni.

Ágynemű garnitúra? Párna nem kell, de mi paplant sem használtunk. Polár pléddel takartam mindig is, már egyébként 15 hós. Szóval ezekre huzat sem kellett.

Ami még az elején jó volt, a textil pelus, mert elég sűrűn kicsit bukott a babánk, és így nem kellett a lepedőt cserélni, nem az lett foltos, hanem a feje alá tett pelus, napi többször is előfordult, hogy cseréltem. Én babaolajat sem használtam soha. Hintőport is csak mostanában, mert volt hogy beizzadt a hajlata és pöttyes lett a melegtől, így a combhajlatát és a nyakát szoktam hintőporozni. Érdemes a nagyobb cumisüveget venni, mert ugye azt tovább tudod használni majd. Nekünk 3 üvegünk van és most vettünk egy csőrös itatót, ennyi elég (nekünk).

Én még a mikrós sterilizálót is szeretem, belepakolok és 5 percre beteszem a mikróba és már kész is.

3 lepedő szerintem kell egyébként. Gumi lepedőből mi frottír oldalút vettünk, hátha kényelmesebb, hátha nem izzad rá annyira.

Esetleg még kicsi kendők is jól jönnek, nekem anyukám varrt elég sokat és akkor nem kellett a nagy textil pelust használni. Lesz épp elég vasalni valód így is. Ilyenre gondolok:

[link]

Ami még jó volt, a használt pelenka tartó, bár amikor már hozzátáplálsz, akkor már elég szagos a kaksi, mi akkor már nem tudtuk használni, engem nagyon zavart, éreztem a szagát állandóan, de az elején, amikor minden evés után van kaksi, akkor jó volt nagyon. Több napig sem érződött ki a szag.

2011. máj. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

mi az a matracvédő?az a gumis cucc?ha igen, akkor szerintem felesleges...csak beizzad a pici.Mikor bukik úgyis egyből leveszed a lepedőt.

Cumisüvegből mai napig nem tud inni fiam, 7 hós, nem kellett, nem tanulta meg, csak egy rossmanosat vettünk az elején a biztonság kedvéért.

Cumit kapsz, a felicitas csomagban van, szerintem ha az nem jön be akkor vegyetek majd másikat.

Ágyneműk kellenek:)

2011. máj. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, előttem írónak:azok az ikeás kis kendők nekünk is nagyon bejöttek!A sok bukizánál nekem praktikusabb volt, most meg tök jól kihasználom a hozzátáplálásnál:)
2011. máj. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Szerintem matracvédő nem kell,én nem használtam,és még sosem lett pisis a matrac.Lányom 9hós.Cumit sem vettem kezdésnek,hanem ami a kezdő csomagban volt azt használtuk,csak később váltottam 6+ra,de a fajta megmaradt.
2011. máj. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Alinaaa ***** válasza:

A 160 ml cumisüveget teára vízre használtuk. Most is be fogom szerezni. A gumis lepedőt is szeretnék, én még csak most találkoztam a fiamnál vele, de praktikusnak tartom, mert az első babám is mindig képes volt kipisilni a pelusból:)Még mostanáig sem tudom, hogy hogy csinálta:)

Kedves 21:20-as: a matracvédő egyik fele gumis, másik olyan mint a lepedő, ha véletlenül kipisil... akkor nem ázik a matrac, csak azt kell kimosni.

[link]

Van több méretben:)

2011. máj. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!