Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan ébresszem fel? Vannak...

Hogyan ébresszem fel? Vannak trükkök, praktikák?

Figyelt kérdés
4 hetes kisfiam éjjel nem alszik. Védőnő tanácsolta, hogy este két etetés közt ne hagyjam aludni, így fáradt lesz és át fog állni az éjszakai alvásra. De egyszerűen olyan mélyen bealszik, hogy nem bírom felkelteni.
2011. máj. 17. 17:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Hagyjad még aludni.Kicsike még. Majd átáll ő is az éjjeli alvásra. A lányom alig alszik egy nap/2órát s mégse alszik éjjel...csak amikor mi is alszunk már.
2011. máj. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

4 hetes még nagyon picike...szerintem nem ez a megoldás.

Nappal mennyit alszik?Ne engedd 2-3 óránál többet aludni egyszerre!3 óránként keltsd fel enni, ha nem kel magától!

Szerintem ekkora babát még nem tudsz fent tartani 2 etetés között, vagy ha mégis fent marad, akkor nagyon kifárad, túlpörög, akkor meg azért nem fog aludni.

2011. máj. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nappal sem tudom fenn tartani. Olyan mélyen bealszik.
2011. máj. 17. 18:00
 4/8 anonim ***** válasza:
Védőnők és az ő tanácsaik... Egy ilyen pici baba akkor alszik, mikor elálmosodik és addig húzza a lóbőrt, amíg szüksége van rá. Ha a védőnő ennyire okos, akkor próbálja meg ő ébren tartani. :D HAmarosan meg fogja tanulni a nappal és éj különbséget magától is.
2011. máj. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok, be fog állni neki!mi 6-8 hétig "kínlódtunk".

Mindenképpen ébreszd nappal 3 óránként, még ha nehéz is, így fogja megtanulni, hogy nappal van.Mert ugye éjjel nem kelted.

Ja és éjjel minél kevesebbet "maceráld" és csak halkan beszélj hozzá, énekelj neki, ha muszáj.

2011. máj. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
hagyd aludni mikor akar.
2011. máj. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
sok jó tanácsot kaptál már,hidd el megfordul majd és tudni fogja melyik a nappal és melyik az éjjel.nálunk kb 6 hétig volt felcserélve a nappal és az éjszaka.
2011. máj. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom hogy hagyd. Az én fiam is felkelt éjjel 1x-2x, aztán 8 hetes kora óta meg alszik egész éjjel. Egy ilyen pici babát nem tudsz ébren tartani. Türelem, hagyd még hadd aludjon amennyit és amikor akar és hidd el meglesz a siker! Arra figyelj hogy legyen egy rendszer, fürdés minden nap ugyanakkor, éjjel amikor felkel sötétben etesd meg, ne beszélj hozzá csak simogasd, szeretgesd, pelust ne cserélj csak ha nagyon muszáj (kakis). Nálunk ez bevált, most 17 hetes és este 8tól reggel 7ig alszik! Sok sikert, és türelem! :)
2011. máj. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!