Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Komolyan ilyen korán kezdenek...

Komolyan ilyen korán kezdenek el beszélni?

Figyelt kérdés
Olvastam egy előző kérdésben, hogy 5-6 hónaposan szavakat (persze egyszerű szótagokból álló szavakat) mondtak egyes babák. Ez nekem hihetetlen. Nem bántásból, de 6.5 hónaposom nem tesz semmi ilyesmit. Lehet véletlenül kicsúszik egy olyan gagyogás is amiben ha nagyon akarom felfedezhetek értelmes szavakat, de nem hinném hogy ezek tudatosak lennének. Légyszi írjatok, most megijedtem.
2009. márc. 13. 12:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is csak véletlen kicsúszásokról lehet szó. Vagy zseni a gyerek :). Az enyém 4 és fél hónapos, mostanában csak az öklét rágja, még gagyarászni sem ér rá, pedig csinálta már. Nem nagyon hinném, hogy 5 hónaposan tudatosan beszélnének a babák... de ez az én véleményem.
2009. márc. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne izgulj ilyenen.az én fiam 1,5hét múlva 10hónapos és kb.1 hónapoja mondogatja hogy baba dada dede.
2009. márc. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nincs miért megijedned. Előfordulhat olyan gyerek (bár én magam még nem láttam) aki 6 hósan értelmes szavakat mond, de ez nem jelenti azt, hogy ez az átlag. Az én 7 és fél hónaposom tegnap azt mondta többször is, hogy baba, de szerintem véletlenül. Vagy még ha hallotta is tőlünk és leutánozta, akkor sincs tisztában szerintem a jelentésével.

Egyik ismerősöm kisfia két éves koráig nem beszélt egy szót sem. Aztán egyik napról a másikra hirtelen beszélni kezdett, meglepően sokat.

A gyerekek nagyon különböznek, lehetnek nagy eltérések közöttük,de az teljesen biztos, hogy 6 hónaposan nem mond tudatosan szavakat. Legfeljebb véletlenül értelmes szónak is felfogható a gagyogása.

2009. márc. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell megijedned! 1-1,5 éves koruk körül kezdenek beszélni. Olyan is van, aki csak 3 évesen kezd el beszélni. Na és olyan is, aki már 9-10 hónaposan mond szavakat -tudatosan!!
2009. márc. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

szia! na, ha valami ez már tényleg gyerekfüggő :)

én pl. 6 hónaposan mondtam célzottan pár szót (apukámnak, amikor éjjel hazajött és benézett hozzám levágtam, hogy apa, apuci, apucikám - persze ő majdnem összeesett), de az öcsém még mésfél évesen se beszélt.

a sógornőm két évesen szólalt meg először, hát akkora pletykafészek és dumagép lett, hogy csak na! (mellesleg orvos, szóval a késői beszéd semmi felnőttkori tudásdologhoz nem köthető)

a szomszéd srác egy évesen mondott időnként szavakat, aztán abbahagyta. mert nincs szüksége rá! a családja így is minden kívánságát kitalálja :) majd megszólal, ha akar. és akkor tuti nem lesz csönd a lakásban :)

2009. márc. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. Ez kicsit olyan mint a fog kérdés. Általában büszkék a szülők nagyon, hogy már 3-4 hónaposan van foga a babának, viszont én egy fogorvos ismerősőmtől úgy tudom, hogy minél később bújnak ki a fogak, annál erősebbek lesznek később. Úgyhogy én inkább azon szurkolok, hogy minél később bújjanak ki :)
2009. márc. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszi! Attól féltem ebben is "lemaradtunk". A mozgása sem pont az átlagos ütemben fejlődik, reméltem, hogy a beszédfejlődésbe allokálja az energiáit, vagy más szellemi fejlődésbe, ha már a többihez lusti. most, hogy olvastam ezeket az infokat a többi babóról, teljesen letörtem.
2009. márc. 13. 12:53
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
A második választ erre a kérdésre én írtam. Egy könyvből kerestem ki, hogy pontos legyek. Igen, az anyai fül sokszor azokat a hangsorokat beszédnek, értelmes szavaknak hallja, amit a baba véletlenül kimond. ha az anyuka nagyon megörül és ismétli a babának, akkor az boldogan fogja többször is megismételni a hangsort, hisz ezzel örömet szerzett az anyukájának. Ezt hívja a pszichológia pozitív megerősítésnek. A beszédtanulás is ezen alapul. De a valódi beszédről csak akkor beszélhetünk, ha a baba a szavaknak már értelmet is tulajdonít. Ne legyél megijedve, a tiéd sincs lemaradva. Még bőven ráérnek beszélni))) Az én kislányom is már elég sok hangot ad, de az, hogy beszélne, az erős túlzás. Ő most 6 hónapos. nagycsaládos, pedagógus anyuka
2009. márc. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
85%
Az én gyerekem nem zseni,de Ő tényleg korán kezdett el pár dolgot.2 hósan magától oldalra fordult,6,5 hósan felállt és kapaszkodva elindult.Mindíg "beszélgetek" vele és megkérdezem tőle éhes-e stb..Ő 5 hós korától mondja ha éhes,hogy baba-mam-mam.Az apát is korán mondta,de engem csak pár hete kezdett el ajának hívni.Sokszor szoktam neki szótagolva mondani szavakat és Ő próbál uzánozni,így pl nyugton marad pelenkacsere közben.Ma reggel pl a karikát mondta garigának.Nem egyformák.Nekünk más anyukák dicsekednek azzal,hogy az Ő gyerekük nem finnyás,hányós,vékony,mint az enyém:)
2009. márc. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor lehet hogy a szkepticizmusom miatt fog később beszélni?! Akkor mostantól fülelek, és nagyon örülök ha mond valami "értelmeset". Mondjuk én mindennek örülök amit mond:)
2009. márc. 13. 13:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!