Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak az én 6 hónapos fiam...

Csak az én 6 hónapos fiam ilyen rossz alvó? Komolyan már elkeserítő!

Figyelt kérdés
sziasztok!a helyzet az,hogy egy rémálom az altatás/alvás nálunk születésétől fogva,sőt nem ,hogy javulna rosszabb!nagyon nehezen alszik el és kizárólag hasamon ringatva!!!letenni nem lehet mert 5 perc múlva ébred...így is keveset alszik napi 2* alszik első alvás max 30 perc!a második ha meg sem mozdulok és rajta alhat akkor 1-1,5 óra!este ugyanez van így elaszik viszont akkor letehetem a kiságyába és hajnal 4-ig ott is marad aztán közöttünk még 7.ig alszik!megörülök mert semmit nem tudok tőle csinálni,ugye ha alszik akkor is ott kell lennem,arról nem is beszélek,hogy minden kis neszre felébred sajnos!napközben eljátszik egyedül max 2- 30 percet a játékaival de akkor is ott kell lennem ha kimegyek sír!!!annyira reméltem hogy ahogy nő "kinövi" a síros időszakát..de nem úgy néz ki! ja az sem mindegy kin alszik csak rajta hajlandó apja sem jöhet szóba,sem mama sem senki.. sőt etetésnél este csak tőlem hajlandó a tápszert is elfogadni amúgy sír! én vagyok csak ilyen szerencsétlen?
2011. okt. 23. 10:38
 1/7 anonim válasza:
Szia!Nekem sem alszik túl sokat a picur,pedig már 8 hónapos!Pici korában még csak 2-szer kelt fel éjszaka,most már 4-szer,5-ször is!Napközben ő is kézben alszik!Én akkor végzem el a dolgom amikor fenn van!Amit tudok fél kézzel(a másik kezemben a picur),amit meg nem tudok úgy megoldani jöhet a hordozó,és beleteszem addig!A párom is rengeteget segít a házimunkában!Szép lassan majd ahogy ügyesedik le fog erről szokni!A kisfiam 2 éves múlt,ő már eljátszik,elszaladgál körülöttem!Ő is ugyanilyen volt!Bár sokat hisztizik,de már egyre kevésbé igényli,hogy ölben legyen!Igaz mindenhova jön utánam,egy percre sem téveszt szem elől!Ha már elkezd járni,jobb lesz!Addig is kitartás,és nem vagy egyedül ezzel a problémával!
2011. okt. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne is hagyd aludni egyszer végkimerülésig, amikor kidől akkor tedd le. Nem szívtelenség, megérne egy próbát. Bár ha enynit szenvedsz vele már biztos megpróbáltad...
2011. okt. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem 6 hónapos a lányom, és ő is rossz alvó eléggé. Születése óta nappal kb 2-3x 20-30 perceket aludt, éjjel pedig mellettem volt a bölcsőben és többször ébredt éjszaka cicizni. Aztán 3 hós korától javult a helyzet, aludt babakocsiban is már ringatva. Ma ott tartunk, hogy este a saját szobájába teszem le aludni, nagyrészt úgy sikerül elaltatni, hogy szopizik szopipárnán, ott elalszik és nagynehezen beteszem az ágyába, de egyre bonyolultabb ez a művelet, mert már 8,5 kiló, alig bírom el. De sokszor nem is akar cicizni, csak sír, akkor még kihozom a nappaliba és tovább "fárasztjuk" apával :) aztán ha már tényleg hulla fáradt, akkor megint megpróbálom cicin elaltatni. Van hogy esti tápszeres cumira alszik rá. (Nekem szopik is, és tápszeres is a babám.) Van hogy karban alszik el, és úgy teszem le.

De éjszaka 2 és 6 között ébred, átmegyek érte, és magunk közé fektetem, szopizva alszik vissza. Amit eddig leírtam még nem is olyan katasztrófa talán...

Viszont ami szerintem nagyon gáz, hogy nappal itthon csak velem alszik el, és csak cicin!!! :( Nem tudom őt lefektetni úgy, hogy én tudjak valamit csinálni amíg a alszik, be kell feküdnöm vele a nagyágyba, és a cicin cumizik. A játszócumit meg kiköpi születése óta.

És egyébként nekünk is van olyan gyakran, hogy mindenkinél sír, csak nálam nem, és azt is észre vettem már én is többször, hogy ha más adta a tápit "nem éhes", ha én adtam, akkor evett szépen.

Sokszor magamat okolom, hogy talán elrontottam, és máshogy kellett volna csinálni, rászokott a cicin elalvásra/azon alvásra. De mindig rájövök, hogy nem! Mert gyakran próbálom én is, hogy hagyom sírni, hátha elalszik magától de egy kezemen tudom megszámolni, hogy ez eddig hányszor sikerült.

2011. okt. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,kedves második igen kipróbáltam az összes létező varrációt!:)a sírni hagyás amúgy sem az én kedvelt módszereim közé tartozik, de ezt is próbáltuk többször is,hogy hátha kifárad és alszik...hát áááá dehogy torkaszakadtából üvölt akár 30-40 percet is amég ki nem veszem!Én is észrevettem ezt is amit a harmadik válaszoló írt,hogy másnál nem eszik nyamnyog kiköpi mondják,hogy nem éhes mondom az lehetetlen mert x ideje nem evett át veszem és láss csodát eszik:)sajnos elég bosszantó tud lenni ez a rossz szokása,én is okoltam magam,hogy elrontottam valahol de tudom ugyanakkor,hogy első perctől ilyen akkor még nem volt mit elrontani,meg anyu is mondja,hogy én is hasonló voltam utána öcsémnél is minden ugyanúgy tett ő mégsem lett ilyen:) rá 10 évre a húgom az ugyanazt csinálta mint a fiam most......minden gyerek egy külön személyiség nem elrontás kérdése!
2011. okt. 24. 12:13
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia.

Én pöttömöm 8 hónapos múlt de a nappali altatás nálunk sem a legjobb. Eleinte nekem is csak akkor aludt ha rajtam volt, csak hát akkor nem mozoghatok. Mi azt találtuk ki, hogy babakocsiba betesszük és ringatjuk. Nem a legjobb, de egy fokkal talál jobb annál hogy rajtam alszik. Nekünk ez vált be és így tud aludni nappal is kétszer másfél - két órákat.

2011. okt. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Na én vagyok a "drasztikus" anyuka..

Én babámmal születése óta harcban állok.1részt azért mert nagyon kevés volt a tejem, minden szoptatás és fejés 1 harc volt.A szopi a lánykámnak volt hisztis, mert nem jött rendesen és idegbeteg lett tőle, a fejés meg nekem volt katasztrófa, de ez mindegy is.

Mikor megszületett, már a kórházban is mellettem aludt 2szer is éjjel, mert én annyira ki voltam merülve, mert napközben én nem tudok aludni, hiába bármi, de babám meg a kórházban azt játszotta, hogy nappal egy angyal volt, éjjel meg szinte folyamatosan fent volt!

Haza mentünk.Egy ideig működött a babakocsiban altatás, ott volt a kocsi az ágy mellett és éjjel is csak felültem aztán már mehetett is a cici.Aztán egy idő után már amikor visszaraktam, akkor 5perc múlva üvöltött.(Hozzá kell tennem a történethez, hogy párom nehéz fizikai munkás, minden nap 3kor kel reggel, így nem zaklatom semmi feleslegessel, így az sem volt éppen nagyon jó, hogy üvölt a gyerek) Na szóval, akkor egy ideig éjjel a cicimen aludt el, velem együtt.Nem örültem neki.Egyrészt nagyon kényelmetlen volt, egész éjjel nem mozogtam, nem volt felhőtlen az alvás, meg mivel páromból hiányzik az anyai ösztön :) , ezért eléggé féltem, hogy ráfekszik a gyerekre, így minden rezdülésére felkeltem.Ja nappal meg rajtam aludt, vagy úgy, hogy ringattam a hordozóban.

Na mondom nekem ebből nagyon elegem van.Fogtam szépen elkezdtem kiságyba szoktatni.Ágy mellett ültem, simogattam, cumit raktam a szájában.2 hét alatt alig aludtam, aztán szépen elértem azt, hogy már ha leraktam aludt szépen.

Aztán jöttek a korszakok.Kb fél éves lehetett, amikor már nem tetszett neki, hogy aludni kell, tudta, hogy alvás van, és mikor már a kiságy felé közelítette ordítás volt.Sőt még a karomban is sikítozott..(én ezt a mozgásfejlődének a számlájára írom)Mondom jaaa...hát ha a kezemben tudsz sírni, akkor a kiságyban is édesem.Na ebből az lett, hogy tényleg az elején szörnyű volt.Kb 1 hétig voltak ilyen 10-15 perces ordítások, de ez nem úgy történt, hogy becsuktam az ajtót aztán kész van.Az ágyára akasztottam felhúzhatós játékot, beraktam az oroszlánt neki..stb.Egy idő után észre vette ezeket, és miközben babrált velük bealudt.Ma, hogy ha alvás van, kb 1-2 percet nyöszög, pedig most tanul járni..és mellettem még mindig nem alszik, mert állandóan játszani akar.

Nekem muszáj házimunkát csinálni itthon, mert senki nem segít, páromat nem zaklatom, mert tényleg hullafáradt a néha 12 óra munkától.Most már lényegében könnyebb a dolgom, mert a babám mozog, és tud jönni ha kellek neki.Ezért könnyebben is elfárad, így tényleg van, hogy kidől.

Kedves kérdező.Ha a rajtad alvásról nem is tudod leszoktatni, legalább valahogy azt érd el, hogy egyedül játsszon, mert az tényleg később is probléma lesz ha nem foglalja le magát!De ha elindul tényleg könnyebb lesz majd meglátod!

2011. okt. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
kedves utolsó hsz!köszönöm szépen a válaszod tényleg hasznosnak találom!megpróbálom én is amiket írtál!sajnos segítségem az semmi nekem sem férjem 10 órát fizikai munkát dolgozik 6 óra mire hazaér eszik fürdik,babázik kicsit és alszik!sajnos nagyon nehéz így de valahogy majdcsak túleszünk rajta...ugyanez a szitu a fiam a kórház óta éjszaka sokszor felsír,cumit kér alszik tovább de mi már zombik vagyunk!
2011. okt. 26. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!