Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet megállapítani,...

Hogyan lehet megállapítani, hogy babátok kinőtte a zárt cipőjét?

Figyelt kérdés

Lányomnak jó pár hónapja meg van az első lépés cipője,ez az első cipő a lábán, kint használjuk a kertben, utcán, homokozóban, stb. Mostanában gondolkodtam el rajta, hogy talán lehet, hogy kicsi neki, olyan régóta hordja.

Nem "panaszkodik" ha fel kell venni, de lehet, hogy be van húzva benne a lábujja, de az is lehet, hogy még épp végigér. Ha hozzámérem a talpához, nem látom.

Ti mikor és miért cseréltétek le a cipőt?

Mérjem le centivel a cipő belsejét és a lábát is? Elég pontos adatot ad?

Ja, és furin megy benne, mintha fel akarna borulni, de lehet, hogy csak beképzelem, mert a fejembe vettem, hogy kicsi a cipő.

Köszi előre is a válaszokat!


2011. máj. 18. 10:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Én megnyomom a cipő orránál, amikor áll. Nekem is így nézte anyukám.

A másik pedig, hogy néha megmérem a talpát centivel és van egy táblázatom, ahol megvannak adva a hozzávaló cipőméretek.

2011. máj. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Megnyomom a cipő orrán medig ér a nagylábujja vagy mérd le a talpahosszát és számolj rá 1 cm-t belül, én így veszem a cipőt ha nincs velem a kicsi.A férjem pedig készített kartonból egy csíkot miután lemérte a talpahosszát és így is jó a cipő ha veszek de az 1cm-t rá kell számolni!
2011. máj. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk általában a gyerekek lábfeje lett először szélesebb, mint amilyen a cipő, tehát nálunk az, hogy egyszerűen odatettem a talpához a cipő talpát, egyértelműen eldöntötte a helyzetet.

Ha kivehető betét van benne, akkor azt vedd ki belőle, ha nincs benne, akkor próbálj meg készíteni egyet bele a méréshez. Ha megvan a belsejének a mérete, akkor állítsd rá a babádat egy papírra, rajzold körbe a lábát (a gyerek lába más méretű-formájú, amikor rajta áll), aztán hasonlítsd össze a kettőt.

2011. máj. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A cipő orrának a megnyomása nem működik, mert a gumitalp egészen felhajlik az orr részhez. kÉRDEZTEM AZ ELADÓT, AZT MONDTA A MOTOROZÁS MIATT (bocs) védik a cipő elejét így.

Készítettem egy rajzot a talplenyomtáról, hát, nem tudom eldönteni, talán kinőtte tényleg. Épp végigér a papír a cipőben.

Köszönöm a válaszokat.

2011. máj. 18. 10:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Fűzd ki teljesen (vagy tépőzárazd ki),tedd bele a gyerek lábát.Állítsd fel,és a sarkához nyúlj be,hogy mennyi hely van,ha van egyáltalán.Elvileg én úgy tudom,hogy ha jó a cipő méret,akkopr egy ujjadnak kell mögé férni a sarkához.
2011. máj. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!